Informacje

OŚWIĘCIM. Radni formułują ataki personalne na Prezydenta Oświęcimia

Urząd Miasta Oświęcim wystosował oficjalne stanowisko w/s ataków działaczy PiS na działania Prezydenta Oświęcimia.

Treść stanowiska:

W przestrzeni publicznej w ostatnim czasie wielokrotnie pojawiały się ataki różnych działaczy PiS na Prezydenta Miasta Oświęcim Janusza Chwieruta w kontekście kampanii informacyjnej miasta „Tworząc wadliwe prawo rząd PiS pozbawił miasto Oświęcim 11milionów złotych”.

Działania miasta dotyczące informowania mieszkańców o sytuacji finansowej są zgodne z prawem i wynikają z ustawy o samorządzie gminnym. Regionalna Izba Obrachunkowa w Krakowie, odpowiadając na pismo radnych PiS W. Łozińskiego i J. Przewoźnika, nie stwierdziła naruszenia prawa i działania niezgodnego z przepisami prawa, a zacytowała jedynie przepisy, które regulują zasady dokonywania wydatków budżetowych. Stawiane więc przez radnych PiS tezy nie znajdują potwierdzenia w treści udzielonej odpowiedzi.

Szkoda, że niektórzy radni PiS nie troszczą się o dobro finansów Oświęcimia, a ważniejsza dla nich jest wyłącznie gra polityczna. Mimo, że sprawa pozbawienia Oświęcimia 11 mln zł była wielokrotnie wyjaśniana owym radnym, zarówno na Sesji Rady Miasta jak i w odpowiedziach na interpelacje, to nie odnoszą się oni w swoich wypowiedziach do istoty problemu, którym jest wadliwe prawo podatkowe, a jedynie formułują ataki personalne na Prezydenta Oświęcimia.

Zasadność naszych działań potwierdza fakt, że 15 września br. Minister Infrastruktury przygotował projekt ustawy o zmianie ustawy o podatkach i opłatach lokalnych, w którym wycofuje się z wadliwych przepisów dotyczących infrastruktury kolejowej. Oczekuję od działaczy PiS wsparcia działań, które umożliwią przyjęcie tej ustawy i jednocześnie uchronią miasto Oświęcim przed stratą kolejnych przeszło 2 mln zł w roku 2022.

UM Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

26 komentarzy

 1. Za przywołaną ustawą dostosowując prawo do dyrektywy Unijnej głosowały wszystkie kluby poselskie w Sejmie. Rok 2016. Jakoś prezydent zapomniał, że za tym również zagłosowała PO. Proces legislacyjny aż nadto potwierdza idiotyczne bilbordy prymitywnego prezydenta Oświęcimia.

 2. @glinatex jesteś głupszy niż ustawa przewiduje. Ewentualnie masz urojenia i wszędzie widzisz potwory.

 3. @Elaza,masterkosa i Strażnik internetów. Jak to jest,że jedna osoba będąca dyżurnym botem może tyle i aż tyle?

 4. @Elza. Dzieciom nic nie grozi,ale nadal nie wiemy co się stalo z kotem,którego tam im PO-drzuciliście.

 5. Panowie pisowcy nadal czekam na odpowiedź czy dzieci dowiezione do granicy jeszcze żyją. Wstydzicie się odpowiedzieć na to pytanie? Wywożenie dzieci do lasu w takich warunkach jest bestialstwem. Tym bardziej, że wiadomo iż Białorusini ich dalej nie wpuszczą. Chcecie dorównać NSDAP?

 6. Uprzejmie dziękuję Panu Jakubowi za wyczerpującą odpowiedź.

  Mam nadzieję, że na kolejne ewentualne pytania odpowie Pan równie ochoczo. Nie musi Pan przy okazji poświęcać temu całego artykułu.

  Pozdrawiam.

 7. Czy nowe prawo dot. podatków lokalnych jest głupie? Jest. Czy jest niesprawiedliwe? Jest.
  Więc może państwo radni pis, zamiast starać się przegryźć gardło Chwierutowi, uruchomiliby swoje kontakty w sejmie, aby możliwie prędko tę złą ustawę znowelizować i poprawić?
  Wtedy oświęcimianie byliby Wam naprawdę wdzięczni.

 8. @Nikt
  Bardzo ciekawie piszesz nie wiem tylko czy zgodnie z linią partii.. Dotychczas mam wrażenie, że wszelkie sukcesy w stanowieniu prawa podczas rządów PiS, przypisywał on wyłącznie sobie a ty przypominasz że uczestniczy w tym również opozycja.
  Przypominaj o tym za każdym razem gdy będą uchwalane kolejne 1000+, piątki Kaczyńskiego Ziobry, Dudy itp. że to nie zasługa PiS ani ich rządów tylko Sejmu, Senatu i Prezydenta przy udziale opozycji.

 9. kiedy będę mieszkał w Tym mieście,gdzie Ty z partii-PO:PIS:PSL…itp.Nie Będziecie sobie na wzajem skakac do gardeł…a zaczniecie myśleć o zwykłych mieszkańcach i wspólnie działać!!!

 10. @masterkosa
  Doża z old staves to przypomnienie gazetki wyborczej Chwieruta z 2014, gdzie sam był się tak łaskaw nazwać.

 11. @Nikt

  Cyt. „projekt przygotował Rząd RP w związku z koniecznością dostosowania polskiego prawa do prawa UE” – Twoja własna wypowiedź.

  Prezydent też osobiście nie powiesił tych plakatów na bilbordach…

 12. @masterkosa
  1. prawo stanowi „zespół” – Sejm+Senat+Prezydent,
  2. projekt przygotował Rząd RP w związku z koniecznością dostosowania polskiego prawa do prawa UE,
  3. Za przyjęciem projektu głosowała znakomita większość posłów, w tym posłowie PO,
  bonus:
  Przez ostatnie lata nikt w Urzędzie Miasta nie zauważył, że coś jest nie halo.
  bonus nr 2
  Wzrok się wyostrzył, służbom PM po przegranych procesach sądowych.
  Podsumowanie:
  Nieprawdą jest, że prawo tworzy rząd, jakikolwiek by nie był.
  Manipulacją jest:
  1. pomijanie udziału posłów PO w uchwaleniu tych konkretnych przepisów
  2. pomijanie braku działania ze strony tychże po sygnałach, że coś jest nie halo.

  To są fakty.
  Twoja opinia mnie nie interesuje

 13. Może Panowie pisowcy sprawdzą czy dzieci dowiezione do granicy jeszcze żyją. Czekam na odpowiedź.

 14. Edit:
  Ciekawy również jestem kogo Pan Jakub nazywa na łamach swojego bloga „Dożą z Old Staw”?…

 15. A ja wciąż niecierpliwie czekam aż Pan Jakub Przewoźnik ujawni informacje, nt. nieprawdziwości twierdzeń zamieszczonych na bilbordach. W przeciwnym razie jestem skłonny pomyśleć, że posłużył sie manipulacją.
  Ciekawy również jestem kogo Pan Jakub nazywa na łamach swojego bloga „Bonzem z Old Staw”?…

Send this to a friend