Wideo

OŚWIĘCIM. TVP3 Kraków nie nadaje, nie działa strona internetowa, nie ukazała się Kronika

W środę 20 grudnia około południa przestała nadawać antena ogólnopolska TVP Info, a TVP3 Kraków rozpoczęła transmituje prograu z TVP 2. To pokłosie uchwały w sprawie naprawy mediów publicznych i odwołania prezesa telewizji publicznej.

Na antenach ogólnopolskich TVP nie ukazały się Teleexpress, Panorama i Wiadomości. Natomiast punktulnie o 19:30 widzowie Telewizji Polskiej mogli zobaczyć i wysłuchać specjalnego oświadczenia dziennikarza Marka Czyża:

Żaden polski obywatel, który finansuje działania telewizji publicznej nie ma żadnego obowiązku wsłuchiwać się w propagandę, czyjąkolwiek. Każdy polski obywatel, który finansuje media publiczne ma prawo żądać od nich rzetelnej profesjonalnej i uczciwej informacji. Dlatego proponuję państwu (…) uczciwą umowę – od jutra „Wiadomości” będą państwu prezentowały fotografie świata i dnia, o wszystkim co przyniesie

— powiedział dziennikarz.

Podkreślił, że „zamiast propagandowej zupy, chcemy zaproponować czystą wodę – nie dlatego, że jest szlachetna, ale dlatego, że nie niesie żadnych nachalnych smaków”.

Dziś nie będzie „Wiadomości”, ale jutro podamy państwu informacyjny program TVP – niezawodnie o 19.30

— zapowiedział Czyż.

 

TVP Info:

 

TVP 1

Źródło: TVP

Poprzedni artykułNastępny artykuł

140 komentarzy

 1. Próbowałem oglądać dziennik tuska ,chwała I część słońcu Peru,nie da się przecież to ta sama propaganda 3mld na tusk tv ,szczyt hipokryzji ,co z muzułmanami na których zgodz się tusk,kiedy i ilu przyjedzie?Ile trzeba płacić za ich utrzymanie?

 2. Jaruzelski wyłączył telewizję
  czterdzieści dwa lata temu.

 3. Więc to wytykaj. Pisz merytorycznie o konkretnych przykładach. Patrz władzy na ręce. Myślę, że osiągniesz więcej, niż jakimiś komunałami i obrażaniem, jak tu niektórzy myślą. Mam na myśli oczywiście obie strony🙂

 4. Byłem za Konstytucja a teraz wszystko co robi tusk to łamanieKonstytucji strach się bać ,

 5. Co Ci mam powiedzieć? Druga strona mówiła dokładnie to samo przez minione 8 lat.

 6. W poprzednich wyborach też przecież więcej osób głosowało przeciw PiS niż za. Chyba, że chcesz powiedzieć, że 8 to jest więcej niż 10.

 7. 69 % wyborców powiedziało nie tuskowi , tylko 30% głosowało na POparancow wiec jak to jest?

 8. Mi też niekoniecznie się podoba sposób w jaki to teraz się odbywa, a zdania prawników jak zwykle są podzielone.

 9. Obecnie 11 mln Polaków
  może obserwować, jakie
  są skutki ich woli politycznej,
  oby tylko jej następstwa były
  dla nich pomyślne.

 10. Myślę, że nie. Bać i wstydzić to się może złodziej, a oni tylko wyrazili swoją wolę polityczną w głosowaniu. Dziwne jest tylko to, że ktoś chciałby rozpoznawać, jakie kto ma preferencje w tym temacie. To co dalej w tej sprawie? Bereza Kartuska, czy jak?

 11. Ja myślałem tak ogólnie. Dziwny pomysł z oznaczeniem kogoś i rozpoznawaniem po tym oznaczeniu. Nie wpadłbym na to. Jakoś źle mi się kojarzy.

 12. Oby się tylko nie pomylili,
  ale wyborców Tuska
  rozpoznają po przypiętym
  serduszku.

 13. Nie wiem, ale może Cię nie ukarze, jak będziesz sprzedawać wiśnie z sadu dziadka.

 14. Było ładnie kolorowo i dumnie, Polska kwitła, teraz szaro i brunatnie re,im w pełni, media 200% reżim.
  A

 15. Jest tryb wyborów korespondencyjnych od lat. Najczęściej dotyczy on osób niesamodzielnych. Muszą one zgłosić chęć takiego głosowania i wtedy takim osobom dostarczany jest pakiet wyborczy, którego odbiór kwituje podpisem (!). Ktoś coś jeszcze, jakie te wybory kopertowe byłyby super? Gdyby do nich doszło byłby jeden wielki chaos, a tak to tylko pan z MON został prezesem poczty zastępując całkiem rozgarniętego człowieka. Miał przeprowadzić wybory, czego nie zrobił i po kilku miesiącach wziął odprawę z mającej problemy finansowe spółki skarbu państwa i przeniósł się do KGHiM.

 16. A wybory kopertowe miały wyglądać tak:
  Listonosz ze świadkiem miał wrzucić pakiet wyborczy do skrzynki oddawczej adresata. Nie wymagany był podpis odbiorcy przesyłki. Jest więc pytanie, co w sytuacji, gdy mieszkańcy pod danym adresem nie żyją w zgodzie, np. małżeństwo po rozwodzie i jedno drugiemu nie przekaże przesyłki? Co w sytuacji włamań do skrzynek, bo ktoś chciałby te wybory storpedować? Co w sytuacji gdy adresat powie, że nie dostał przesyłki – wtedy będzie słowo przeciwko słowu. Czy wtedy byłyby wydawane nowe pakiety wyborcze? Ile ich wtedy by było? Więcej niż obywateli? Zwykli pocztowcy, jak zobaczyli, w jaki sposób ma to się odbyć łapali się za głowy, że będzie jeden wielki chaos i cieszyli jednocześnie, bo państwo polskie chciało płacić 2 zł za przesyłkę listonoszowi, a ta grupa zawodowa zarabia dziadowsko. Dlaczego odszedł prezes Sypniewski i zastąpił go Zdzikot? Bo im o tych zagrożeniach powiedział. Prezes Sypniewski pomimo iż z nadania PiS był do tamtego momentu dobrym zarządca tej instytucji.

 17. Za wybory kopertowe odpowiada tylko i wyłącznie PO ,kidawa była za cienka i chcieli zmienić na trzaska, rząd wg Konstytuji przygotował, PO storpedowała i oni za to powinni zapłacić z subwencji

 18. W kraju gdzie absolutnie wszystkie instytucje i urzedy państwowe nalezaly do wylacznie jednej partii za pomysł i próbę organizacji absurdalnych wyborow kopertowych miała by odpowiadać……..opozycja 🙂 …..która to miała moc sprawczą do organizacji czegokolwiek urzędowego w tym kraju taką jak pan Henio spod monopolowego..
  Gratuluję…Czy jest jednak ktoś trzeźwy na sali?

 19. @Paweł ja nie jestem Kaczyński i nie mam teczek na każdego obywatela. Pegasusa też nie posiadam. Lista zboków też nie jest pełna. Brak jest na niej panów w czarnych sukienkach.

 20. „Ewidentnie platfusy mają coś do ukrycia w sprawie wyborów korespondencyjnych, bo dziś na sejmowej komisji odrzucili wnioskowane przez PIS powołanie przed komisję Kidawę-Błońską, Budkę i Trzaskowskiego” – dziwię się, że pis nie wnioskował też o postawienie przed komisją ws. wyborów kopertowych także Tuska i Merkel. Przecież oni też mogli mieć z tym coś wspólnego. Nie uważasz, hotinku?

 21. „Zainteresowanych pragnę uspokoić: sprawą Funduszu Kościelnego oraz przeniesienia środków z TVP na onkologię dziecięcą zajmiemy się w najbliższą środę na Radzie Ministrów” – napisał Donald Tusk na portalu X.”

 22. Ewidentnie platfusy mają coś do ukrycia w sprawie wyborów korespondencyjnych, bo dziś na sejmowej komisji odrzucili wnioskowane przez PIS powołanie przed komisję Kidawę-Błońską, Budkę i Trzaskowskiego, pomimo iż chwilę wcześniej członkowie PIS zasiadający w komisji zgodnie popierali wszystkie propozycje świadków przedstawione przez PO. PiS nie ma nic do ukrycia, a PO….???

 23. Po co tu wymieniasz wśród zwolnionych dziennikarzy tego pedofila radosław m?

 24. jak sobie przypomnicie gdy PiS przeznaczył ok. 2 mld zł na TVP jakie było ujadanie PO jak tak można tyle pieniędzy przeznaczyć na media? A POkraki teraz lekką ręką przeznaczyły 3 mld zł z budżetu na nową TVP i teraz jest dobrze, teraz jest to uzasadnione. Gdzie tu wiarygodność obecnego obozu rządzącego i jego merytoryczne działanie dla dobra Polski i Polaków, bo o poszanowaniu demokracji już nie ma co wspominać

 25. Haben Sie Angst vor Hotinking? Ich auch. Das sind alles echte Bedrohungen, ich habe davon auf TVP gehört (noch bevor es ausgetusken wurde) und ich habe in patriotischen Foren darüber gelesen. Daran ist nichts Komisches.

 26. Boisz się hotinku? Ja też. To są wszystko realne zagrożenia, słyszałem o nich w tvp (jeszcze przed jej stuskizowaniem) i czytałem na patriotycznych forach. Nie ma w tym nic śmiesznego.

 27. Czego życzyc zdrajcom Polski?Tak jak mówił ryży o sznurze i gałęzi ,niech ktoś przypomni!

 28. Dlaczego jak na ten moment obywatele nie zaczęli tłumnie bronić TVP? W Krakowie pod tv regionalną kilkadziesiąt osób. Więcej było na proteście kobiet w Oświęcimiu.

 29. Bredzisz jak zwykle, drwiąc z realnych zagrożeń dla Polski

  ze strony Tuskolandu i wspierających go postkomunistów.

 30. Poza tym w 2024 roku czeka nas:
  – przyłączenie Polski do Niemiec (der Weichselland)
  – ogłoszenie Tuska generalnym gubernatorem
  – zasypanie przekopu Mierzei Wiślanej
  – przekształcenie CPK w plantacje szparagów
  – pokazowe publiczne egzekucje prawdziwych polskich patriotów (Kaczyńskiego, Macierewicza, Błaszczaka, itp)
  – niemiecki stanie się językiem urzędowym
  – seriale tureckie i argentyńskie w tvp zostaną zastąpione przez niemieckie
  – wprowadzenie czwartej i piątej płci oraz małżeństw multiseksualnych
  – zmuszanie dzieci w szkołach do masturbacji
  – burzenie kościołów
  – dalsza ukrainizacja
  – przymusowe dokwaterowywanie rodzin muzułmańskich do rodzin polskich
  – nie będzie sylwestra marzeń
  – discopolo zostanie zastąpione przez dojczdisco

  oraz wiele innych klęsk i plag, jakie spadną na bogobojny i dumny Naród Polski.

 31. Skopiuj sobie te swoje strachliwe prognozy i zachowaj. Pożyjesz parę lat ,a prawdopodobnie minimum 8, bez tej szczujni to zobaczymy być może tutaj , wspólnie jakie to były brednie, stworzone tylko po to by móc Tobą manipulować przez strach.

 32. Poniżej macie przykład człowieka, który nie potrafi myśleć samodzielnie tylko klepie bezmyślnie paskami z tvp info. Istota kompletnie zależna, niewykształcona, nieobyta w świecie i podatna na takie brednie to docelowy target dla nadawcy tego ścieku .Właśnie dlatego ta propagandowa szczujnia musiała upaść. Paroletni detoks od tego szajsu powinien pomóc

 33. W najbliższej przyszłości czeka nas zgoda na nieograniczoną aborcję, prawo będzie szczególnie honorować ideologię LGBT, przywrócona zostanie postkomunistyczna lewicowo-liberalna elita sądownicza, nastąpi zgoda na masową imigrację do Polski, nastąpi odwrócenie się od Kościoła, zniesienie zasiłku na dzieci, czyszczenie mediów publicznych z osób nastawionych patriotycznie, rezygnacja z polityki zbrojeniowej i zwijanie Wojska Polskiego, a przede wszystkim podporządkowanie się dyrektywom Unii Europejskiej i niemieckiej koalicji rządowej. Wydaje się, że era oddzielnej niepodległej Polski dobiega już końca.

 34. No i mamy nową reżimową TVP!!! Miało być tak pięknie, obiektywnie, demokratycznie, bez partyjnej propagandy, a już w pierwszym wydaniu nowych wiadomości pod tytułem „19:30” dziwnym trafem przemilczano przyjęcie w UE „paktu migracyjnego” – wyjątkowo niekorzystnego rozporządzenia dla Polski, który poparła również Polska pod nowymi rządami …ale kto by się przejmował takim mało istotnym wydarzeniem przecież ważniejsza dla Polaków jest sprawa ministrów Kamińskiego i Wąska

 35. Tusk juz chcial oszukac przy podwyzkach dla nauczycieli, poczekajcie jak sie rozsiadzie wygodnie w fotelu…bedzie powtorka z rozrywki…

 36. Towarzysz Marek Czyż
  już wystąpił w Dzienniku Telewizyjnym.

 37. Bardzo słabą te nowe wiadomości, nawet nie wiadomo jak się nazywają? To jest kolejny atak, niszczenie, zmniejszania polskich mediów.

  Zaraz się dowiem że niemiecki kapitał to kupił.

 38. Wszystkim, którzy dziś bronią „wolnych mediów” polecam listę z 2016 roku. Za i.pl, kiedy jeszcze nie była to firma Orlenu.
  DZIENNIKARZE ZWOLNIENI Z TVP | LISTA DZIENNIKARZY ZWOLNIONYCH Z TVP:
  Piotr Kraśko, szef redakcji „Wiadomości”
  Beata Tadla, prezenterka „Wiadomości”
  Justyna Dobrosz-Oracz, reporterka „Wiadomości”
  Milena Kruszniewska, reporterka „Wiadomości”
  Kamil Dziubka, reporter „Wiadomości”
  Piotr Jaźwiński, wydawca „Wiadomości”
  Bogdan Ulka, wydawca „Wiadomości”
  Maciej Czajkowski, sekretarz redakcji „Wiadomości”
  Jacek Tacik, reporter „Wiadomości”
  Elżbieta Byszewska, reporterka „Wiadomości”
  Magdalena Karpińska, reporterka „Wiadomości”
  Leszek Krawczyk, reporter „Wiadomości”
  Jarosław Kulczycki, prezenter TVP Info
  Marcin Kowalski, prezenter TVP Info
  Adam Feder, reporter TVP Info
  Piotr Maślak, prezenter TVP Info
  Igor Sokołowski, prezenter TVP Info
  Joanna Osińska, prezenterka TVP Info
  Małgorzata Serafin, wydawca TVP Info
  Izabela Leśkiewicz, wydawca TVP Info
  Magdalena Siemiątkowska, wydawca TVP Info
  Hanna Lis, prezenterka „Panoramy”
  Mirosław Cichy, reporter „Panoramy”
  Radosław Masłowski, reporter „Panoramy”
  Waldemar Chudziak, reporter „Panoramy”
  Ewa Godlewska-Jeneralska, wydawca „Panoramy”
  Andrzej Godlewski, wicedyrektor TVP1 ds. audycji publicystycznych i społecznych
  Andrzej Fidyk, kierownik redakcji dokumentu
  Ewa Slezak, kierownik redakcji publicystyki TVP1
  Karolina Lewicka, reporterka „Wiadomości” i prezenterka TVP Info (złożyła wypowiedzenie)
  Jacek Gasiński, reporter „Wiadomości” (złożył wypowiedzenie)
  Diana Rudnik, prezenterka TVP Info (złożyła wypowiedzenie)
  Kamila Biedrzycka-Osica, reporterka TVP Info (złożyła wypowiedzenie)
  Maciej Wąsowicz, prezenter TVP Info (złożył wypowiedzenie)
  Paweł Moskalewicz, wydawca TVP Info (złożył wypowiedzenie)
  Monika Sieradzka, szefowa publicystyki TVP2 (złożyła wypowiedzenie)
  Iwona Radziszewska, dziennikarka portalu tvp.info (złożyła wypowiedzenie)
  Łukasz Kowalski, reporter TVP Info (złożył wypowiedzenie)
  Patryk Zalasiński, reporter TVP Info (złożył wypowiedzenie)
  Anna Całkowska, podwydawca TVP Info (złożyła wypowiedzenie)
  Dariusz Łukawski, wiceszef publicystyki TVP2 (umowa rozwiązana za porozumieniem stron)
  Jacek Skorus, szef redakcji „Panoramy” (umowa rozwiązana za porozumieniem stron)
  Joanna Racewicz, prezenterka „Panoramy” (nie przedłużono z nią umowy, wygasającej z końcem marca)
  Katarzyna Nazarewicz, zastępca kierownika redakcji rozrywki TVP1 (złożyła wypowiedzenie)
  Barbara Czajkowska, autorka programu „Kod dostępu” (program zdjęty z anteny)
  Dominika Wielowieyska, autorka programu „Puenta” w TVP Info (odrzuciła propozycję dalszej współpracy, w solidarności ze zwalnianymi dziennikarzami)
  Tomasz Lis, autor programu „Tomasz Lis na żywo” w TVP2 (nie przedłużono z nim umowy, wygasającej z końcem stycznia)

