Informacje

OŚWIĘCIM. Policja przeprowadziła kaskadowy pomiar prędkości

W piątek (15.07.2022) na terenie powiatu oświęcimskiego policjanci przeprowadzili ogólnopolskie działania pn. „Kaskadowy pomiar prędkości” mające na celu ujawnianie kierujących przekraczających dozwoloną prędkość. Policjanci pomiary prędkości prowadzili zarówno statycznie – z wykorzystaniem ręcznych mierników prędkości, jak i dynamicznie, przy użyciu pojazdów z wideorejestratorem.

Kaskadowe pomiary prędkości prowadzone są na tej samej trasie, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach, przez patrole ustawione kolejno po sobie na określonym, często krótkim odcinku drogi.

Podczas piątkowej akcji oświęcimscy policjanci skontrolowali 71 pojazdów. W 65 przypadkach ich kierowcy przekroczyli dozwoloną przepisami prędkość. Na sprawców wykroczeń mundurowi nałożyli mandaty oraz punkty karne. Nie było potrzeby zatrzymywania prawa jazdy z uwagi na fakt, że żaden z kierujących nie przekroczył prędkości o więcej niż 50km/h.

Przypominamy, że kierujący, którzy przekraczają dozwoloną prędkość, muszą się liczyć z wyższymi mandatami karnymi. Poniżej prezentujemy wysokość mandatów za przekroczenie prędkości:
Do 10 km/h – 50 zł
Od 11 do 15 km/h – 100 zł
Od 16 do 20 km/h – 200 zł
Od 21 do 25 km/h – 300 zł
Od 26 do 30 km/h – 400 zł
Od 31 do 40 km/h – 800 zł
Od 41 do 50 km/h – 1000 zł
Od 51 do 60 km/h – 1500 zł
Od 61 do 70 km/h – 2000 zł
Od 71 km/h i więcej – 2500 zł

Apelujemy o jazdę zgodną z przepisami. Zachowajmy rozwagę  i prowadźmy pojazd odpowiedzialnie. Pamiętajmy, że bezpieczna prędkość, to prędkość dostosowana do przepisów, własnych umiejętności, natężenia ruchu, pogody, stanu nawierzchni oraz  wielu  innych okoliczności, które zawsze trzeba wziąć pod uwagę aby uniknąć zdarzenia drogowego.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

15 komentarzy

 1. Czesław jest krytyka i jest obrażanie.Można się kłócić do bólu. Można wypisywać różne dyrdymały, ale obrażać już nie.

 2. Już się boicie?????
  Strasznie strasznie….
  Zmiana nicku mnie nie dotyczy a wręcz tych co się boją – wystarczy popatrzyc na godziny postów….
  Elektorat……

 3. Abcd za obrażanie czy nękanie w sieci też są kary, tylko mało kto to zgłasza. Takiemu hotinowi wydaje się, że nie ma na niego mocnych. Jak przegnie bagietę, to może się srodze zdziwić. Ustalenie adresu komputera nie jest takie trudne. Chyba, że pisze z Moskwy.

 4. Z prostej sprawy zrobiła się afera godna obrzucania błotem. Brakuje jeszcze żeby ktoś mięsem rzucił. A tak po prostu, cwaniaczki są wszędzie niezależnie od opcji politycznej. Ale problem nie w tym, ale dotyczy tych, którzy karzą za łamanie prawa, nie tylko tego drogowego. Problem w wyrokach jakie zapadają w sądach, problem w ochronie tzw. „swoich”, problem w nadużywaniu immunitetu. A to czy PISowiec czy POwiec łamie przepisy – jakie to ma znaczenie jak i tak nie dosięgnie go zasłużona, wymierna kara.

 5. W internecie też powinny być kary za obrażanie innych.
  Wtedy pozbędziemy się hotina

 6. @ Anonim. Wpierw ty sie odnieś co do twoich POwskich idoli,bo p.Prezesowi Kurskiemu to do pięt nie dorastasz.

 7. Pewnie. Godne potępienia zachowanie. Uważam również, że telewizja w której pracuje powinna w jakiś sposób go ukarać. Co więcej zgadzam się z postulatem hotina. Mandaty naliczać procentowo od dochodu. Chodzi mi o coś innego. Czy o tym jest artykuł, żeby robić jakieś personalne wrzutki na dodatek wybiórczo, żeby pokazać, że to Ci których nie lubię są piratami drogowymi?

 8. @hotin mam prośbę. Może wypowiesz się też na temat jazdy Kurskiego Wisłostradą? Wszędzie wrzucasz nazwiska, które Ci pasują.

 9. walczyć dalej z kierowcami to nikt już nie będzie zważał na żadne przepisy. Wprowadźcie po prostu obowiązkowe 40km/h WSZĘDZIE i pierwszeństwo pieszych na CAŁEJ jezdni. Ekolodzy o producenci ropy bedą zachwyceni.

 10. Trochę jeżdżę szybkimi drogami czasami przekraczając o tyle na ile stać mnie finansowo. Natomiast wyprzedzają często nie ubogie czy starsze auta ale te drogie i nawet w miastach widać ze niczym się nie przejmują. Wyprzedzanie na zakrętach, brak kierunkowskazów przed zjazdem z ronda co przyczynia się do korków ……

 11. Wysokość mandatu powinna być uzależniona od zarobków rocznych tak jak to ma miejsce w Skandynawi. Dopiero wtedy mandat karny stanowiłby wymierną karę dla takich cwaniaczków jak np. Kuba Wojewódzki czy Kraśko zarabijących miliony i śmiejących sie z obowiązujacego w PL prawa.

Send this to a friend