Informacje

OŚWIĘCIM. Prywatny żłobek Fair Play zamknięty

Na wniosek właścicielki prywatnego żłobka Fair Play przy ul. Szpitalnej, do którego uczęszczało 13 maluchów – w wieku do 3 lat – Prezydent Miasta Oświęcim podjął dzisiaj decyzję o jego zamknięciu. Zgodnie z Ustawą o opiece nad dziećmi do lat 3 miasto prowadzi rejestr takich placówek oraz je nadzoruje. Wczoraj pracownicy urzędu prowadzili tam kontrolę w związku z doniesieniami prasowymi o znęcaniu się nad dziećmi. Z wyjaśnień właścicielki wynika, że sprawa dotyczy dziecka powyżej 3 roku życia, objętego wychowaniem przedszkolnym. Edukację przedszkolną w Oświęcimiu nadzoruje Małopolskie Kuratorium Oświaty.

Właścicielka placówki złożyła również wniosek o wykreślenie z rejestru przedszkola Fair Play przy ul. Szpitalnej.

UM Oświęcim / foto: urząd miasta

Poprzedni artykułNastępny artykuł

9 komentarzy

  1. są osoby , które potrafią bezceremonialnie nagrywać pewne osoby na kamerę , są czujki „kontrolujące” swoje przewały , są lewe obiegi ….. , środowisko parakryminalne świetnie sobie radzi , dlaczego w żłobku tych wypróbowanych metod nie „wdrożono”

  2. Nadzór nad przedszkolami niepublicznymi zgodnie z przepisami prawa należy do kuratorium oświaty, a więc słynnej pisowskiej Barbary Nowak. Czego znowu hotin nie rozumie? Przypominam, hotinowi, że Chwiertut nie jest małopolskim kuratorem oświaty.

  3. Nie lenistwo,a bezczynność urzędnicza.Gdyby nie wniosek właścicielki żłobka,to zapewne nadal by tam piekło istniało.

  4. Odpowiednie przepisy można wyszukać w sieci w ciągu minuty. Lenistwo, hotinku, zwykłe lenistwo.

  5. Dziękuję wam POKOwcy za wyczerpujące wyjaśnienia tego problemu. Teraz wiem,że winny temu jest PiS. Ostańcie z Panem Bogiem.

  6. Kontrolę w przedszkolu niepublicznym powinno przeprowadzać przede wszystkim kuratorium oświaty. A ono hotinie jest pisowskie.
    Ponadto może sanepid w zakresie przestrzegania przepisów sanitarnych, a także gmina w zakresie prawidłowości wydawania dotacji, o ile przedszkole taką dotację dostało.

  7. No i c o hotin? jak by dalej funkcjonował to byś to oprotestował? do Dudy byś napisał? człowieku ciągle ino szukasz zaczepki w wielu tematach nie komentujesz merytorycznie tylko czepiasz się, idź na prawdę leczyć się i zostaw już komentowanie…

  8. Rozumiem,że gdyby nie było wniosku właścicielki żłobka Fair Play o jego zamkniecie,to by nadal funkcjonował?

Send this to a friend