Kultura

OŚWIĘCIM. relacja z promocji książki Janusza Toczka „Remanent”

19 marca 2023r. w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu odbył się 86. Krakowski Salon Poezji w MDSM pt. „Remanent”. Podczas spotkania miała miejsce promocja książki Janusza Toczka „Remanent”, wydanej przez Fundację na rzecz MDSM.

Rozmowę z autorem poprowadził Leszek Szuster, natomiast utwory zawarte w publikacji czytali przyjaciele i wychowankowie autora: Lech Chodacki, Kazimierz Homa, Beata Kasprzyk-Juszczyk,  Arkadiusz Juszczyk, Anna Koźlik, Ola Lisak, Łukasz Mrzygłód, Wiola Suska oraz Agnieszka Wróblewska. Oprawę muzyczną zapewnili Maria Kudełka-Gonet i Piotr Kudełka.

Janusz Toczek urodził się 15 listopada w podkarpackim Dynowie. Studiował teatrologię na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Po studiach podjął pracę polonisty w Liceum Ogólnokształcącym im ks. St. Konarskiego w Oświęcimiu. Wspólnie z żoną Jadwigą stworzył szkolny Teatr „Na Stronie”, dla którego pisał autorskie scenariusze spektakli obficie nagradzanych na licznych festiwalach i przeglądach teatrów amatorskich. Od 2005 roku Janusz Toczek jest współgospodarzem Krakowskiego Salonu Poezji w Oświęcimiu.

Książka powstała z inicjatywy Leszka Szustera, wieloletniego dyrektora MDSM. Autorką projektu graficznego jest Ewa Natkaniec.

Źródło: MDSM

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend