Informacje, Kultura

OŚWIĘCIM. „Rotmistrz Witold Pilecki – bohater niezłomny”

Już po raz 4 w historii oświęcimskiej Uczelni nagrodziliśmy laureatów konkursu „Rotmistrz Witold Pilecki – bohater niezłomny”.

Konkurs na najlepszą pracę plastyczną, literacką i multimedialną skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, a jego celem jest przedstawienie w niebanalny sposób swojego spojrzenia na postać Rotmistrza Witolda Pileckiego.

Do tegorocznego edycji konkursu zgłoszonych zostało łącznie 160 prac:

 • 46 prezentacji multimedialnych – w tym: 42 prace w kategorii wiekowej – klasy IV – VIII szkoły podstawowej oraz 4 prace w kategorii liceum / technikum
 • 78 prac plastycznych – w tym: 71 prace w kategorii wiekowej – klasy IV – VIII szkoły podstawowej oraz w kategorii liceum / technikum
 • 36 prac literackich – w tym: 27 prace w kategorii wiekowej – klasy IV – VII szkoły podstawowej, a także prac w kategorii – liceum / technikum.

Spośród wszystkich prac, decyzją Komisji Konkursowej wyłoniono łącznie 18 zwycięzców we wszystkich kategoriach, a także wyróżniono 5 prac osób z klas IV – VIII szkoły podstawowej  w kategorii plastycznej i literackiej.

Gala wręczenia nagród odbyła się w czwartek 4 listopada 2021 r. w Auli im. Kazimierza Piechowskiego, na którą licznie przybyli laureaci konkursu i ich rodziny, nauczyciele prowadzący oraz pozostali uczniowie z klas zwycięzców.

Uroczystość połączona była z prelekcją pt. „Witold Pilecki i sztafeta pokoleń” przygotowaną przez nauczyciela akademickiego z Instytutu Nauk Humanistycznych i Społecznych im. Jana Karskiego Pana mgr Zbigniewa Klimę.

Przybyli goście mieli również możliwość poznania Uczelni i jej historii oraz zwiedzenia najważniejszych miejsc znajdujących się na jej terenie, upamiętniających wydarzenia z II Wojny Światowej.

Obecni na gali goście odwiedzili także nowoczesne Centrum Symulacji Medycznej.

Wszystkim tegorocznym zwycięzcom oraz nauczycielom prowadzącym serdecznie gratulujemy. Dziękujemy również wszystkim uczniom biorącym udział w tegorocznej edycji konkursu.

Szczególne podziękowania kierujemy do Pana mgr Zbigniewa Klimy za przygotowanie prelekcji na temat Rotmistrza Witolda Pileckiego.

 

Zapraszamy do oglądnięcia zdjęć z wydarzenia na oficjalnej stronie na Facebooku Uczelni: https://www.facebook.com/MUPOswiecim/posts/4765859143477539

Źródło: Małopolska Uczelnia Państwowa im. rtm. Witolda Pileckiego w Oświęcimiu

Poprzedni artykułNastępny artykuł

8 komentarzy

 1. @Obywatel

  112 Batalion Piechoty Lekkiej już funkcjonuje.
  To oficjalna informacja, łatwa do znalezienia w sieci.
  Jeśli nie brak ci „cojones” to aplikuj…

 2. 6 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej powstała 1 lipca 2017 roku. Od lutego 2018 roku brygada ma wyróżniającą nazwę „Mazowiecka” i nosi imię rotmistrza Witolda Pileckiego. 6 Mazowiecką Brygadę OT tworzą cztery bataliony lekkiej piechoty: 61. w Grójcu, 62. w Radomiu, 64. w Płocku i 65. w Pomiechówku.

  W Oświęcimiu rozpoczął się dopiero proces formowania 112 batalionu lekkiej piechoty 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Szeregi zasilają już pierwsi ochotnicy, możesz być jednym z nich.

 3. Dobrze że nie imieniem tego co erste klase DB oddalił się z KL Auschwitz ,w celu dalszego leczenia ,by Polaków potem nazywać B-Y-D-Ł-E-M .

 4. Jeszcze tyle nieznanych historii związanych z Rotmistrzem jeszcze jest do odkrycia Pisarz z bloku 11 potem 13 Schram Stefan 6653 Bochnia, Kraków, Montelupich Oświęcim

Send this to a friend