Informacje

OŚWIĘCIM. Woda w miejskich fontannach nie nadaje się do kąpieli

Woda w miejskich fontannach nie nadaje się do kąpieli ani do picia. Mogą znajdować się w niej m.in. bakterie gronkowca, salmonelli, pałeczki legionelli – przestrzega Główny Inspektorat Sanitarny.

„Sezon letni w pełni. W miastach i miasteczkach włączono fontanny, które w gorące dni przyciągają mieszkańców. Pamiętajmy – woda w fontannach płynie w obiegu zamkniętym. Mogą znajdować się w niej m.in. bakterie gronkowca, salmonelli, pałeczki legionelli” – przypomina GIS.

GIS podkreśla, że woda w fontannach nie nadaje się do kąpieli ani do picia. Może to grozić ostrym zatruciem pokarmowym, zapaleniem spojówek, schorzeniami dróg oddechowych, stanem zapalnym dróg moczowych i pęcherza, reakcjami alergicznymi, grzybicą i innymi chorobami skóry.

Źródło: GIS

Poprzedni artykułNastępny artykuł

11 komentarzy

 1. Obok fontann trzeba stawiać figurki świętego Jana Nepomucena – i po kłopocie.

 2. Prosta informacja urzędowa o brudnej wodzie to jest dokuczanie władzy. To chyba nie świadczy dobrze o nastrojach…

 3. Może i fontanny pojawiły się za Tuska, ale pomysły kąpieli promujecie tu i teraz. Żenada, jak większość newsów na tym portalu. Z sensem czy nie… byleby dopiec lokalnej władzy. To trochę tak z tym pomysłem lodowiska na rynku albo dworca PKS. Bawcie się dobrze w fontannie czy na lodzie a potem na PKS i do domu. Bez odbioru.

 4. Potrzebny jest zaciek z farby na płytkach i sukienkowy z kleru który ogłosi że matka boska się objawiła a wykształcony naród będzie pil hektolitrami i jeszcze będą wołać że w życiu takiej dobrej wody nie pili. Juź w jednej wsi obgryzają korę z drzewa jak Reksio szynkę a podobno też nie nadaje się do jedzenia.

 5. Nie chcę zaburzać obrazu świata turyście, ale fontanny w Oświęcimiu powstały jeszcze za Tuska i wtedy se ludzie korzystali z życia.

 6. Do” Turysta „co to są publiczne pieniądze? Już miliony magistrów Ala turystów są utrzymywane z publicznych pieniędzy i to są turyści którzy nigdzie nie pracują Chyba że tobie chodzi aby te pieniądze dostali ci którzy są w różnorakich mafiach

 7. Fontanny nie są do kąpieli, schody w budynkach publicznych nie są do siedzenia itp. Wie to każdy ogarnięty i wykształcony człowiek, który gdzieś był i coś widział (w tym temacie polecam Rzym). Niestety może tego nie wiedzieć tzw. zwykły Polak, który zaczął życie jak zaczęła się epoka rozdawnictwa publicznych pieniędzy. Ot cała prawda.

 8. Przy dzisiejszej technologii nie da sie zapewnic dzieciakom troche szalenstwa? Dla kogo te mini fontanny dzialaja? Mam siedziec na laweczce i delektowac swoj umysl tryskajaca woda na pol metra?…

 9. @pytek
  @pyta

  Woda w w fontannach nie nadaje się do kąpieli ani spożycia – TO WIEDZA POWSZECHNA…

  Gratuluję wyobraźni rodzicom powalającym aby ich pociechy radośnie się tam pluskały…

 10. a co na to wszędobylska, radna,przewodnicząca komisji prawa i porządku w RM przewodnicząca RO Stare Miasto…etc oraz NicnieMogę Radny wielu partii- Janek?

 11. PJCh robił wszystko by się nadawała ale niestety PiS nie pozwolił.

Send this to a friend