Informacje

OŚWIĘCIM. Rusza budowa gazociągu Oświęcim – Tworzeń przez Gaz-System

To kluczowa inwestycja dla stabilnych dostaw gazu na południu Polski. Przedsięwzięcie jest dużym wyzwaniem realizacyjnym. Trasa gazociągu przechodzi zarówno przez tereny przemysłowe i zurbanizowane, jak i obszary leśne. Gaz-System, który jest inwestorem planuje bezwykopowe pokonanie aż 48 przeszkód terenowych. W Oświęcimiu prace związane z wykonaniem gazociągu DN 700, który będzie miał długość około 2, 7 km będą prowadzone na odcinku od Wisły poprzez część terenów zielonych, pod ul. Wysokie Brzegi, ul. Dąbrowskiego oraz pod nową częścią parku Pokoju aż do ul. Olszewskiego. Wykonawca, którym jest firma JT S. A na plac budowy wejdzie na przełomie października i listopada. Wcześniej, bo już od 15 października, w starej części parku znajdującego się rejonie ul. Tysiąclecia, ul. Szustera, ul. Olszewskiego i ul. Mieszka I rozpocznie się wycinka drzew i przygotowanie pasa budowlano – montażowego. W ramach inwestycji jest też budowa systemowej stacji redukcyjno-pomiarowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą przy ul. Olszewskiego.

Połączenie gazowe Oświęcim – Tworzeń stanowi odcinek planowanej sieci przesyłowej „Skoczów – Komorowice – Oświęcim – Tworzeń”. Gazociąg o długości 44 km i średnicy 700 mm jest realizowany w ramach programu „Coal to Gas”. Dzięki tej inwestycji możliwe będzie uruchomienie przesyłu gazu ziemnego do bloków parowo–gazowych w zakładach Synthos Dwory w Oświęcimiu. Gazociąg Oświęcim – Tworzeń zostanie połączony z gazowym Korytarzem Północ – Południe na terenie Sławkowa, a w Oświęcimiu z istniejącą siecią przesyłową.
Zakończenie robót budowlanych zaplanowane jest na listopad 2024 r.

Prezentacja: Budowa Oświęcim_Tworzeń prezentacja

UM Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

11 komentarzy

 1. Do @

  hotin jest maskotką tego portalu….
  Ban mu nie grozi.
  Jeśli chcesz to możesz zgłosić jego posty.

 2. A ja tam wole być jak to określiłeś Volksdeutzem Policjantem niż biednym Pisowsk-im durniem słuchającym bajkopisarza i kretyna Kaczyńskiego który nawet nie wie ile Euro w Polsce kosztuje

 3. @ Hotin.
  Kup tej gnidzie nowe buty żeby się nie śmiali w Niemczech że przywódca największej partii rządzącej chodzi jak szmaciarz z rozklejonym butem. Dworcowi kloszardzi mają lepsze. Oto obraz twojego „światłego Polityka” Takim zapamięta go naród Polski. Rozwalone buty i wisząca marynarka z rękawami 20 cm za długim iii. Takie coś rządzi w prawie 40 mln kraju. Niesłychane!!!

 4. Prawidłowo niech budują bo jak Ruskie wkrótce wywalą w powietrze Baltick Pipe to gnida Kaczynski i Pinokio przestaną jeździć po kraju i głupio śmiać mordy.

 5. @hotin. Różnica jest taka, że Synthos buduje siłownie gazową i w związku z tym ciepło komunalne zdrożeje jak gaz o 1000%.

 6. Do niezorientowanych . Tę inwestycję już lata temu zaprojektował rząd Tuska,tylko przesył gazu miał być z węzła Grodno. A co? Gaz rosyjski wam śmierdzi? To słuchajcie nadal tego,co wam TFŁŁeny pie..lą do głowy!

Send this to a friend