Informacje

OŚWIĘCIM. Prezydent i starosta nie zaszczepili się poza kolejnością

od lewej: Janusz Chwierut, Marcin Niedziela

W ostatnich dniach burzę w sieci wywołała informacja o zaszczepieniu przeciw COVID-19 kilkunastu aktorów i celebrytów. Są wśród ich również samorządowcy.

Starosta opatowski Tomasz Staniek, który w mediach społecznościowych poinformował o zaszczepieniu się przeciwko Covid-19, został już usunięty ze struktur Prawa i Sprawiedliwości. Marcin Piwnik, starosta powiatu sandomierskiego z PSL, także pochwalił się na Facebooku, że zaszczepił się przeciwko COVID-19.

O to, czy oświęcimscy samorządowcy również zaszczepili się przeciw COVID-19, poza grupą „0” zapytaliśmy w urzędzie miasta i starostwie powiatowym w Oświęcimiu.

Jak poinformowało biuro prasowe prezydenta Janusza Chwieruta, ani on, ani jego zastępcy nie byli szczepieni przeciw COViD-19. Również wydział promocji w starostwie powiatowym poinformował, że nikt z członków zarządu powiatu nie został zaszczepiony przeciw COVID-19.

red.

 

 

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł

26 komentarzy

 1. Żartujesz? Dziennikarz TVP info który specjalnie rozrzucał śmieci wyciągnięte z koszy na placu im. Kaczyńskiego w Lublinie (chodziło o nakręcenie materiału pod hasłem „pełowski prezydent miasta = śmieci na ulicach miasta”) został nagrany na miejskim monitoringu. Zrobiła się sfera i dziennikarza zwolniono. Dziś dostał cichcem pracę w pisowskim urzędzie marszałkowskim.

 2. Nepotyzm to zjawisko nie przypisane wyłącznie strukturom PIS. W tej „konkurencji” PO wyrażnie zostawia w tyle cała resztę …

 3. A Zbigniew Starzec został zastępcą dyrektora szpitala klinicznego im. Babińskiego w Krakowie. Dziwne. Stawiałem raczej na dyrekcję ośrodka lotów kosmicznych im. Nepota I. Ciekawe jak wytłumaczą tą mimo wszystko zaskakującą nominację tutejsze pisiory?

 4. A pan Piechulek (dyr.ZOZ Oświęcim – administracja) zaszczepił się jako pierwszy.

 5. Ponieważ niestety może przegrać wybory, co będzie oczywiście wynikiem spisku lewactwa i określonych sił. Dlatego Ziobro ma już gotowy projekt odpowiedniej ustawy. .

 6. Macie szczęście, że możecie komentować. Niebawem to się skończy . Więc korzystajcie z wolności słowa póki możecie. Zarządca folwarku zwierzęcego szykuje nowe przepisy i kto źle napisze o rządzie ten źle skończy.

 7. @obatel R.
  rysio z tobą z założenia rozmawiają/dyskutują wyłącznie podobni tobie, reszta ma cie za kpa, a dyskusje z kpami są bezcelowe, bo kiep sprowadza do swojego poziomu, a potem pokonuje doświadczeniem. Kpie zajmuj się podobnymi tobie, reszta ma cie w d.pie.

 8. Jak żyć???Hmm.No UBywatelu rychu…moze dla ciebie już starczy…🖕

 9. Nowe PISOWSKIE Podatki od 2021 roku:

  Jest juz od 2 lat podatek od deszczu:) teraz od cukru 🙂 Czekam na podatek od spania czytania, s*ania i oddychania.:) Nie bylo wiekszych nieudacznikow rzadzacych tym krajem.Policzta se dobrze pisiorki ile to jest +500-700 miesiecznie …. aaaa…..zapomnialem ze „rzont” nie dawal ZA DARMO kalkulatorow i pewnie bydzie z tym policzeniem problem:)

  ❌ Podatek cukrowy (już widzimy jak wzrosły ceny napojów słodzonych!)
  ❌ Podwójne opodatkowanie spółek komandytowych (poprzez PIT oraz CIT)
  ❌ Ograniczenie ulgi abolicyjnej (Polacy pracujący za granicą zapłacą podatek podwójnie)
  ❌ Opłata mocowa (podwyżka rachunków za prąd)
  ❌ Podatek handlowy (podobnie jak podatek cukrowy zostanie przerzucony na klientów, którzy zapłacą więcej za produkty)
  ❌ Podatek od tzw. małpek (czyli małych napojów alkoholowych)
  ❌ Podwyżka abonamentu RTV
  ❌ Podatek od przekształcenia spółek w celu skorzystania z estońskiego CIT, podatek wyniesie 19 proc.
  ❌ Podatek od plastiku (unijny podatek, poparty przez premiera Morawieckiego na szczycie UE, naliczany jest od 1 stycznia)
  ❌ VAT w obrocie z Wielką Brytanią (na gruncie VAT handel z Wielką Brytanią nie będzie już traktowany jako transakcje wewnątrzwspólnotowe, tylko jako import i eksport z krajem pozaunijnym)
  ❌ Podwyżka stawek maksymalnych opłat lokalnych; decyzją rządu zwiększone zostały maksymalne stawki poniższych danin:
  – Podatek od nieruchomości
  – Podatek od środków transportu
  – Podatek od psa
  – Opłata uzdrowiskowa
  – Opłata reklamowa

  FAKTYCZNIE POLSKA JEST TERAZ W RUINIE……

 10. Ubywatel rysiu…czy „strzepiłes” ,się z miszczaczkiem edkiem?🐕🦮

 11. Z założenia nie dyskutuje z modelowym tępym ludem Kurskiego bo i tak nic nie zrozumie .Widzę że nie wiesz nawet kto w tym kraju organizuje wybory dupny patrioto ….. tak że wybacz ale leję na Cię po całości …..:) szkoda czasu.Bez odbioru

 12. Poziom komentarzy w wykonaniu „tych najmądrzejszych jedynie słusznych” żenada . Ze tez rodzą sie tacy im becyle. Kawał o teściowej życzenie komuś żeby skrzystał z respiratorata to czyste chamstwo osób które uważają że tylko ich poglądy i ich „nierządy” są dobre. Dlatego właśnie teraz RZĄDZI RZĄD Polski a nie POlski.

 13. Rysiek tyle razy pisałem wybory zawdzięczają cieciej osobie w państwie temu od zabójczych kopert , a raspitatory są życzę ci abyś z nich skorzystał

 14. Jesli 18 szczepionek dla celebrytow to „wielka afera” to jak nazwac a kilkaset zmarnotrawionych milionow zl z pieniedzy podatnikow na respiratory widmo i wybory widmo. ????Ile za to mozna bylo kupic szczepionek ktorych komuś zabraknie ??

 15. Polska dostała z Unii 310.000 dawek szczepionki. Zaszczepiono 85.000 personelu medycznego. Co stało się z pozostałymi szczepionkami? To proste: tylu jest działaczy PiS + ich rodziny. Potem szczepionki dostaną tylko te gminy, w których głosowano na PiS. Warszawa, Kraków i Oświęcim mają więc przerąbane.

 16. Kuria krakowska wyrzuciła właśnie redakcję Tygodnika Powszechnego z odwiecznej siedziby przy Wiślnej 12. Widocznie abepe Jędraszewski nie mógł znieść ostatnich uczciwych i inteligentnych katolików.
  Połowa z szczepionkosceptyków jest gotowa zapomnieć o swoim sceptycyźmie i zaszczepić się, jeśli rząd im zapłaci po 500 zł.

 17. @mengel szkoda jest wtedy, gdy teściowa wpadnie do studni. Nieszczęście jest wtedy, gdy ją się wyciągnie. 🙂

Send this to a friend