Kultura

OŚWIĘCIM. W Twoich rękach jest sukces w konkursie Turystyczne Skarby Małopolski

W ramach V edycji konkursu Turystyczne Skarby Małopolski miasto Oświęcim walczy o prestiżowy tytuł Turystycznego Skarbu Małopolski w kategorii najciekawszy szlak turystyczny, do której zgłoszona została ścieżka edukacyjna „Łęg Kamieniec”.

Głosowanie odbywa się poprzez stronę https://konkurs.visitmalopolska.pl/konkursy-5/glosowanie  i potrwa do 10.09.2023 r.

Głos można oddać tylko raz – na jednego kandydata w ramach każdej z kategorii konkursowych. Po wypełnieniu i wysłaniu formularza do głosowania należy go zatwierdzić poprzez kliknięcie w link aktywujący przesłany na adres e-mail.

Link do strony: https://konkurs.visitmalopolska.pl/konkursy-5/glosowanie

Zachęcamy do głosowania i dziękujemy za każdy oddany głos.

OPIS ŚCIEŻKI
Istniejący w Oświęcimiu „Łęg Kamieniec” jako użytek ekologiczny czyli obszar, gdzie zachowały się naturalne fragmenty łęgów topolowo-wierzbowych oraz bogactwo flory i fauny został wydzielony w roku 1998 r.
W 2022 r. powstała ścieżka edukacyjna „Łęg Kamieniec”, której celem było zwrócenie uwagi na bogactwo i zróżnicowanie świata przyrody na przykładzie fragmentu doliny Soły, uratowanie ocalałych lasów łęgowych oraz zachowanie „korytarza migracyjnego” dla roślin i zwierząt.
Ścieżka ma długość około 2,5 km, na jej trasie postawionych jest 10 tablic: powitalna oraz 6 uzupełniających – opowiadających o drzewach oraz 3 tablice obrotowe z zagadkami dla dzieci. Przy tablicy nr 10, na końcu ścieżki jest wybudowany wielki hotel dla owadów.

Ścieżce towarzyszy ulotka z opisem trasy, ponadto Miasto Oświęcim wraz z firmą Synthos przygotowało Quest czyli grę terenową z zagadkami https://questy.org.pl/quest/sciezka-leg-kamieniec-i-jej-przyrodnicze-tropy

Jest ona ciekawą alternatywą spędzania czasu wolnego dla całych rodzin w pięknym otoczeniu, w bliskości z naturą. Stanowi także dogodną formę do rozwoju turystyki edukacyjnej i poznawczej.

UM Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend