Informacje

OŚWIĘCIM. Trzech poszukiwanych trafiło za kratki

Policjanci podczas wykonywania zadań służbowych związanych z dbaniem bezpieczeństwo mieszkańców, a także podczas prowadzonych interwencji zwracają szczególną uwagę na osoby poszukiwane, które ukrywając się przed wymiarem sprawiedliwości próbując w ten sposób uniknąć kary za popełnione czyny.

W ubiegły piątek (13.05.2022) po południu policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komisariatu Policji w Brzeszczach otrzymali zgłoszenie dotyczące awantury do której doszło w jednym z domów na terenie Brzeszcz. Pod wskazany adres natychmiast pojechał jeden z patroli. W trakcie czynności policjanci w jednym z uczestników awantury rozpoznali 74 – letniego mieszkańca Brzeszcz. Mężczyzna od kilku tygodni był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Oświęcimiu do odbycia 89 dni zastępczej kary aresztu  za wykroczenia porządkowe.

Wczoraj przed południem dzielnicowi podczas obchodu rejonu służbowego w jednym z mieszkań na osiedlu Chemików w Oświęcimiu  zastali mężczyznę pasującego do rysopisu poszukiwanego 44 – letniego mieszkańca Oświęcimia. Legitymowanie mężczyzny potwierdziło spostrzeżenie policjantów. Poszukiwany został zatrzymany.  Mężczyzna od kilkunastu dni był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Oświęcimiu do odbycia kary 240 dni pozbawienia wolności za przestępstwo przeciwko rodzinie i opiece tj. niealimentację.

Również wczoraj tuż po godzinie 18 policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego w jednym z domów jednorodzinnych w Polance Wielkiej podczas interwencji domowej zatrzymali 55 – letniego mieszkańca Polanki Wielkiej. Mężczyzna od kilku tygodni był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Oświęcimiu do odbycia 10 dni zastępczej kary aresztu za wykroczenia w ruchu drogowym.

Znasz miejsce pobytu osoby poszukiwanej? Powiadom Policję.

Przypominamy, że aktualne wykazy osób poszukiwanych znajdują się na stronach internetowych jednostek Policji.

Apelujemy do osób, które znają miejsce pobytu poszukiwanego, ukrywającego się przed wymiarem sprawiedliwości,  o powiadomienie wskazanej w komunikacie jednostki prowadzącej poszukiwanie lub dokonanie zgłoszenia pod numerem alarmowym 112.

Zapewniamy anonimowość.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend