Informacje

OŚWIĘCIM. Poznaliśmy wyniki exit poll wyborów parlamentarnych 2023

Znamy wyniki exit poll wyborów parlamentarnych 2023 dla TVP, TVN, Polsat.

 1. Prawo i Sprawiedliwość 36,8%
 2. Koalicja Obywatelska 31,6%
 3. Trzecia Droga 13%
 4. Nowa Lewica 8,6%
 5. Konfederacja 6,2%
 6. Bezpartyjni Samorządowcy 2,4%
Poprzedni artykułNastępny artykuł

26 komentarzy

 1. Niech Pani jednak weźmie pod uwagę, że wielu emerytom po opłaceniu czynszu, rachunków za jedzenie, leki, nie zostaje praktycznie nic. Trudno byłoby chyba ich przekonać, aby zamiast paru ciastek raz w tygodniu (gdyby wnuki przyszły), sprawili sobie komputer i opłacili łącze.
  Z tego co Pani pisze wynika, że cieszy się Pani dobrym zdrowiem. I tak trzymać!

 2. Panie@
  Proszę tak ludzi nie sortować (gorszym sortem już byłam),Mam sporo znajomych młodych duchem emerytów, pełnych pasji, zadowolonych z życia i ogarniętych.Nie trzeba być krezusem, żeby mieć możliwość korzystania z internetu i innych źródeł wiedzy . Trzeba chcieć!

 3. Pani Emerytko, ja nie obrażam, ja tylko stwierdzam fakt. Cieszę się bardzo, że radzi sobie Pani doskonale z internetem – i szacun. Ale jest Pani w swojej grupie wiekowej w mniejszości. Co po części wynika też z tego, że za laptopa jak i za łącze trzeba sporo płacić. A emeryci do krezusów zdaje się nie należą.

 4. Do @ – Niby Pan taki na poziomie , kulturalny a obraża.Mam internet i potrafię z niego korzystać, podobnie jak z innych dostępnych mediów. Nie dałam się oszukać Pisowi. Proszę mi wierzyć, ludzie potrafią myśleć, nie trzeba im mówić, co mają robić. A swoją drogą – Byłam wzruszona wczoraj patrząc na obrazki młodzieży stojącej w ogromnych kolejkach. Serce rośnie patrząc na tak odpowiedzialnych Rodaków.

 5. Za wszystko, co niemerytoryczne powinny być konsekwencje – a było tego trochę… mam nadzieję, ze będą.

 6. Brak rozliczeń byłby skrajną nieodpowiedzialnością.

  Po wyborach, w których poprzednio przerżnął Kaczyński, peło usiłowała stosować strategię „łaskawości” (bo przecież Polacy już drugi raz nie dadzą się nabrać :)) i zostawiono na pewnych stanowiskach nominatów pis-u (jak minister od spraw zagranicznych Waszczykowski, ten od San Escobar). Którzy przy pierwszej okazji starali się wbić Tuskowi nóż w plecy.

  W Oświęcimiu oczekujemy na przykład na wyjaśnienie zagadki: dlaczego nasz UM nie dostawał dofinansowań na różne sensowne projekty, gdy innym, pisowskim samorządom sypano dziesiątkami milionów na różne głupoty? Przykład najnowszy: na projekt remontu i udrożnienia ulicy Uni Europejskiej tam, gdzie są liczne sklepy, hurtownie, firemki – co ważne dla rozwoju gospodarczego naszego miasta. Kto podejmował takie decyzje? Na jakiej podstawie? Czy na przykład nie był to wynik donosów naszych ulubionych pisowskich radnych?

 7. @Niestety

  Myślę, ze w wyborach samorządowych poparcie dla PiS-u drastycznie spadnie. Społeczeństwo będzie słuchać innej telewizji a i rozliczenia pewnie będą…

 8. Urząd marszałkowski jeszcze przez prawie rok będzie przytuliskiem różnego rodzaju przegranych działaczy pis, ponieważ jest instytucją samorządową. Na przykład ex-starosta, ex-wicewojewoda, ex- wicedyrektor szpitala psychiatrycznego w Kobierzynie i obecny wicedyrektor spółki Małopolskie Dworce Autobusowe – wuefista Starzec – może jeszcze przez parę miesięcy spać spokojnie. Ponieważ ta jego spółka, gdzie „dyrektoruje”, należy formalnie do pisowskiego urzędu marszałkowskiego w Krakowie.

 9. Bez telewizji publicznej PiS pójdzie w niebyt. Poza tym życie liderów w bańce też da wkrótce ciekawy efekt, który zobaczy społeczeństwo.

 10. Natalia – ale żartujesz? Zastanawiam się tylko, czy działacze pis sami ustąpią ze wszystkich tych fikcyjnych, ale sowicie opłacanych stanowisk w spółkach nomenklaturowyvh, czy też trzeba będzie po prostu za twarz wypierniczyć?

 11. Wypada podziękować wszystkim pisowskim trollom za wsparcie, jakie udzielili opozycji. Bez waszych stałych bluzgów i okazywanego na codzień chamstwa, byłoby trudniej. Szczególne podziękowania dla pana Kibla – dałeś czadu.

 12. Byłem na wyborach przy ulicy Krasickiego jedno co rzuciło mi się w oczy to komandos „Rambo ” Przewoźnik, który stał z boku sali , i pilnował porządku .Widać było w jego oczach strach przed przegraną w wyborach. Polacy wybrali Demokrację.

 13. Polko no co ty? wiadomo gdzie stoi @ – zawsze po niewłaściwej stronie, czyli po stronie przegranych

 14. @ nie ciesz się tak bo ci się popuści… Twoje platfusy kolejny raz nie wygrały wyborów:)

 15. Starostawski – poważnie tak myślisz? A może taka refleksja: na kogo głosowała patologia, amatorzy piwa harnaś i czesterfildów, beneficjenci pisowskich zasilków? Bo tu raczej 100% na PiS.

 16. Pani Polko – nie o to chodzi. Emeryci i mieszkańcy mniejszych wsi korzystają w praktyce tylko z jednego źródła informacji – telewizji PiS. Nie mają internetu ani dostępu do innych mediów. Dlatego PiSowi było łatwo ich oszukiwać. Tylko to miałem na myśli.
  Interesujące, czy dzisiejsza awaria aplikacji mobywatel była przypadkowa? Jak Pani sądzi?

 17. Nie wierzę, że hotin jako pierwszy i jeszcze do tej pory nie wypluj jadu, czyżby się nim dziś wieczorem w końcu sam udławił? xD

 18. Hm, wydaje się oczywiste, że wszystkim powinno zależeć na tym, żeby było lepiej. Ale nic się nie zmieni, jeśli ludzie nie przestaną pluć jadem.
  1.Kiedyś, jeśli Ci się uda, będziesz emerytem. Życzę Ci, żebyś żył dobrze.
  2.Mieszkaniec wsi nie jest ani gorszy, ani lepszy, niż Ty.
  3.Ten z podstawowym wykształceniem też ma w naszym pięknym kraju miejsce dla siebie.
  4.Niezależnie od tego, czy stoisz z prawej, czy z lewej, czy jesteś ośrodku- życzę Ci dobrego życia.

 19. A mnie ostatnio śpiewali 100 lat. Podobnie fantastyczne wyniki wyborów były pewnie w zakładach karnych gdzie złodzieje, oszuści, bandziory wszelakiej maści głosowali na platformę. Swój na swego?

 20. Fantastyczne zwycięstwo PiS wśród emerytów – 54%. Podobnie fantastyczne zwycięstwo PiS wśród osób z wykształceniem podstawowym. I równie świetne zwycięstwo PiS na wsiach.

Send this to a friend