 39. Hieny z gadzinówy juz krzątają się po TVP ,widziałem pseudo dz
  pluske ,to ten który naśmiewał się z chorego ŚP. Karola Wojtyły?

 40. W tym momencie straty z tytułu niewyemitowania reklama w 16 ośrodkach TVP3 oraz TVP Info idą w miliony każdego dnia. Kto za to weźmie odpowiedzialność?

 41. Na konferencji KPRM p. Grabiec mówił, że będą zarzuty karne dla osób okupujących TVP, w tym posłów PiS i innych osób zachowujących się agresywnie.

 42. Rząd Donalda Tuska spełnia obietnice wyborcze. Marzyłem o dniu, kiedy całe towarzystwo z TVP info przeniesie się do Republiki. I doczekałem się. Kurski wraca do Polski, powoli nabiera tempa program cela+. Nareszcie. Jeszcze tylko oczyścić spółki skarbu państwa…

 43. Z rosnącym niepokojem obserwuję pozaprawne działania Pana Bartłomieja Sienkiewicza, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, zmierzające do przejęcia mediów publicznych i skutkujące pogłębiającą się anarchią, destabilizacją państwa, a także – w związku z jawnie pozaprawnym charakterem – naruszeniem elementarnych zasad praworządności i stabilności systemu prawnego. Próba usprawiedliwiania tych działań przez rządzących koniecznością przywracania praworządności nie może legitymizować naruszania prawa. Mówiąc wprost: nie można przywracać praworządności bezprawiem!

  Solidarność uznaje prawo demokratycznie wybranej większości do wprowadzania zmian, w tym zmian personalnych, jednak muszą się one odbywać w zgodzie z obowiązującym prawem, przede wszystkim na drodze zmian legislacyjnych. W tym kontekście obecne działania rządu wobec mediów publicznych są elementem anarchii i psucia państwa oraz stanowią groźny precedens wobec innych planów sygnalizowanych przez koalicję rządzącą, w tym tych dotyczących wymiaru sprawiedliwości. Pozaprawne działania rządu, a także sposób ich realizowania – w szczególności wyłączenie sygnału telewizyjnego – przywodzą na myśl obrazy z jakże tragicznych dla Polski wydarzeń grudnia 1981 roku, podczas których również w myśl zasady przywracania w Polsce stabilizacji i poprawy sytuacji władza posunęła się do działań bezprawnych. Jakże symbolicznym obrazem tych działań było również odłączenie sygnału telewizyjnego.

  Nie potrzeba dużej wyobraźni, aby uznać za możliwy scenariusz likwidacji uchwałą sejmową np. Rady Dialogu Społecznego, o którą Solidarność walczyła przez wiele lat, a która stała się istotnym elementem budowania ładu społecznego.

  W imieniu Solidarności, która wywalczyła Polsce niepodległość i demokrację, i ma do tego moralne prawo, żądam, aby konieczne działania legislacyjne niezbędne do wprowadzania zmian, do których koalicja rządowa otrzymała od społeczeństwa demokratyczny mandat, odbywały się w zgodzie z konstytucją i we współpracy z Panem Prezydentem, który również taki mandat demokratyczny otrzymał. Tym bardziej że Prezydent deklaruje w tych obszarach otwartość i wolę dialogu.

  Piotr Duda,

  przewodniczący Komisji Krajowej

  NSZZ „Solidarność”

 44. Donald Tusk niszczy demokrację w Polsce,

  a KOD jej nie broni.

 45. „Nie wierzę że ktokolwiek z poprzedniej ekipy zostanie pociągnięty do odpowiedzialności.” – też jestem ciekawy.

 46. Czy z prawa czy z lewą polityk to k#$$## i złodziej.
  Co widzimy.
  Nie wierzę że ktokolwiek z poprzedniej ekipy zostanie pociągnięty do odpowiedzialności.
  Ręka rękę myje.
  K&&&$ ku&__# łba nie urwie.

  Jak mawia pewien znajomy, obstawiający ich wysokość posłów, wieczorem i tak wspólnie wódkę piją.

