Informacje

OŚWIĘCIM. Przebudowa 226 metrów ulicy Zaborskiej

Od poniedziałku, 1 czerwca, rusza przebudowa ulicy Zaborskiej od ronda przy ul. Królowej Jadwigi do skrzyżowania z ul. Jagiełły. Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami, w tej części miasta, w okresie trzech najbliższych miesięcy. Na początku ulica będzie zamknięta dla ruchu na odcinku od skrzyżowania z ul. Jagiełły do skrzyżowania z ul. Sienkiewicza. W kolejnym etapie wyłączony zostanie pozostały odcinek ulicy aż do ronda na skrzyżowaniu z ul. Królowej Jadwigi. Ulica na długości ponad 226 metrów zostanie przebudowana w zakresie jezdni, opasek drogowych, chodników, zjazdów, miejsc postojowych, zieleni, kanalizacji deszczowej. Znajdujący się w ulicy wodociąg wraz z przyłączami zostanie przebudowany przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Droga znajduje się w Starym Mieście, w obszarze układu urbanistycznego wpisanego do rejestru zabytków, dlatego wykonawca na czas budowy zapewni nadzór archeologiczny.

Przebudowa ulicy zakończy się 31 sierpnia. Koszt inwestycji wyniesie blisko 1 mln zł, z czego 500 tys. zł miasto pozyskało z Oświęcimskiego Strategicznego Programu Rządowego.

UM Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

7 komentarzy

  1. A kanalizacje zrobią do końca w UM Oświęcim na Zaborskiej

  2. Obatel Rysiu pamięć szwankuje. Coś Ci poradzę ale nie dzisiaj. Późno już.

  3. *Oczywiście chodziło mi o niejakiego hotin’a.:)Pozdrawiam serdecznie:)

  4. Bieda intelektualna czy tam brodzik umysłowy jaki reprezentuje ten pan pode mną to po prostu kosmos:):)
    Ręce opadają 🙂 Nie odpisuj czasem. Szkoda mi nawet klawiatury:)

  5. Bez względu na to, czy ten planowany remont drogi ma związek z inwestycją prowadzoną przy Placu Słonecznym czy też nie, to bardzo dobra informacja, rzeczywiście ten odcinek jest w złym stanie jak na środek miasta. Pozdrawiam!

  6. A tymczasem pis wyrzucił kolejne nasze ciężko zarobione pieniadze do kosza. Tym razem 70 mln na wybory ktorych nie było bo zwyczajnie być nie mogło. Uwaga sarkazm: Ciekawe kto zarobił na tym druku pseudo kart wyborczych?:)4 firemki do prześwietlenia tylko przez kogo?.Ziobre? Kaminskiego? haha ,Litości:) Tak pazernej partii jeszcze jak żyje nie widziałem.Nawet koniom z Janowa nie przepuścili.Są jak szarańcza albo nowotwór.Smutne jest to ze mamy takie rzesze ciemnogrodu w tym fajnym narodzie które nie są w stanie zrozumieć jak prymitywnie są manipulowani.

  7. Nadrzędnym celem jest rezolucja dotycząca budowy pomnika Jana Pawła II, a nie jakieś tam drogi… Dzięki bogobojnym radnym pisu, może uda się wreszcie naprowadzić to miasto na dobrą drogę…

Send this to a friend