Informacje

OŚWIĘCIM. Wkrótce ruszy przebudowa ul. Nideckiego

Wkrótce ruszy przebudowa drogi powiatowej 1879K ul. Nideckiego w Oświęcimiu. Umowę na realizację zadania podpisali dziś starosta Andrzej Skrzypiński, wicestarosta Paweł Kobielusz i Franciszek Fryc z firmy Drog-Bud, która wykona przebudowę traktu na osiedlu Błonie.

Długo oczekiwana nie tylko przez mieszkańców tego osiedla inwestycja polega na przebudowie powiatowego traktu na odcinku od ronda z ul. Konarskiego do ronda z ul. Konopnickiej, wraz z niewielką przebudową tego drugiego.

– Jest to bardzo istotna ulica, w zasadzie oś osiedla Błonie. Codziennie przejeżdżają tamtędy tysiące pojazdów, w tym sporo spoza Oświęcimia. Droga jest nadgryziona zębem czasu i już najwyższy czas, by ją zmodernizować – powiedział starosta Andrzej Skrzypiński.

Drogowcy położą m.in. nową nawierzchnię traktu, przebudują zatoki autobusowe wraz z wymianą nawierzchni.Zostaną wymienione wiaty przystankowe. Prace obejmą ponadto przebudowę elementów odwodnienia i wymianę chodników.

Wartość zadania sięga 4,6 mln zł. Inwestycja jest finansowana z budżetów Powiatu Oświęcimskiego i Miasta Oświęcim oraz z Oświęcimskiego Strategicznego Programu Rządowego. Termin zakończenia robót mija w połowie listopada br.

www.powiat.oswiecim.pl

Poprzedni artykułNastępny artykuł

3 komentarze

  1. Nie można wstrzymywać wszystkich inwestycji, ponieważ gospodarka, na zasadzie naczyń połączonych, nam stanie.
    Na trudne dzisiejsze czasy szczególnie potrzebni są super kompetentni ekonomiści, którzy ostrożnymi i delikatnymi ruchami powinni starać się uspokoić rozhuśtane nastroje na rynku. Czy my ich mamy?
    Ostatnio pojawił się pomysł, aby użyć Glapińskiego jako broń ostateczną i wysłać go do Centralnego Banku Rosji. Uważam to za świetną myśl.

  2. Czy was do reszty pojebało ?! Ta „inwestycja” w ogóle nie była potrzebna ale w takim momencie to już czyste szaleństwo.

    /Putin, idi na c.h.u.j !>

  3. Sami tego chcieli walcząc o rondo przy liceum. Pisałem, że skończy się to takim natężeniem ruchu.

Send this to a friend