Informacje

OŚWIĘCIM. Spadł ze schodów, głową uderzając w murek

Policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego sierżant Agnieszka Gembala oraz starszy posterunkowy Krzysztof Knapik,  otrzymali serdeczne podziękowania od mieszkanki Oświęcimia, za błyskawiczne i profesjonalne udzielenie pomocy podczas nieszczęśliwego wypadku, któremu  uległ jej 84 – letni mąż.

Do zdarzenia doszło w ubiegłą środę 24 marca przed południem. Policjanci patrolując rejon Osiedla Chemików w Oświęcimiu zauważyli, że ze schodów jednego ze sklepów spożywczych spadł mężczyzna, głową uderzając w betonowy murek. W związku z powyższym funkcjonariusze natychmiast powiadomili Pogotowie Ratunkowe,  po czym zabierając apteczkę pobiegli udzielić pierwszej pomocy.

W trakcie czynności mundurowi opatrzyli mężczyźnie złamany nos, jednocześnie tamując krwawienie. Kiedy senior trafił pod opiekę ratowników medycznych policjanci zaopiekowali się  obecną na miejscu żoną seniora. Kobieta była bardzo roztrzęsiona, więc mundurowi uspokoili ją,  a następnie zawieźli do miejsca zamieszkania.

Oświęcimianka swoją wdzięczność dla policjantów za błyskawiczne wsparcie w trudnej sytuacji oraz podziękowania za profesjonalną pomoc udzieloną mężowi, przekazała kontaktując się z oświęcimską Policją telefonicznie.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend