Informacje

OŚWIĘCIM. Wody geotermalne pod miastem zbyt chłodne

Geotermia w Oświęcimiu i okolicach jest nieopłacalna, woda jest zbyt chłodna, a warstwa wodonośna niska.

Miasto Oświęcim nie otrzyma 100% dofinansowania na wykonanie odwiertu badawczego w ramach programu „Udostępnianie wód termalnych w Polsce”. Zapoznaj się z pełną odpowiedzią na interpelację radnego miasta Oświęcim, ws. możliwości geotermalnych w mieście Oświęcim.

 

 

POWIAT. Czy wody geotermalne mogą ogrzać Oświęcim i okolice?

Poprzedni artykułNastępny artykuł

14 komentarzy

 1. Na Wyspiańskiego powstała piękna wiata przystankowa, sprowadzona z Warszawy. To te szerokości pół metra zdemontowane w stolicy.

 2. Coraz częściej w cukierniach wyprzedaże ciastek, których ludzie nie kupują, bo drogie. Jak tak dalej pójdzie, to zostaną nam tylko produkty ciastkopodobne w marketach na spulchniaczach, polepszaczach i emulgatorach.

 3. Czy oświęcimscy przedsiębiorcy, którzy skorzystali z tzw. tarczy covidowej dostali już wezwanie do zapłaty? Ciekaw jestem ilu z nich upadnie? To miała być pomoc, a okazało się, że jest gwóźdź do trumny. Tak, że pińcet plus się kończy. Chyba, że znowu PiS zadłuży :Polskę.

 4. @miesxkaniec . Czyżbyś sugerował że to capi od posesji Janusza z Ratusza?

 5. To, że wody geotermalne nie nadają się do ogrzewania mieszkań było wiadomo od prawie dziesięciu lat, albo i dłużej. Wystarczyło sprawdzić w archiwach.

 6. do administratora
  Gdzie jest to komentowanie z Klasą? przykład hotina temu zaprzecza
  to nawet nie chodzi o usunięcie tego wpisu ale zablokowanie tego komentatora

 7. Wodę można by ogrzać przepuszczając ją np przez tłum wściekłych kredytobiorców, którzy dowiadują się nagle o kolejnym wzroście stóp procentowych i jednocześnie o wywaleniu przez rząd gigantycznej kwoty 2,4 miliarda złotych na odbudowę pałacu saskiego, o wynajęciu przez pisowską spółkę 900 metrowych biur w luksusowym wieżowcu w centrum Warszawy, zakupie przez nią floty limuzyn służbowych i wyznaczeniu sobie przez pisowskich prezesów pensji po 30 tysięcy złotych. Podgrzana w ten sposób do temperatury ok. 100 stopni woda z pewnością wystarczyłaby przynajmniej do ogrzania Starych Stawów, a może i nawet połowy Zasola.

 8. Rydzykowi wodę geotermalną podgrzewają w miejskiej kotłowni bo też ma zbyt niska temperaturę 😉

 9. Nie tak dawno, rządy PO oceniali hasłem „ciepła woda w kranie”, kłamali?

 10. Jaki Prezydent to i taka woda oziebła. Ba,nawet na tężnie solankową dla mieszkańców jest za droga!

Send this to a friend