Informacje

OŚWIĘCIM. Dziecko odnalezione, podejrzany o zabójstwo zatrzymany

 

25 – letni obywatel Norwegii został zatrzymany na terenie Danii. Jest podejrzewany o zabójstwo.

W sobotę 5 listopada 2022 tuż przed godziną 17 oświęcimska Policja została powiadomiona o odnalezieniu przez rodzinę  zwłok 26 – letniej kobiety w jej mieszkaniu. Obrażenia na ciele kobiety – rany cięte, mogły świadczyć o tym, że doszło do zabójstwa.

W związku z podejrzeniem, że ze śmiercią kobiety mógł mieć związek jej partner – 25 – letni obywatel Norwegii, na terenie Polski oraz Europy zostały wszczęte jego poszukiwania. Z ustaleń śledczych wynikało, że pod opieką mężczyzny znajduje się dziecko pary w związku z tym ogłoszony został również Child Alert.

Jeszcze tej samej nocy duńscy policjanci na autostradzie w Kopenhadze (Dania) do kontroli drogowej zatrzymali samochód marki Volkswagen Up. Za jego kierownicą znajdował się poszukiwany 25 – latek, a na tylnym siedzeniu pojazdu znajdowała pięcioletnia córka.  Mężczyzna został zatrzymany i trafił do jednostki Policji w Kopenhadze. Dziecko, całe i zdrowe zostało przekazane pod opiekę duńskich służb socjalnych.

Wobec mężczyzny podejrzewanego o zabójstwo zostanie wszczęta procedura ekstradycyjna w trybie europejskiego nakazu aresztowania.

Aktualnie śledczy prowadzą dalsze czynności zmierzające do ustalenia wszystkich okoliczności w sprawie zabójstwa 26 – latki.

Za zabójstwo grozi kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

20 komentarzy

 1. @ Ze Szczecina do Dani jest faktycznie krócej niż z Oświęcimia. Tylko jak tam dotarł z Oświęcimia. Czyżby podejrzewany posiadał zdolności teleportacji? Przejazd do Szczecina z Oświęcimia przy dobrych warunkach zajmuje około 6 godzin. Żadna Policja nie ma możliwości obstawienia każdej drogi. Zatrzymanie w tak krótkim czasie świadczy o dobrej współpracy polskiej i duńskiej Policji. Wymyśl coś mądrzejszego.

 2. Trzydzieści baniek na Susuła I co my z tymi duńskimi przestępcami zrobimy? Pewnie u nas będą „pracować” na własny rachunek. Duńczycy będą zadowoleni, że pozbyli się problemu. Będą mieli większy spokój na ulicach i w kasie więcej pieniędzy.

 3. Małpuniu, sędziów mianuje prezydent i tyle. Jak Duńczycy będą fikać ponad miarę to mogą zapomnieć o wydaniu kryminalistów z ich kraju. Taka sytuacja.

 4. A ze Szczecina, przez który najkrótsza droga do Danii? Prokurator pochwalił się, że sprawcę ustaliła policja wskutek „podjętych czynności”. A te czynności polegały na tym, że dziadkowie powiedzieli policjantom co się stało. Więc praktycznie cała zasługa schwytania złoczyńcy należy się duńskiej policji. Tyle. Tylko że wcale nie jest pewne, czy drań zostanie ekstradowany z Danii do Polski. Tamtejsza prokuratura już zapytała o gwarancję, że będzie on sądzony przez niezawisłego sędziego. Nadęty Ziobro prawdopodobnie odpowie, że to skandal i niedopuszczalna niemiecko-lewacko-unijna ingerencja i że on sam wyznaczy sędziego. A wtedy Duńczycy drania wydadzą Norwegom. Pozamiatane.

 5. @ jesteś głupszy niż ustawa przewiduje. Jak myślisz skąd duńska Policja wiedziała, że delikwent będzie chciał się dostać do Norwegii przez Szwecję? Pewnie z sufitu. Sprawa wyszła na jaw około godziny 17, a sprawcę zatrzymano około 23. Sprawdź ile się jedzie samochodem z Oświęcimia do Kopenhagi. W 6 godzin raczej nie dał rady dojechać. W chwili zgłoszenia już prawdopodobnie był w Niemczech. Więc gdzie tu nieudolność polskiej Policji?

 6. @Gwiazdor

  To może najpierw czytaj to co chcesz tu opublikować.
  I skorzystaj z tego ….

 7. @ anonim
  W odróżnieniu… Umiem czytać i korzystać z tego co przeczytałem.

