Informacje

OŚWIĘCIM. Śmierć kobiety podczas kąpieli w wannie

W niedzielę 7 stycznia służby ratunkowe interweniowały w jednym z oświęcimskich mieszkań, w którym  doszło do zgonu 46 – letniej obywatelki Ukrainy. Ze wstępnych okoliczności wynika, że kobieta podczas kąpieli zatruła się tlenkiem węgla.

Do zdarzenia doszło o godzinie 18.20. Operator numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie dotyczące zwłok kobiety odnalezionych przez  rodzinę w wannie. W związku z podejrzeniem, że mogło dojść do zatrucia tlenkiem węgla z piecyka gazowego na miejsce zostali wezwani strażacy. Przeprowadzone przez nich badanie potwierdziło podwyższony poziom tlenku węgla.

Służby ostrzegają o zagrożeniu i apelują o zainstalowanie czujników tlenku węgla.
Objawami zatrucia tlenkiem węgla są:  ból głowy, uczucie zmęczenia, nudności, bardzo złe samopoczucie, podwyższone tętno; wymioty; trudności z oddychaniem, duszności, zaburzenia orientacji i równowagi; zaburzenia rytmu serca, drgawki, utrata przytomności. W takiej sytuacji należy natychmiast zapewnić dopływ świeżego powietrza do pomieszczenia, ewakuować osobę poszkodowaną w bezpieczne miejsce, wezwać Pogotowie Ratunkowe. Jeśli osoba poszkodowana nie oddycha – przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową.

Dbając o bezpieczeństwo swoje oraz swoich bliskich należy sprawdzać drożność wentylacji, a także wyposażyć mieszkanie w czujnik tlenku węgla. Jeśli łazienka wyposażona jest w piecyk gazowy należy zachować czujność ponieważ może dojść do nagromadzenia tlenku węgla podczas kąpieli. Tlenek węgla jest gazem bezwonnym i bezbarwnym, więc ludzie go nie wyczuwają.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend