Informacje

Jak urządzić mały balkon w bloku?

Mieć balkon, to w przypadku budynków wielorodzinnych jak wygrać na loterii. Samo posiadanie jednak nie wystarczy – aby móc cieszyć się nim w stu procentach, dobrze jest go rozważnie zaaranżować. Zobacz, jak urządzić niewielki balkon, aby był w pełni funkcjonalny i cieszył oko.

Wybieramy meble idealne na balkon

Niewielki balkon wcale nie musi być kłopotliwy w aranżacji, bowiem na rynku dostępnych jest wiele mebli, zaprojektowanych właśnie z myślą o tego typu przestrzeniach. Market budowlany Brzeszcze zadbał o to, aby w ofercie pojawiły się meble o lekkiej konstrukcji, które dodatkowo można składać, gdy akurat nikt nie będzie z nich korzystać. Do wyboru są zarówno pojedyncze stoliki i krzesła, jak i również całe składające się z ławek, czy foteli zestawy, dzięki czemu wszystko jest do siebie idealnie dopasowane. Jeśli zależy nam na przytulnym wykończeniu balkonu, warte uwagi są meble polirattanowe o plecionej budowie, ale także te z eukaliptusowego lub akacjowego drewno, które są ponadczasowe i naprawdę stylowe. Osoby, które marzą, aby ich meble były nie tylko estetyczne i wygodne, ale również funkcjonalne, powinny bliżej przyjrzeć się zamykanym skrzyniom, które mogą służyć nie tylko do siedzenia, ale też przechowywania.

Wśród zestawów z oferty marketu budowlanego Bricomarché można znaleźć także wspaniałe meble dedykowane najmłodszym! Maleńkie krzesełka i stoliki ozdobione zwierzęcymi motywami nie zajmą zbyt wiele miejsca, za to z pewnością sprawią wielką frajdę pociechom.

Akcesoria i dodatki, które dobrze jest mieć na balkonie

Oprócz mebli na balkonie dobrze jest też zadbać o takie elementy jak choćby oświetlenie. Możliwości dostępnych w markecie budowlanym Brzeszcze jest całkiem sporo: od lampek, które można wbić w donice z kwiatami, przez kinkiety, które przytwierdza się do ściany, przy okazji ją ozdabiając. Wspaniałym sposobem na oświetlenie, a do tego ozdobienie balkonu są wszelkie lampki wiszące, które można zawiesić wzdłuż balustrady, tworząc tym samym iście wyjątkowy klimat.

Czego jeszcze nie może zabraknąć na balkonie? Oczywiście roślin! Te najlepiej jest wybierać, nie tylko biorąc pod uwagę ich wygląd, ale przede wszystkim kierunek ułożenia balkonu względem stron świata, a następnie dopasować do nich odpowiednie donice. Oprócz klasycznych propozycji do postawienia na posadzce warto przyjrzeć się bliżej produktom do zawieszenia na barierkach, gdzie można będzie pięknie wyeksponować wiele kaskadowo rosnących kwiatów.

Wśród artykułów dostępnych w markecie budowlanym Bricomarché znajdują się także produkty takie jak parasole i półparasole, które można wykorzystać do zacieniania balkonu i zabezpieczenia go przed deszczem. Oprócz parasoli tradycyjnych, czyli montowanych do plastikowej, wypełnianych wodą podstawy, czy kamiennego obciążnika, na uwagę zasługują także nowocześnie wyglądające parasole boczne, które z łatwością można przystosować do każdego rodzaju mebli. Zazwyczaj wykonane są z lekkiego aluminium oraz poliestru, dlatego ich przechowywanie po sezonie nie powinno stanowić dla nikogo większego problemu.

art. partnerski

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend