Sport

OŚWIĘCIM. Tauron został sponsorem Polskiej Hokej Ligi, pomoże spłacić 23 mln zadłużenie

Fot.: PKOl – Szymon Sikora

TAURON został sponsorem Polskiej Hokej Ligi. Wielu kibiców zastanawia się zapewne, na jakie wsparcie dzięki tej umowie mogą liczyć związek i polskie kluby. Zbadaliśmy temat, a oto wyniki naszych ustaleń.

Na wstępie trzeba zaznaczyć, że kontrakt sponsorski został podpisany z Polskim Komitetem Olimpijskim, a nie bezpośrednio z Polskim Związkiem Hokeja na Lodzie. Dlaczego? Powód jest prosty – PZHL zmaga się z zadłużeniem, które oscyluje w granicach 23 milionów złotych. Konta związku są zablokowane przez komorników, a roczne odsetki wynoszą powyżej miliona złotych.

W tym momencie dla hokejowej centrali priorytetem jest wprowadzenie planu naprawczego, który pomoże poradzić sobie z tym „garbem”.  Pierwsze kroki zostały już wykonane – w restrukturyzację Polskiego Związku Hokeja na Lodzie włączyli się Kamil Bortniczuk, Minister Sportu i Turystyki oraz Radosław Piesiewicz, prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Resort umorzył już odsetki i pozwolił hokejowej centrali zwrócić źle wydaną dotację w ratach. A to ogromny krok do przodu.

Wiemy, że umowa pomiędzy spółką TAURON a PKOl-em została podpisana na cztery lata, ale jej kwota na razie nie została podana do publicznej wiadomości. I najprawdopodobniej nie zostanie.

W kuluarach mówi się, że PZHL może liczyć na około 1,5 miliona złotych rocznie. Sęk w tym, że zdecydowana większość tej kwoty zostanie przeznaczona na spłatę wcześniej wspomnianych zobowiązań.

Ale związek musi zadbać też o zwrot marketingowy. W tym celu wykupi powierzchnię reklamową na każdym z lodowisk, na którym będą rozgrywane mecze. Trzeba podkreślić, że przedsiębiorstwo energetyczne będzie wspierać nie tylko kluby PHL, ale również PLHK oraz projekt Metropolia Silesia. Mówi się też, że logo spółki TAURON ma znaleźć się też na strojach zawodników.

Kluby otrzymają niewielkie wsparcie, ale – jak przekonują nasi informatorzy – priorytetem dla wszystkich osób związanych z hokejem priorytetem powinno być uzdrowienie hokejowej centrali i pozbycie się zadłużeniowego balastu.

Źródło: Hokej.Net

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł

10 komentarzy

  1. He, he. Tauron jest tym dla całej ligi czym Chwierut dla Unii.
    Pełna zgoda.

  2. W tym tygodniu dostałem fakturę za prąd. Od stycznia do czerwca obniżono cenę prądu 18. 34 zł czyli wychodzi 3, 06 zł za miesiąc totalna kpina.Tak nas rżną na kasę.

  3. Skąd taka jednomyślność w komentarzach ??? Widać że wszystkich to zabolało. Zawsze twierdziłem, że ten hokej to skarbonka, drenaż kieszeni podatnika. A najlepsze jest to, że nie mamy wpływu na to ile sobie tych naszych pieniędzy zagarną.

  4. Tauron świadomie zawyża napięcie w sieci dzięki czemu manipuluje przychodem energii od prosumentow jawnie i w biały dzień zrobionych w bambuko. Wie o tym każdy kto zainwestował w fotovoltaike.

  5. Wydaje mi się, że ten cały sponsoring to powinien być zabroniony. No bo tak naprawdę to my jesteśmy sponsorami. Oni w światłach fleszy lansują się, nie za swoje. My to odczujemy na rachunkach. Przecież nie ma cudów pieniądze nie leżą na ulicy. Jak są tak chętni do sponsorowania to niech to robią z własnych pieniędzy. Sport już dawno przestał być amatorski, chcą kasy na działalność to niech sami zarabiają na siebie. Dlaczego ja płacąc za prąd muszę utrzymywać darmozjadów. Czy chcę czy nie. Nie dotyczy to również tylko sportowców ale też np. kościoły. Robić się nie chce ale kasy to mi dajcie. I cytując klasyka każdy by tak chciał „a robić nie ma komu”

Send this to a friend