Informacje

OŚWIĘCIM. Radni chcą pozbawić biskupa Rakoczego tytułu Honorowy Obywatel Miasta Oświęcimia

Grupa radnych związana z Klubem Radnych Koalicja Obywatelska, Klubem Radnych Platforma.Nowoczesna oraz  KWW KOS 2018 złożyła wniosek do przewodniczącego Rady Miasta o odebranie biskupowi seniorowi Tadeuszowi Rakoczemu tytułu Honorowy Obywatel Miasta Oświęcimia. W maju  tego roku Stolica Apostolska po przeprowadzeniu postępowania nałożyła na niego karę za zaniedbania w sprawach nadużyć seksualnych popełnionych przez niektórych duchownych wobec osób małoletnich. Tytuł Honorowy Obywatel Miasta Oświęcim jest wyrazem najwyższego wyróżnienia i uznania.  – Uważamy, że biskup swoimi działaniami naruszył dobre imię naszego miasta. Oświęcim jest miastem szczególnym, Miastem Pokoju, ośrodkiem licznych inicjatyw pokojowych, miejscem spotkań ludzi różnych narodowości bez względu na religię i przekonania, miastem, które z racji swojej historii winno piętnować wszelkie objawy przemocy. Na podstawie paragrafu 76 ust. 3 Statutu Miasta Oświęcim wnioskujemy o odebranie księdzu biskupowi tytułu Honorowy Obywatel Miasta Oświęcim i przekazanie naszego wniosku do zaopiniowania przez Kapitułę Nadawania tytułu Honorowy Obywatel Miasta Oświęcim – napisali radni w uzasadnieniu wniosku. Kapituła zaakceptowała wniosek. Radni sprawą zajmą się na najbliższej  sesji,  która odbędzie się 23 czerwca.

Biskup Tadeusz Rakoczy został Honorowym Obywatelem Miasta Oświęcimia w 2007 roku, na wniosek ówczesnego prezydenta miasta oraz Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Rodzin Oświęcimskich.

UM Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

19 komentarzy

 1. Dla mnie nie jest istotne czy pedofilem jest ksiądz, czy celebryta. Każdy za swoje czyny powinien odpowiadać przed Sądem. Niestety księża są ukrywani po klasztorach i innych parafiach. Dlatego hotinie nie rozumiem dlaczego tak zażarcie bronisz księży zboczeńców. Jaki masz w tym interes? Nie bądź tchórzem i odpowiedz na pytanie. Choć wątpię byś odpowiedział, bo już raz stchórzyłeś.

 2. Czy „grupa radnych” jest anonimowa? Przecież to tania popularka, więc czemu siedzą cicho?

 3. hotin ty już wszystkich oplułeś. Nawet samego siebie. Na dodatek odwracasz kota ogonem. Tak składa, że pedofilskiej liście celebryci są, a katabasów brak. Dalej się zastanawiam dlaczego taż zażarcie bronisz pedofilię w kościele. Jaki masz w tym interes?

 4. Ciekawe jak zagłosują radni naszej oświęcimskiej zjednoczonej prawicy.

 5. Hotin no pewnie masz rację. Sowa to typowy PO-wiec- hipokryta. Od poniedziałku do piątku jest za aborcją, LGBT i innymi tego typu, a w niedziele siada w pierwszych kościelnych ławkach:)

 6. @hotin

  Cyt. :
  „Facet w sukience
  Co kocha dzieci?
  Niejedna głowa
  Za to poleci
  Lub nie poleci bo do kościoła
  Żaden papuga dotrzeć nie zdoła”

  Co tu dużo gadać. Wyobraźcie sobie sytuację :
  Polska wieś, Europa Środkowa, XXI wiek, ksiądz „lubi” dzieci, dziecko skarży sie mamie, mama nie wierzy, we wsi huczy….

  W obronie księdza staje cała wieś, dziecko popełnia samobójstwo,ksiądz zostaje przeniesiony do innej parafii…

  I tu jest istota problemu – rząd prawych i sprawiedliwych legalizuje kościelną pedofilię. Tuszuje, kluczy, gmatwa…
  Kolejny pedofil w sutannie unika sprawiedliwości…

  Polska, XXI wiek, środek Europy…

  Ps. Osiem gwiazd

 7. @Czesław ciśnie @Człowiekowi, aby ten powtórzył trzy klasy podstawówki. Zabawne, ten sam @Czesław napisał kilka postów niżej „bochater” xD

 8. Szczerze powiedziawszy ten Rakoczy wyglądał na podstarzałego pederastę. ***** go.

 9. Cykor hotin staje w obronie obrońców pedofili w czarnych kieckach. Ciekaw jestem jaki ma w tym interes?

 10. @Człowiek Czytać ze zrozumieniem uczą w podstawówce. Powtórz sobie pierwsze trzy klasy.

 11. Aha. Więc Czesław popiera lawendową mafię. A papież Franciszek jest komunistą. Co jeszcze mądrego wymyśli Czesław?

 12. Też popieram. Proponuję, by radni w jego miejsce powołali bochatera gen Ciastonia właśnie pochowanego na Powązkach. Było to w gestii samorządu warszawy

Send this to a friend