Biznes, Informacje

OŚWIĘCIM. Synthos otrzymał prestiżową nagrodę od firmy Pirelli

Początkiem grudnia Synthos otrzymał prestiżową nagrodę “2021 Supplier Award” przyznawaną przez światowego producenta opon, firmę Pirelli. Co roku koncern wyróżnia firmy, które swoją działalnością w szczególny sposób przyczyniają się do czynienia łańcucha dostaw Pirelli jeszcze bardziej zrównoważonym, innowacyjnym i zachowującym najwyższą możliwą jakość.

Grupa Pirelli prowadzi swój ranking najlepszych dostawców regularnie od 2011 roku. Co roku koncern oponiarski  wybiera dziewięć najlepszych firm spośród  ponad 14 tysięcy dostawców z całego świata. Głównym kryterium konkursu „2021 Supplier Awards” była troska o środowisko realizowana przez jeszcze bardziej zrównoważony łańcuch dostaw – z niższą emisją CO2, wysoką jakością rozwiązań, innowacyjnością, szybkością i globalnym zasięgiem danej firmy. Synthos ponownie znalazł się w tym nielicznym i jakże prestiżowym gronie firm, uznanych przez Pirelli za wiarygodnego partnera biznesowego wyznającego wspólne wartości. Nasza firma została nagrodzona w kategorii „Performance” (Wydajność”).

Pirelli pomaga wyznaczać standardy zrównoważonego łańcucha dostaw w całej branży oponiarskiej. Jesteśmy bardzo dumni z faktu, że zostaliśmy wyróżnieni nagrodą „2021 Supplier Awards”, powiedział Matteo Marchisio, Dyrektor Jednostki Biznesowej Synthos Rubbers. W Synthos wierzymy, że współpraca jest niezwykle ważnym elementem w procesie podążania w zielonym kierunku. Nasza firma uczestniczy w wielu projektach wspierających branżę oponiarską w osiąganiu ambitnego celu, jakim jest zrównoważony rozwój – w co najmniej 80% – do 2045 r. Dzięki naszemu, niedawno poszerzonemu, portfolio zaawansowanych kauczuków syntetycznych, ale także dzięki konkretnemu planowi rozwoju technologicznego naszych rozwiązań, jesteśmy w stanie wspierać globalną branżę oponiarską w realizacji tych jakże ambitnych celówZ całą pewnością przyczynią się do tego nasze zrównoważone rozwiązania, które będziemy dostarczać na rynek w 2022 roku i w latach kolejnych.

Synthos przywiązuje ogromną wagę do aspektów środowiskowych swojej działalności. Spółka przyjęła Strategię Zrównoważonego Rozwoju do 2030 roku, której celem jest m.in. zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych o 28% i całkowite wyeliminowanie węgla do 2028 rokuosiągnięcie zeroemisyjności do 2050 roku oraz produkcja 100%  produktów o zrównoważonym charakterze do 2030 roku. Firma planuje również zwiększenie udziału surowców odnawialnych w swojej bazie surowcowej oraz zmniejszenie zużycia energii i mediów do 2030 roku. Aby osiągnąć te cele, Synthos koncentruje się na inwestycjach w nisko- i zero-emisyjne źródła energii oraz opracowywaniu innowacyjnych produktów w celu zmniejszenia swojego śladu węglowego w budownictwie, transporcie i rolnictwie.

Źródło: www.synthosgroup.com

Poprzedni artykułNastępny artykuł

6 komentarzy

  1. I dlaczego synthos tak marnie płaci ludziom? Dlaczego nauczyciele tak słabo zarabiają? Czemu w Oświęcimiu nie ma tramwajów? Czy urząd miasta robi coś, żeby w sklepach było taniej? To wszystko wina Chwieruta.

  2. Czego nie rozumiesz? Przecież każdy tutejszy pisowiec wie, że wszystko jest winą Chwieruta albo Tuska.

  3. Oddajcie mieszkańcom Kruki,to przynajmniej coś z tego będziemy mieli i tytuł ,,przyjazna mieszkańcom firma” przyznamy !

  4. Brawo PJCh. Bez niego ten sukces nie byłby możliwy. To człowiek, który słowa rozwój i innowacje odmienia przez wszystkie możliwe przypadki.

Send this to a friend