Informacje

OŚWIĘCIM. Prywatny żłobek Fair Play zamknięty

Na wniosek właścicielki prywatnego żłobka Fair Play przy ul. Szpitalnej, do którego uczęszczało 13 maluchów – w wieku do 3 lat – Prezydent Miasta Oświęcim podjął dzisiaj decyzję o jego zamknięciu. Zgodnie z Ustawą o opiece nad dziećmi do lat 3 miasto prowadzi rejestr takich placówek oraz je nadzoruje. Wczoraj pracownicy urzędu prowadzili tam kontrolę w związku z doniesieniami prasowymi o znęcaniu się nad dziećmi. Z wyjaśnień właścicielki wynika, że sprawa dotyczy dziecka powyżej 3 roku życia, objętego wychowaniem przedszkolnym. Edukację przedszkolną w Oświęcimiu nadzoruje Małopolskie Kuratorium Oświaty.

Właścicielka placówki złożyła również wniosek o wykreślenie z rejestru przedszkola Fair Play przy ul. Szpitalnej.

UM Oświęcim / foto: urząd miasta

Poprzedni artykułNastępny artykuł

6 komentarzy

  1. są osoby , które potrafią bezceremonialnie nagrywać pewne osoby na kamerę , są czujki „kontrolujące” swoje przewały , są lewe obiegi ….. , środowisko parakryminalne świetnie sobie radzi , dlaczego w żłobku tych wypróbowanych metod nie „wdrożono”

  2. Nadzór nad przedszkolami niepublicznymi zgodnie z przepisami prawa należy do kuratorium oświaty, a więc słynnej pisowskiej Barbary Nowak. Czego znowu hotin nie rozumie? Przypominam, hotinowi, że Chwiertut nie jest małopolskim kuratorem oświaty.

  3. Odpowiednie przepisy można wyszukać w sieci w ciągu minuty. Lenistwo, hotinku, zwykłe lenistwo.

  4. Kontrolę w przedszkolu niepublicznym powinno przeprowadzać przede wszystkim kuratorium oświaty. A ono hotinie jest pisowskie.
    Ponadto może sanepid w zakresie przestrzegania przepisów sanitarnych, a także gmina w zakresie prawidłowości wydawania dotacji, o ile przedszkole taką dotację dostało.

  5. No i c o hotin? jak by dalej funkcjonował to byś to oprotestował? do Dudy byś napisał? człowieku ciągle ino szukasz zaczepki w wielu tematach nie komentujesz merytorycznie tylko czepiasz się, idź na prawdę leczyć się i zostaw już komentowanie…

Send this to a friend