Kultura

OŚWIĘCIM. Spotkanie przy globusie: W pojedynkę przez Andy

22 listopada 2022 roku o godzinie 17:00 w Oświęcimskim Centrum Kultury odbędzie się czterdzieste szóste z cyklu podróżniczych „Spotkań przy globusie” – z Teresą Tokarz – pt. „W pojedynkę przez Andy – kilkumiesięczna podróż po Ameryce Południowej”.

Mam na imię Teresa i od wielu lat moją największą pasją są podróże. Zwiedziłam większą część Europy, Azji, Ameryki Południowej oraz zachodnie wybrzeże USA, Nową Zelandię i fragment Afryki.

W każdym z odwiedzonych krajów dużo chodzę po górach, bo to właśnie w rejonach górskich czuję się najlepiej. Podróże relacjonuję na Instagramie: https://www.instagram.com/zaczynajacodmarzen/

„Spakowałam plecak i po raz kolejny już pojechałam w kilkumiesięczną podróż z biletem w jedną stronę.  Tym razem przez cztery miesiące podróżowałam po Ameryce Południowej.

Rozpoczęłam w Ushuaia, na tak zwanym „końcu świata”. Z Ziemi Ognistej pojechałam do Patagonii gdzie spędziłam dwa tygodnie wędrując po Andach. Trzeci największy na świecie lądolód, polodowcowe jeziora, lodowiec Perito Moreno, Cerro Torre, Fitz Roy, pingwiny, lwy morskie, kormorany, kondory. Bazą wypadową było miasteczko El Chalten – według mnie jedno z najpiękniejszych górskich miasteczek świata.

Następnie przez kolorowe góry w północnej części Argentyny przejechałam do Boliwii na największe solnisko na świecie. Zrobiłam roadtrip po Parku Eduardo Avaroa, weszłam na pierwszy w życiu 6-tysięcznik, przejechałam na rowerze Drogę Śmierci, wędrowałam wśród boliwijskich wulkanów i po Wyspie Słońca.

W Kolumbii zbierałam kawę, odwiedziłam najbardziej kolorowe miasteczka jakie widziałam w życiu, spędziłam kilka dni na karaibskiej wyspie San Andres.

W Peru chodziłam po najpiękniejszych górskich rejonach tego kraju – wśród błękitnych lagun, ośnieżonych sześciotysięczników i pasących się wszędzie wokół lam i alpak. Zrobiłam wymagający 8-dniowy trekking Huayhuash Circuit, jeździłam po peruwiańskiej pustyni, zwiedzałam Świętą Dolinę Inków i wyszłam na Machu Picchu o wschodzie słońca. A to tylko mała część przygód o których opowiem podczas spotkania. Serdecznie zapraszam!”. /Teresa Tokarz/

wstęp wolny

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend