Informacje

OŚWIĘCIM. Ruszyła budowa szpitalnych przewiązek

5,8 mln zł pochłonie budowa przewiązek, które już wkrótce połączą ze sobą poszczególne budynki Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu. Dzięki tej ważnej i długo oczekiwanej inwestycji, pacjenci będą przewożeni z poszczególnych oddziałów na badania w bezpiecznych i komfortowych warunkach. Przewiązki będą gotowe w połowie przyszłego roku.

Choć budowa trwa od kilku tygodni, dziś, tuż po posiedzeniu rady społecznej ZZOZ, nastąpiło symboliczne wbicie pierwszej łopaty. Dokonali tego: starosta Marcin Niedziela, wicestarosta Paweł Kobielusz, członek zarządu powiatu Jerzy Mieszczak, dyrektor szpitala Edward Piechulek oraz przedstawiciel wykonawcy zadania.

– Przekazaliśmy na tę inwestycję 2 mln zł, za co serdecznie dziękuję wszystkim radnym Powiatu. Dzięki przewiązkom podniesie się standard obiektu, na czym przede wszystkim skorzystają pacjenci i personel – powiedział starosta Marcin Niedziela.

Edward Piechulek, dyrektor Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu podkreślił, że ta inwestycja łączy budynki szpitalne w celach komunikacyjnych.

– Obecnie transportujemy chorych, którzy są diagnozowani lub przechodzą dodatkowe badania w sąsiednich budynkach, transportem samochodowym, co jest uciążliwe i kosztowne. To się zmieni po wybudowaniu przewiązek. Będzie to krok milowy w rozwoju tego szpitala – powiedział szef powiatowej lecznicy.

Pomysł budowy przewiązek narodził się 6 lat temu. Rok później został opracowany projekt, po czym uzyskano pozwolenie na budowę.

– Prace trwają od kilku tygodni. Wykonawca ma 10 miesięcy na realizację. Koszt inwestycji sięga 5,8 mln zł, w tym 2 mln zł to wsparcie Powiatu Oświęcimskiego, za co serdecznie dziękujemy – dodał Piechulek.

– W XXI wieku jest anachronizmem, żeby pacjenci byli przewożeni na badania z budynku do budynku tak, jak dotąd. Ta inwestycja była po prostu konieczna – podkreślił wicestarosta Paweł Kobielusz, zapewniając że to nie koniec szpitalnych inwestycji.

Wykonawcą zadania jest firma Wodpol z Żywca, która wygrała przetarg.

Fot. RL / powiat oświęcimski

Poprzedni artykułNastępny artykuł

5 komentarzy

  1. Chwierut był już u Trzaskowskiego władcy Warszawki po instrukcje w sprawie podwyżek wszystkiego?:D

  2. Ja to mam szczęście, że w tym momencie,

    żyć mi przyszło w kraju nad Wisłą. Ja to mam szczęście…

    Mój kraj szczęśliwy – piękny, prawdziwy. Ludzie uczynni, w sercu niewinni. Mój kraj szczęśliwy…”

  3. Pieniądze pisu pochodzą z drukarni. Dzięki temu oszczędzający obywatele tracą miliardy rocznie. Wyborcy pisu tego nie rozumieją, to dla nich za trudne, pojmują jedynie hasła w rodzaju „bo ukradli”, itd.

  4. Pewnie, że nie ma pieniędzy. Te, które PiS rozdaje pochodzą z kredytów. Tylko czy będziemy je w stanie spłacić. Pewnie nas w raz z naszymi majątkami przejmą korporacje jak to ma miejsce w Afryce.

Send this to a friend