Informacje

OŚWIĘCIM. Ruszyła budowa szpitalnych przewiązek

5,8 mln zł pochłonie budowa przewiązek, które już wkrótce połączą ze sobą poszczególne budynki Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu. Dzięki tej ważnej i długo oczekiwanej inwestycji, pacjenci będą przewożeni z poszczególnych oddziałów na badania w bezpiecznych i komfortowych warunkach. Przewiązki będą gotowe w połowie przyszłego roku.

Choć budowa trwa od kilku tygodni, dziś, tuż po posiedzeniu rady społecznej ZZOZ, nastąpiło symboliczne wbicie pierwszej łopaty. Dokonali tego: starosta Marcin Niedziela, wicestarosta Paweł Kobielusz, członek zarządu powiatu Jerzy Mieszczak, dyrektor szpitala Edward Piechulek oraz przedstawiciel wykonawcy zadania.

– Przekazaliśmy na tę inwestycję 2 mln zł, za co serdecznie dziękuję wszystkim radnym Powiatu. Dzięki przewiązkom podniesie się standard obiektu, na czym przede wszystkim skorzystają pacjenci i personel – powiedział starosta Marcin Niedziela.

Edward Piechulek, dyrektor Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu podkreślił, że ta inwestycja łączy budynki szpitalne w celach komunikacyjnych.

– Obecnie transportujemy chorych, którzy są diagnozowani lub przechodzą dodatkowe badania w sąsiednich budynkach, transportem samochodowym, co jest uciążliwe i kosztowne. To się zmieni po wybudowaniu przewiązek. Będzie to krok milowy w rozwoju tego szpitala – powiedział szef powiatowej lecznicy.

Pomysł budowy przewiązek narodził się 6 lat temu. Rok później został opracowany projekt, po czym uzyskano pozwolenie na budowę.

– Prace trwają od kilku tygodni. Wykonawca ma 10 miesięcy na realizację. Koszt inwestycji sięga 5,8 mln zł, w tym 2 mln zł to wsparcie Powiatu Oświęcimskiego, za co serdecznie dziękujemy – dodał Piechulek.

– W XXI wieku jest anachronizmem, żeby pacjenci byli przewożeni na badania z budynku do budynku tak, jak dotąd. Ta inwestycja była po prostu konieczna – podkreślił wicestarosta Paweł Kobielusz, zapewniając że to nie koniec szpitalnych inwestycji.

Wykonawcą zadania jest firma Wodpol z Żywca, która wygrała przetarg.

Fot. RL / powiat oświęcimski

Poprzedni artykułNastępny artykuł

10 komentarzy

 1. Chwierut był już u Trzaskowskiego władcy Warszawki po instrukcje w sprawie podwyżek wszystkiego?:D

 2. Ja to mam szczęście, że w tym momencie,

  żyć mi przyszło w kraju nad Wisłą. Ja to mam szczęście…

  Mój kraj szczęśliwy – piękny, prawdziwy. Ludzie uczynni, w sercu niewinni. Mój kraj szczęśliwy…”

 3. hotin, jakiś ty biedny …tylko tobie szkołę szkołę spalili w tym kraju ( żałosny jesteś), Setki tysięcy Polaków było w podobnej sytuacji, ale w przeciwieństwie do ciebie chciało im się uczyć i zdobyli wykształcenie, zawód, pozycję i coś sobą reprezentują a nie jak ty ciągle marudzisz i narzekasz na wszystko.
  Nie pisz już więcej człowieku bo jesteś mocno ograniczony i monotematyczny, przeżywaj swoje kompleksy sam a nie truj innych.
  Płaczesz że jest ci źle – to wiedz, że będzie jeszcze gorzej bo kasy państwo już nie ma a z ekipy która tak chwalisz i której wlazisz (wiesz gdzie) coraz więcej takich co łapy wyciągają aby jak najwięcej nagrabić dla siebie a tacy jak ty to dla nich NIKT! Kiedy to wreszcie ogarniesz?

 4. Komentarze powinny być prowadzone w dwóch rubrykach. Pierwsza dla tych którym niemcy zburzyli szkołę a druga dla tych którym nie zburzyli.

 5. hotin gdybyś nie rzucał kamieniami na szkołę, to byś umiał myśleć samodzielnie. Niestety PiS potrzebuje takich jak ty by sprawować władzę. Co do boleści, to niebawem sam je odczujesz. Kasa państwa jest pusta i nadchodzi wielki kryzys. Więc PiS wymyślił ustawę futerkową by doprowadzić do wcześniejszych wyborów jak to już miało miejsce. Czy to się uda, trudno powiedzieć. Wcześniej mu się udało. Wtedy utopił Samoobronę.

 6. Pieniądze pisu pochodzą z drukarni. Dzięki temu oszczędzający obywatele tracą miliardy rocznie. Wyborcy pisu tego nie rozumieją, to dla nich za trudne, pojmują jedynie hasła w rodzaju „bo ukradli”, itd.

 7. Pewnie, że nie ma pieniędzy. Te, które PiS rozdaje pochodzą z kredytów. Tylko czy będziemy je w stanie spłacić. Pewnie nas w raz z naszymi majątkami przejmą korporacje jak to ma miejsce w Afryce.

Send this to a friend