Informacje

OŚWIĘCIM. Straż Miejska pomogła złapać podejrzanego o napaść seksualną na dwie kobiety

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu w areszcie śledczym osadzili 29 – letniego mieszkańca Chełmka. Mężczyzna jest podejrzany o napaść o charakterze seksualnym na dwie mieszkanki Oświęcimia. Ujęcia mężczyzny tuż po zdarzeniach dokonali oświęcimscy strażnicy miejscy.

Do zdarzenia doszło 29 stycznia w Oświęcimiu. Tuż po godzinie 17, oficer dyżurny oświęcimskiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie dotyczące molestowania kobiety, do którego miało dojść na jednej z ulic osiedla Chemików w Oświęcimiu. Na miejsce ruszyli policjanci i strażnicy miejscy. Na ulicy Żwirki i Wigury patrol Straży Miejskiej zauważył mężczyznę pasującego do rysopisu podanego przez pokrzywdzoną. Na ich widok mężczyzna podjął ucieczkę. Został jednak szybko obezwładniony. Strażnicy miejscy przekazali zatrzymanego w ręce policjantów. Po kilku minutach do funkcjonariuszy podeszła druga z kobiet, która przekazała, że chwilę wcześniej również została zaatakowana przez nieznanego jej mężczyznę. Podany przez nią opis napastnika idealnie pasował do zatrzymanego mężczyzny. Podczas legitymowania ustalono, że mężczyzną, który zaatakował dwie kobiety jest 29 – letni mieszkaniec Chełmka. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Badanie stanu trzeźwości wykazało 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji.

Następnie sprawą zajęli się policjanci pionu kryminalnego. W trakcie prowadzonych czynności ustalili, że 29 – latek w odstępie kilkunastu minut dopuścił się innych czynności seksualnych wobec dwóch mieszkanek Oświęcimia 33 i 34 – letniej. W związku z powyższym zostały mu przedstawione zarzuty dokonania innych czynności seksualnych. W tej sprawie śledczy prowadzą dalsze czynności mające na celu ustalenie, czy mężczyzna dopuścił się podobnych czynów wobec innych kobiet.

31 stycznia tuż przed południem podejrzany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu, gdzie usłyszał prokuratorskie zarzuty. Następnie trafił przed oblicze sędziego, który wydał wobec niego postanowienie o trzymiesięcznym areszcie tymczasowym. Mężczyzna nie był wcześniej karany za przestępstwa, natomiast był karany za wykroczenia drogowe, w tym jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości.

Za przestępstwa, których się dopuścił 29 – latek, grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

17 komentarzy

 1. Honorowy dawca krwi widać, że jesteś z bogatego domu. Niech tylko i papuga się dowie to pójdziesz z torbami.

 2. Czemu dane przestępców są ukrywane,a ofiar nie …?!?!?!

  Ja wyjdę na przeciw to nie jaki :

  MATEUSZ WRONA z Chełmka

  To nie pierwszy jego atak na kobiety.

  Drugi dewiant seksualny podobnie działający :

  ADRIAN MATYJA z tej samej miejscowości…

 3. Spotkalibyście się na jakimś placu i tam wyjaśnili swoje problemy, a nie zatruwali życie innym. W internecie każdy jest mocny ale w gębie.

 4. Nie karmcie czytającego trolla.
  Niech się sam tapla w swoim bagienku.

 5. A Ty to niby jesteś kto, żeby mi mówić, czy jakieś Twoje testy zaliczyłem? Przewodniczący komisji oceny obywatela? Formalnie rzecz ujmując, to przestępcą się jest dopiero po prawomocnym wyroku.

 6. Jestem zdania, że chamom należy na ich chamstwo odpowiadać, a nie tylko zapowietrzać się z oburzenia – aby nie dawać im satysfakcji.

  Ale dla ciebie Bredzący zrobię wyjątek.

 7. @ Anonim
  Brawo ty, zaliczyłeś test. Za drugim razem.
  Przy okazji. Formalnie rzecz ujmując w zatrzymaniu przestępcy brała udział tylko jedna służba mundurowa – Policja. I zgadzam się należą się im podziękowania.

 8. @ malpiszon
  Ależ łatwo cię sprowokować hehe he
  Byleś głupcem, jesteś, będziesz głupcem rojącym sobie prawo do wypowiedzi w imieniu kogokolwiek.buahahaha

 9. Przyjąłem się Twoim komentarzem strasznie 🤣 i nie mam problemów z czytaniem „że” zrozumieniem.

 10. Ewidentnie Bredzisławie masz problem ze zrozumieniem prostego przekazu: nikt cię tu nie chce. Dotarło?

  A teraz możesz wrócić do swoich ulubionych zajęć: wyrywania muchom nóg i rozwalania patykiem mrówkom mrowiska. Jak lubisz. Tak z czystej wredoty.

 11. @ Anonim
  Najwyraźniej masz problem.
  Z czytaniem, że zrozumieniem, prostego zdania w języku polskim.
  Typowe na tym forum. (Nie) współczuję.

 12. Tyle razy pisałeś, że z nim nie dyskutujesz🙂 Dziwne, że wywołujesz go do tablicy.

 13. Małpo
  Wszyscy czekają na twój „światły” komentarz.

Send this to a friend