  Miało być teraz demokratycznie
  Jest paskudnie bezprawnie.
  Nie biorąc pod obronę TVP jako tuby propagandowej, dało się to zrobić zgodnie z prawem, nie wbrew.
  Miało być lepiej, jest tak samo.

 47. Oooo! As przypomniał sobie nagle o konstytucji? Dziwne, że nie pamiętał o niej jakoś przez ostatnie osiem lat.
  Pis ma TV Republikę i TV Trwam. Może sobie założyć jeszcze jedną i tam klepać w kółko o zdradzie. Całe zamieszanie wynika stąd, że dla pisu tvp była praktycznie jedynym kanałem komunikacji ze jego wiejskim emeryckim elektoratem (do 30%), pomijając kilka gazet i ambony. Dlatego Kaczyński uznał, że trzeba teraz walczyć, walczyć do upadłego, bo inaczej straci ich głosy.

 48. Tak pis przyzwyczaić do dobrego musiały tam być niezłe dochody i przywileje w tym TVP.

 49. A jak im się nudzi i nie mają co robić w sejmie to niech siedzą w siedzibie TVP i równocześnie poobcinać pensje poselskie za nieobecności i brak pracy w sejmie nad ustawami itp…

 50. Podwyżki dla nauczycieli, in vitro finansowane z budżetu państwa. Nie wiem, czy to takie nic jak na tak krótki okres.

 51. @ prosty drut. W Polsce jest Konstytuja. Mediów nie przejmuje się uchwałą babci klozetowej. USTAWĄ.

 52. TVP powinno być telewizją neutralną i kierowane przez Partię wygraną w wyborach !!! tak jak to było za rządów pisu

 53. Dalej realizują osiem gwiazdek,

  nic innego nie potrafią w Tuskolandzie

  zaoferować swoim wyborcom.

 54. Ale wiesz hotinku, że starcia z rządem Tuska Kaczyński nie może wygrać? Trochę to może jeszcze potrwa, ale i tak skończy się na krzykach, paru dniach okupacji hollu na Woronicza, na demonstracji zwiezionego zewsząd pisowskiego betonu i – co prawdopodobne – przepychankach z policją. Ale nie spodziewałeś się chyba, że rząd pozwoli na dalsze opluwanie koalicji i sączenie kłamstw przez tvp. Myślałeś, że w wiadomościach dalej będzie Tusk w kółko fur Deutschland, brednie o zdrajcach, skandalu, hańbie, itp? Zdaje się grubo się myliłeś. To tak, jakby Urban po 1989 na serio oczekiwał, że rząd Mazowieckiego pozwoli mu nadal nadawać.

 55. Wyborcy KO są zapewne
  zachwyceni tym, co dzieje się
  obecnie w Tuskolandzie.

 56. Gdzie będą umieszczeni muzułmanie? Słucham radnych. Słucham studentów ,urzędników prawników. Śmiało

 57. Gdzie są wolne media? Gadzinowy nie oglądam a teraz będą dwie?Będą huśtać ryżego?

 58. Może więc Asie oflagujesz się przed jakaś oświęcimską kebabownią?
  Nie bój się. Wszyscy zaproszeni z wizami wydanymi przez pis już dawno siedzą w Niemczech, Francji, Hiszpanii, itp. U nas za zimno i przede wszystkim socjal nie ten.

 59. @obywatel
  Jakbyś pisał w sposób zrozumiały byłoby dobrze „do kąd”? Tak. Znam historię.

 60. Wszyscy sprowadzeni przez pis pracują w/g was. Ci też będą pracować. Tyle, że nad studentkami w bramach.

 61. do Anonima widać znasz historie, ale do kąd. PKWN i najazd na Polske Ruskich na czołgach to też pamiętasz.

 62. O Targowicy jeszcze zapomniałeś wspomnieć. To jest dyżurne hasło w sytuacjach, gdy się z kimś nie zgadzasz.

 63. Nie odpowiedziałeś, gdzie będą umieszczeni muzułmanie? Przy internatach dla dziewcząt? reszta to przykrywka.

 64. Sytuacja przygotowuje do Dyktatury Dojcze, lub rozbiorów zgodnie z linią obrony Tuska. Już w 1939 d0 1945 byliśmy jako miasto Oświęcim w Dojcze. .To fakt historyczny.

 65. Nie wiem czy zauważyłeś Asie, ale już od dawna w propagandzie pis jako standardowych wrogów Żydów zastąpili Niemcy. Nie na czasie jesteś.

 66. „Odmawiając zaakceptowania utraty władzy, polska prawica okupuje telewizję” – New York Times.
  „Szefowie polskich mediów państwowych zwolnieni, populiści okupują budynki telewizji” – France24.com.
  „Polska telewizja państwowa wstrzymuje nadawanie po tym, jak Donald Tusk zwolnił stronniczych szefów mediów” – The Telegraph
  „Nowy polski rząd dąży do uwolnienia mediów państwowych spod politycznej kontroli poprzedniego rządu. Priorytetem rządu Tuska stało się przywrócenie obiektywizmu i wolności słowa w mediach państwowych, które poprzedni rząd, pod rządami PiS, wykorzystywał jako agresywne narzędzia propagandowe, atakując Tuska i opozycję oraz szerząc swoje eurosceptyczne poglądy” – ABC News
  „”Pod rządami PiS media państwowe były oskarżane o promowanie polityki partii i przypuszczały zaciekłe, personalne ataki na opozycję, a w szczególności na Tuska” – Guardian.

  Jakoś nikt Kaczyńskiego nie broni.

