Informacje

OŚWIĘCIM. Potrącanie dwójki pieszych, jeden z poważnymi obrażeniami

W czwartek 25 stycznia o godzinie 20.30 służby ratunkowe interweniowały w Oświęcimiu na ulicy Dąbrowskiego, gdzie doszło do potrącenia dwójki pieszych przez kierowcę samochodu.

W trakcie czynności na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że 59 – letni mieszkaniec gminy Oświęcim, kierując samochodem marki Ford na przejściu dla pieszych potrącił 47 – letnią mieszkankę Oświęcimia oraz 44 – letniego mieszkańca Oświęcimia. W wyniku potrącenia kobieta doznała poważnych obrażeń ciała, natomiast mężczyzna doznał ogólnych potłuczeń.

W trakcie dalszego postępowania funkcjonariusze ustalą dokładne okoliczności tego wypadku drogowego.

Podziękowania za prawidłową reakcję należą się świadkom, którzy natychmiast udzielili pierwszej pomocy pokrzywdzonym oraz wezwali służby.

Apel do kierowców i pieszych
Policjanci apelują do kierowców, aby zmniejszyli prędkość, a także aby zachowali koncentrację i uwagę za kierownicą, zwłaszcza zbliżając się do przejścia dla pieszych lub jadąc drogą wzdłuż której nie ma chodnika.

Do pieszych apelują, aby wchodzili na przejście dopiero w chwili gdy upewnią się, że nic nie nadjeżdża lub samochody z obu stron jedni zatrzymały się. Niezwykle ważne dla bezpieczeństwa pieszego jest również zakładanie elementów odblaskowych nawet w obszarze zabudowanym.

Policja Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

5 komentarzy

  1. To załatw kasę to będą montować . Koszt jednego przejścia to około 40 tyś zł.

  2. A oświetlenia pasów dla pieszych w Oświęcimiu brak !!!!!!!!!!! Nikogo to nie interesuje z radnych Pisu czy PO . Jeszcze musi dojść do kilkunastu potrąceń czy tragedii aby ktoś pomyślał .

Send this to a friend