 8. @małpo

  napisałeś „Szkoda, że polska policja dała ciała.”
  To jest głupie.
  napisałeś „Zlokalizowanie samochodu wśród setek tysięcy na wielu różnych drogach i dokonanie aresztowania tak, aby dziecku nie stała się krzywda, jest chyba trudniejsze od rozesłania maili z rysopisem sprawcy.”
  Podniosłeś poziom samozaorania.

  W swoim małpim umyśle nie potrafisz zrozumieć, że:
  po pierwsze polska policja bardzo sprawnie podjęła działanie,
  po drugie – w przypadku „child alert” nie rozsyła się maila z rysopisem sprawcy, tylko ze zdjęciami poszukiwanego dziecka.
  po trzecie – gdyby nie informacje polskiej policji małpo duńska – nie mogłaby nic zrobić.

  Ale ty małpo tego nie pojmujesz, tak samo, jak nie jesteś w stanie przyznać się, że walnąłeś jak gołąb na parapet.

  Reasumując – głupie jest to co piszesz małpo. Ale bądźmy wyrozumiali, bo czegoż można wymagać od małpy.

 9. @gwiazdor

  Łudziłam się, że chociaż pod takim artykułem darujesz sobie bluzgi.
  Niżej i płycej się już nie da.

  Brawo…
  Pewnie teraz jesteś z siebie bardzo dumny.

 10. To świetnie, że polska policja ogłosiła alarm. Tylko że za najważniejsze – schwytanie drania i uwolnienie dziecka – pochwały należą się duńskiej policji. Czego nie rozumieć? Zlokalizowanie samochodu wśród setek tysięcy na wielu różnych drogach i dokonanie aresztowania tak, aby dziecku nie stała się krzywda, jest chyba trudniejsze od rozesłania maili z rysopisem sprawcy.

 11. Szkoda mu tak obszernie tłumaczyć. Jak pisał wybitny Rosyjski pisarz Sofronow: „Mądremu wystarczą dwa słowa, a głupiemu to i poematu mało”.

 12. @małpa
  cyt,:”Tylko tyle głupku potrafisz? Kto złapał drania? Policja duńska. Więc to jej dziękujemy. A teraz możesz sobie pobluzgać.”

  Małpo, potrafię, w odróżnieniu od ciebie, logicznie myśleć i korzystać ze źródeł.
  Pisząc co napisałeś wykazałeś się poziomem rozumu, gdzieś między pantofelkiem a amebą. To był bluzg a teraz pora na fakty.
  Kwestia pierwsza. Właśnie wg ogólnie dostępnych informacji do zabójstwa doszło w nocy z piątku na sobotę. Zatem podejrzany zabójstwo miał kilkanaście godzin przewagi nad Policją, która dowiedziała się o zabójstwie między 17:00 a 18:00. mając np. 10 godzin „przewagi” mógł bez specjalnego zwracania uwagi na siebie przejechać pomiędzy 600 a 700 km. Czyli bez względu na wybór trasy (o ile nie pojechałby przez Szczecin) o 18:00 mógł być już od wielu godzin za granicą Polski.
  Kwestia druga. Do ogłoszenia „Child Alert” potrzebnych jest spełnienie pięciu (z pięciu) warunków. Z nich dwa związane są ze współpracą z prawnym opiekunem dziecka. W tym przypadku z dziadkiem. Ich realizacja wymaga czasu. Jeżeli opiekun jest odpowiednio poprowadzony wg mojej oceny od kilkunastu minut do godziny by alert poszedł w świat.
  Biorąc pod uwagę upływ czasu, tylko człowiek bezrozumny może winić za cokolwiek, (w tej sytuacji) polską policję.
  Na koniec małpo retoryczne pytanie. Jeżeli poszukiwana dziewczynka i mężczyzna podejrzany o zabójstwo znajdował się na terenie Danii, to policja, jakiego kraju miałaby dokonać zatrzymania? Japońska? Amerykańska? A może z Gabonu?
  Dokonałeś małpo samozaorania a ja tylko obwieściłem światu o tym fakcie.

 13. Tylko tyle głupku potrafisz? Kto złapał drania? Policja duńska. Więc to jej dziękujemy. A teraz możesz sobie pobluzgać.

 14. @małpa
  zastanawiam sie jaki jest szczyt małpiego głupizmu w twoich wypowiedziach. Kolejny osiągnąłeś swoją wypowiedzią w tym wątku, czekamy na kolejne małpo

 15. Brawo duńska policja za złapanie drania i uratowanie dziewczynki. Szkoda, że polska policja dała ciała.

Send this to a friend