 67. Nie odpowiedzieliście tutaj żydzi, gdzie będą pierwsze wysiedlenia. Na ktorym osiedlu

 68. Te wszystkie teksty w stylu „brak mu tylko munduru” , „precz z komuną” itd. itd. są z TV Republika. Wiem, bo wczoraj pierwszy raz w życiu oglądałem🙂 To wygląda tak, jakby ktoś oglądał ową telewizję i wrzucał tu jej hasła w sposób losowy, jako komentarze.

 69. Obatel Rysiu – wiele trafnych obserwacji, z jednym tylko zastrzeżeniem: komuniści mieli jakąś doktrynę, jakąś ideologię, głupią, bo głupią, ale jednak. Pis natomiast to partia kompletnie bezideowa, traktująca swoje hasła czysto instrumentalnie. „Bo lud ciemny i tak to kupi” – to kwintesencja pis.

  Popatrz na ministra propagandy w rządzie pis – Jacka Kurskiego. W 100% cynik i karierowicz. Zmieniał barwy partyjne coś siedmiokrotnie, nawet przez Lecha Kaczyńskiego uważany był za łajdaka. Jarosławowi jednak to widać nie przeszkadzało, nawet kiedy go zdradził, gdy wydawało mu się, że pis idzie już na dno.

  Poza Kurskimi w pisie jest też sporo fanatyków lub świrów. Patrz Macierewicz.

  Natomiast większość stanowią Suskie, Glapińskie, Przyłębskie, Kowalskie. Osobnicy ograniczeni, aż poza granice śmieszności. W normalnych warunkach: w urzędach, w firmach, byliby kompletnie bezużyteczni; ich jedyną zaletą z punktu widzenia Kaczyńskiego jest tylko i wyłącznie bezgraniczna służalczość.

 70. Bardzo merytoryczna odpowiedź 🙂
  …Ponoć..” mądremu starczą 2 słowa a głupiemu to i referatu mało..” 🙂
  Żyj sobie w przeświadczeniu o wspaniałości tych komuchów, jednak wiedz, że są ludzie którzy pamiętają o swojej historii zwłaszcza najnowszej i czują parszywą komunę na odległość.Ty widać jesteś za młody i łykałeś tę propagandę jak pelikan. Właśnie dlatego musiała upaść.

 71. Rysiu, PiS do komuny ma się tak,
  jak piernik do wiatraka
  lub niedźwiedź do gwiazd.

 72. Zobacz sobie ile zbieżnych punktów pis ma z siermiężną komuną człowieku, a potem się wypowiadaj

  …”Wśród cech państwa komunistycznego jakim było ZSRR należy wymienić:

  centralnie planowana gospodarka
  przemiany społeczne, które predestynowały na czoło grup społecznych robotników – dyktatura proletariatu
  niszczenie społecznych norm oraz tradycji
  fasadowość instytucji państwowych
  teoria o wrogu systemu – w ZSRR funkcjonowała teoria w myśl, której w państwie działały grupy, przeciwne komunizmowi; wrogiem systemu był więc kułak, Żyd, intelektualista itd.-
  system monopartyjny
  kult wodza i partii
  cenzura, indoktrynacja obywateli, propaganda

  Coś Ci to przypomina ??

 73. Andrzej Czyż (brak mu tylko munduru), kiedyś bardzo dobry dziennikarz TVP Katowice,
  obecnie przypomina Marka Tumanowicza (ur. 1947),
  który podczas stanu wojennego w latach 1981–1982 w Dzienniku Telewizyjnym
  występował w mundurze wojskowym, co było jego pomysłem.

 74. Czego się Leszku spodziewałeś? Tvp do ostatniej chwili lżyła, szczuła i kłamała. Po studiach biegali posłowie, najwyżsi urzędnicy pis, a Kaczyński stał po środku i udzielał wywiadów, jak Almanzor z garstką rycerzy. Pewnie spodziewał się, że siepacze peło wkroczą, bohaterscy pisowcy dziennikarze, montażyści, kamerzyści, portierzy, nawet pani Gienia ze sklepiku z batonikami, własnymi ciałami zasłonią wejście, siepacze będą ich pałować, a telewizja to wszystko pokaże.

  A tu niespodzianka. Szeregowi pracownicy tvp nie okazali się niestety chętni do umierania za pis. Może nawet pisem dotąd gardzili,widząc na co dzień znacznie więcej szwindli i manipulacji, niż my na ekranach telewizorów. Została garstka pisowskich nominatów – dobrze opłacanych karierowiczów lub wzbudzonych narodowo młodzików, którzy nagle odkryli, że są w znacznej mniejszości i jakieś ich teatralne gesty mogą wydać się co najwyżej groteskowe. Więc odpuścili. Teraz pakują bety. Dziś nowa ekipa przygotuje materiał i wiadomości o 19:30 – będą. Stopniowo powróci normalność.

 75. Rysiu, masz skrzywiony i wypaczony obraz Polski,
  nad którą w rzeczywistości krąży obecnie widmo bolszewizmu,
  o czym kiedyś będą uczyć w szkołach.

 76. ruda wrona zaktualizowała pegasusa tak że bać się nawet pochlebcy reżimu!

 77. Wiele teraz zależy od tego, jaka będzie ta nowa tvp. Jeśli koalicjanci potraktują ją jako łup polityczny i ulegną pokusie, aby urobić ją jako lustrzane odbicie poprzedniej, pisowskiej, to rzeczywiście już mało kto będzie chciał toto oglądać. Może tylko starsi ludzie po wsiach, nie mający innego wyjścia (dotąd betonowy elektorat pis). Dziś zresztą coraz mniej ludzi młodszego pokolenia ma w domu telewizor; jako źródło informacji traktowane są platformy internetowe.

  Na pewno będą starania, aby odkręcić pisowskie kłamstwa – i to będzie w porządku – tak należy zrobić. Byle nie za długo i byle nie za często, bo widzowie w końcu się znudzą.

  Mniej kłócących się i przekrzykujących polityków w studio; chwilowo mamy ich już serdecznie dosyć. Politykom wrzaskliwym, przerywającym rozmówcom, mówiącym rozwlekle i nie na temat, prowadzący dziennikarze powinni wyłączać mikrofon.

  Uprzejmie proszę – mniej tasiemcowych seriali tureckich, wenezuelskich, itd. Tak, do nie do uniknięcia, maja one swoją wierną widownię. Ale można chyba kupić w miarę tanio wiele starszych filmów, dobrych artystycznie, amerykańskich, francuskich, polskich, których z niewiadomych przyczyn telewizja dotąd nie pokazywała.

  Zobaczymy.

 78. Koalicja 13 grudnia to bandyci!! Tusk i całe jego towarzystwo. Rozliczymy was!!

 79. Kiedyś w szkolach bedą uczyć jakim szkodnikiem byli ci pisowscy neokomuniści u władzy.Nie ma wiekszego komucha w tym kraju niż kaczor i jego chora wizja jednej zjednoczonej partii robotniczo chlopskiej ktorej caly kraj z wszystkimi jego instytucjami był podporzadkowany .Haniebna kreatura godna najwiekszej pogardy.Czas slusznie miniony oby raz na zawsze.

 80. Pis przejął wszystkie kanały telewizji publicznej, wszystkie rozgłośnie PR, prawie wszystkie większe gazety regionalne, zwasalizował Polsat, przekupił sutymi reklamami RFM. Do kompletu brakowało mu jeszcze TVN, który chciał zniszczyć, odebrać mu koncesję na nadawanie. Widząc to, wszystkie niezależne jeszcze media ewidentnie wyciszyły głosy krytyczne wobec koalicji i zaczęły w samoobronie walić w pis jak bęben, niekiedy aż do przesady.

  Teraz to się zmieni; prywatni nadawcy będą musieli dbać o wiarygodność, bo inaczej ludzie przestaną ich oglądać. Nawet te, dotąd antypisowskie media, coraz częściej zaczną nabijać się z rządu, z głupich wypowiedzi ministrów, zresztą rząd zawsze jest łatwiejszym i ciekawszym dla widzów celem niż opozycja. Wczoraj w tvn-ie już to było widać, puścili 2-3 takie materiały, jeszcze tydzień temu nie do pomyślenia.

 81. Ludzie wybrali nowy rząd i ten rząd może robić zmiany A pis już chwyta się ostatniej deski ratunku . Niech sobie założą telewizje lokalną

 82. W którym kraju UE takie numery?Lubiłem skoki ale nie oglądam gadzinowy tak Polacy nazywali hitlerowskie media!

 83. Informowanie jest trudną sztuką … .”W środę 20 grudnia około południa przestała nadawać …” – ot tak, sama z siebie? A może wyjaśnienie kryje się w tym fragmencie: „To pokłosie uchwały w sprawie naprawy mediów publicznych i odwołania prezesa telewizji publicznej.”. Ale czyż uchwałą można wyłączyć np. pralkę, a cóż dopiero nadajniki sygnału telewizyjnego?

 84. Dzisiaj w RMF Olbratowski szydził z Tuska i całego kodziarstwa od „Konstytucji”. Coś mi mówi, że szybko skończy się miesiąc miodowy. A wtedy trzeba będzie liczyć się z konsekwencjami.

 85. „PiS przynajmniej starał się o pozory legalności” – no jasne. Ułaskawienie przez Dudę Kamińskiego i tego drugiego zanim jeszcze zapadł wyrok, żeby mogli startować do sejmu (immunitet) i szefować w służbach specjalnych. Bardzo legalne. Albo natychmiastowe wywalenie na twarz kierownictwa telewizji z pominięciem KRRiT przy pomocy nieznanej bliżej dotąd Rady Mediów Narodowych, utworzonej za pomocą wypichconej na poczekaniu ustawy. Super legalne.

  Pis bezczelnie wyobrażał sobie, że wybory wyborami, ale dzięki takim numerom i wydłużaniu w nieskończoność kadencji swoich ludzi, będą mogli w praktyce nadal rządzić. Bo przecież koalicja to miękiszony, nie odważą się, itd. No to chyba nie docenili Tuska.

  W USA nowy prezydent to nowa administracja, Poprzedni personel bez szemrania pakuje manele i dzień po zaprzysiężeniu już go nie ma. Uważam, że to jednak przesada i że sprawdzeni, kompetentni urzędnicy średniego szczebla powinni zostawać. Mieliśmy w Polsce utworzona w tym celu Służbę Cywilną: korpus urzędników, którzy służyli wiedzą i doświadczeniem każdej kolejnej ekipie. Żeby zostać takim urzędnikiem trzeba było zdawać trudne egzaminy. Co zrobił Kaczyński? Natychmiast po przejęciu władzy zlikwidował Służbę Cywilną, doświadczonych urzędników wylał i zastąpił ich Misiewiczami. Nie pamiętasz? W tevałpe o tym nie mówili? Dziwne.

  Dlatego nie żal mi ani trochę pisowskich nominatów, miernych, ale wiernych, którzy teraz kwiczą odciągani od koryta.

 86. Tak jak pisałam Ko iec demokracji ,praworządności wolnych mediów. Ciekawe co POpaprancy zrobią jak będą wybory,kant gigant?

 87. PiS przynajmniej starał się o pozory legalności. Jakaś ustawa, jakiś wyrok. Tuskowi jak widać zależy tylko na zemście, po nas choćby i potop. Ale to każdy wie, że to koleś z podwórka a nie z lepszego towarzystwa.
  Za cztery lata, jeśli PiS wygra, to Zibi masterkosa i inni zadowoleni z takiego obrotu sprawy, będą was wynosić z biur i nikt nie będzie po was płakał.

 88. Raz przyjętej władzy nigdy nie oddamy to są słowa naczelnika państwa polskiego naszego wspaniałego wieszcza kartofla kurdupla Kaczorka dyktatora .Im się to po prostu należy.

 89. Przypomnę tylko jak bandycko PIS przejmował TVP i radio , zatem czemu się dziwić że teraz zachowuje się również tak samo , czyli po bandycku.
  ps. To zawsze złodziej najgłośniej krzyczy ze go okradają…

 90. tuskaszenka nie wytrzymał, musiał to zrobić bo UE ogłosiła relokację na którą zgodził się ryży, i trzeba było zamknąć usta wrogim mediom

 91. Obrońcy „wolnych mediów” właśnie zbierają burzę po 8 latach siania wiatru…

 92. No i nadchodzą czasy, gdy trzeba będzie wziąć odpowiedzialność za te 8 lat rządów. Czy to prawda, że promowany na tym portalu w kilku artykułach pan, zasiadał w radzie nadzorczej TVP jako nominat PiS? Przecież ta rada w pewnym stopniu współodpowiadała za całe zło i hejt wylewany przez lata.

  I ta bezradność panów z PiS – bezcenne. Widać, że obietnice wyborcze są spełniane. Tego oczekuje większość Polaków.

 93. Podjąłem kiedyś kilka prób oglądania TVP. Ale nie dało się, tego ścieku.

  Teraz przed rządzącymi pokusa. Czy będzie tylko znana szyldu, a metody te same? Mam nadzieję że nie.

  Ciekawe co by się stało, gdyby zatrudnić z powrotem Kurskiego z zadaniem zaszczucia Kaczyńskiego. Zakładam, że nie miałby żadnych oporów.

 94. Super Panie „Obatel Rysiu” dzięki, za dosadne ale, prawdziwe do bólu wytłumaczenie Szacun dla Pana !!!

 95. kaczor próbuje zrobić rewolucję, ale pytanie kiedy ucieknie z Woronicza i się schowa ze strachu?

  a do posłów z Pis: szopka jest dopiero od Wigilii a wy ją już inscenizujecie

 96. Bardzo dobrze. Pogonić tę złodziejską pisowską szarańczę z każdego centymetra publicznej własności. Trzeba to nienażarte towarzystwo odspawać od koryta na amen. Po to m.in Was wybierałem. Prestępców rozliczyć i do pierdsa. Ani kroku w tył. To ma być nauczka dla ewentualnych naśladowców.

  Tak w w ogóle z jakiej paki te kreatury roszczą sobie prawo do publicznej własności jaką winno być tvp???Tvn może sobie być proKO bo to PRYWATNA STACJA i robi to za swoje. Jak będą chcieli to mogą non stop pokzywać Tuska w aureoli i g*** wszystkim do tego. Robią to za swoje. Jak pisuary chcą swojej tv proszę bardzo stworzyć taką TV prywatnie albo emigrować do ojczulka z Torunia i puszczać tam kanonizację kurdupla 24/h , ale za ICH pieniądze a nie moje.

  Od tvp wara chamy. Stwórzcie coś sami za swoje a nie tylko kradnijcie.Co to za prezes tvp który ma co roku 2 mld zł manka?TVN jak widać rządzą mądrzy ludzie, skoro potrafią na tym zarabiać bez żadnych dotacji z budżetu a wręcz mimo szykan, a kacyki z tvpis potrafią tylko kraść i żyć z pieniędzy podatników. Ha tfu.

 97. Co na to oświęcimska trzecia droga? Co na to p. Monika? Co na to p. Maciej? Podoba się Wam działanie waszego rządu?

 98. @ 13 grudnia
  Douczyłeś się już, że nie było czarnej wrony? Pod innym artykułem piszesz o takiej, ale mam nadzieję, że Ci to wytłumaczyłem moim komentarzem.

 99. To chcę przypomnieć, że wyborców opozycji demokratycznej było więcej, niż wyborców PiS, a przecież to PiS uważało, że z mniejszościami nie trzeba się liczyć.

 100. Wyborcy tzw. opozycji demokratycznej
  odpowiadają za dzisiejszą
  nienormalność w Polsce.

 101. To nie Tusk wykładał gospodarkę socjalistyczną na Wojewódzkim Uniwersytecie Marksistowsko Leninowski tylko Kaczyński. To nie Tusk dawał w szyję z agentem KGB Anatolijem Wasinem tylko Kaczyński. To nie Tusk w stanie wojennym schował się pod mamusiną spódnicą tylko Kaczyński. To nie Tusk od komuchów dostał willę tylko ojciec Kaczyńskiego.

Send this to a friend