Informacje

OŚWIĘCIM. W kolizji drogowej zginął pies

Dziś rano 19 maja służby ratunkowe interweniowały w związku z kolizją drogową, do której doszło w Oświęcimiu na ulicy Nideckiego. W wyniku zderzenia pojazdów kierujące nie doznały żadnych obrażeń ciała. Zderzenia nie przeżył jednak pies, który był przewożony w jednym z pojazdów.

W trakcie prowadzonych czynności na miejscu kolizji drogowej policjanci ustalili, że 18 – letnia mieszkanka Chełmka, kierując samochodem marki Mini Cooper najechała na tył samochodu marki Renault Megan, którym kierowała   43 – letnia mieszkanka gminy Oświęcim, a która zatrzymała się, aby wykonać manewr skrętu w lewo.

W wyniku zderzenia samochodów kierujące nie doznały żadnych obrażeń ciała. Zderzenia pojazdów nie przeżył jednak piesek podróżujący cooperem, pomimo tego, że zwierzak natychmiast trafił do lecznicy weterynaryjnej znajdującej w pobliżu miejsca zdarzenia.

Policjanci apelują do kierowców, aby pamiętali o odpowiednim zabezpieczeniu czworonoga na czas podróży.

Większość kierowców podróżując samochodem z psem czy kotem zabezpiecza go przypinając specjalnym krótkim pasem do szelek lub przewożąc go w dobrze zamocowanym transporterze w bagażniku. Wtedy podczas nagłego hamowania lub zdarzenia drogowego zwierzę nie jest narażone na tak duże urazy jakich może doznać w przypadku przewożenia go bez żadnego zabezpieczenia.

Zwierzę przewożone w sposób pozwalający na jego swobodne poruszanie się po pojeździe,  może przysłonić kierowcy widoczność,  czy też w inny sposób rozproszyć jego uwagę podczas jazdy, a przez to  kierowca może stworzyć zagrożenie na drodze.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend