Informacje, Kultura

OŚWIĘCIM. Teatr Migro „Drom-ścieżkami Romów” na Rynku Główny

Fundacja na rzecz Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu zaprasza na plenerowy spektakl krakowskiego Teatru Migro „Drom-ścieżkami Romów”, który odbędzie się 8 września o godzinie 17.00 na Rynku Głównym w Oświęcimiu w ramach projektu Alternatywna Scena MDSM. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Spektakl jest poetycko-filozoficzną opowieścią o wędrówce i historii Romów – grupy etnicznej, która zamieszkuje niemal wszystkie kraje świata, a o której wiemy tak niewiele. Osią narracyjną tego przedstawienia bez słów jest muzyka romska z różnych krajów świata od żywiołowego swingu po melancholijne brzmienie skrzypiec, od czardasza aż po energetyczne rytmy flamenco. W spektaklu pieśni śpiewane są także na żywo przez aktorów.

Teatr Migro powstał w 2019 roku w Krakowie z inicjatywy Moniki Kozłowskiej i Justyny Wójcik. Artyści Migro, od lat związani zawodowo z Teatrem KTO i zainspirowani jego działaniami artystycznymi, łączą tak zdobywane doświadczenia z interesującymi ich tematami i inspiracjami artystycznymi.

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend