Sport

OŚWIĘCIM. Re-Plast Unia Oświęcim w połowie drogi do finału!

Re-Plast Unia Oświęcim pokonała JKH GKS Jastrzębie 4:2 i w półfinałowej rywalizacji prowadzi już 2:0. Biało-niebiescy w pełni wykorzystali atut własnej tafli i w dobrych humorach udadzą się na dwa mecze w delegacji.

Każdy mecz play-offowy to całkowicie inna historia. W tej fazie sezonu ważne jest to, aby po poszczególnych starciach rywalizacji szybko i skutecznie wyciągać wnioski.

Trener Tom Coolen przed drugim meczem półfinału zmienił kolejność par obronnych. Z kolei Róbert Kaláber wystawił w pierwszej formacji wracającego po dwumeczowym zawieszeniu Martina Kasperlíka, a Dominik Paś trafił na środek trzeciego ataku, a na skrzydłach partnerowali mu Radosław Nalewajka i Gleb Bondaruk.
Re-Plast Unia Oświęcim – JKH GKS Jastrzębie 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
1:0 Adrian Prusak – Nikołaj Stasienko, Łukasz Krzemień (04:50),
1:1 Egils Kalns – Siarhiej Bahalejsza (06:41),
2:1 Daniił Apalkow – Łukasz Krzemień (27:12),
2:2 Kamil Górny (30:42, 4/5),
3:2 Victor Rollin Carlsson – Teddy Da Costa, Robert Kowalówka (47:39),
4:2 Aleksandr Strielcow – Sebastian Kowalówka (49:42).

Sędziowali: Patryk Kasprzyk, Krzysztof Kozłowski (główni) – Wiktor Zień, Wojciech Moszczyński (liniowi).
Minuty karne: 6-8
Strzały: 21-15.
Widzów: 3000.

Unia: C. Saunders (od 20:01 R. Kowalówka) – N. Stasienko, J. Orłow; A. Themár, V. Rollin Carlsson, T. Da Costa – P. Bezuška, M. Rogow; A. Strielcow, W. Strielcow, K. Dziubiński – R. Glenn, K. Paszek;  A. Prusak, Ł. Krzemień, S. Kowalówka – M. Noworyta, P. Noworyta; D. Oriechin, D. Apalkow, D. Wanat.
Trener: Tom Coolen

Jastrzębie: P. Nechvátal (od 47:40 M. Kieler) – A. Kostek, S. Bahalejsza, M. Kasperlík, R. Rác, E. Kalns – Ē. Ševčenko, M. Bryk, A. Ševčenko, V. Pavlovs, F. Razgals – K. Górny, J. Kamienieu, R. Nalewajka, D. Paś, G. Bondaruk – M. Horzelski, P. Jelszański, P. Pelaczyk, D. Jarosz, Ł. Nalewajka.
Trener: Róbert Kaláber

Źródło: www.hokej.net


Galeria zdjęć na oficjalnej stronie Re-Plast Unia Oświęcim w Facebook  (foto: Jarosław Fiedor) 

Poprzedni artykułNastępny artykuł

4 komentarze

  1. Союз Освенцим – ciekawe dlaczego translator tłumaczy tak nazwę „dumy miasta”? Przypadek?

  2. Bez Rosjan Cracovia nie zdobyłaby Pucharu Kontynentalnego. Zobaczcie jak taki GKS Katowice z Polakami w składzie (bez Rosjan) radzi sobie w drugim półfinale z Tychami (z solidnym rosyjskim zaciągiem) prowadzonymi przez Białorusina Andrieja Sidorenkę? Bardzo prawdopodobny jest finał Unia – Tychy. Świetnie walczył w play off Toruń, który miał podobną do Unii liczbę Rosjan. Czy się komuś podoba czy nie hokeiści ze wschodu dają jakość. I nie dotyczy to Unii ale całej polskiej ligi. Na szczęście większość Polaków patrzy na ten temat rozsądnie a rosyjski gaz, węgiel i ropa wciąż do Polski płyną…

  3. patrząc na skład tej drużyny to nie biało niebiescy, a biało-niebiesko-czerwoni! ( jakby ktoś nie wiedział to kolory rosyjskiej flagi) Czy polskie drużyny hokeja są jeszcze polskie?
    Czy gdyby w Unii grali tylko Polacy, czy mieliby takie sukcesy? Na pewno nie :-))))))

Send this to a friend