Informacje

OŚWIĘCIM. Uderzył w tył radiowozu, po czym podjął próbę ucieczki

Policjanci z oświęcimskiej drogówki podczas pościgu zatrzymali 59 – letniego kierowcę. Mężczyzna uderzył w tył radiowozu, po czym podjął próbę ucieczki. Okazało się, że był nietrzeźwy. W jego organizmie znajdowało się, 2,3 promila alkoholu.

Dziś (29.12.2023) przed południem policjanci patrolowali rejon oświęcimskiej Starówki. Tuż po godzinie 12 zatrzymali się przed jednym ze skrzyżowań z uwagi na włączone czerwone światło na sygnalizatorze. Po chwili w tył radiowozu uderzył samochód marki Audi. Policjanci wysiedli z radiowozu nakazując kierowcy zjazd na pobocze. Niestety mężczyzna zlekceważył polecenie i odjechał. Mundurowi włączając sygnały uprzywilejowania natychmiast pojechali za audi, które zatrzymali na ulicy Jagiełły. Kierujący został obezwładniony. Okazało  się, że jest to 59 – letni mieszkaniec Oświęcimia. Trafił do oświęcimskiej komendy Policji. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 2,3 promila alkoholu.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności, natomiast o wiele surowsze konsekwencje mężczyzna  poniesie za nie zatrzymanie się do kontroli drogowej. Za to przestępstwo grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Policja Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

1 komentarz

Send this to a friend