Informacje, Kultura

OŚWIĘCIM. Pokaz filmu „Oświęcim-Praga” w OCK

W sobotę 12 września 2020 roku o godzinie 18:00 w Oświęcimskim Centrum Kultury odbędzie się projekcja filmu, o kultowym przedwojennym samochodzie Oświęcim-Praga, zrealizowanego przez Mirosława Ganobisa i Tomasza Klimczaka, pt. „Oświęcim-Praga„.

Historia auta stała się kanwą filmu stworzonego przez grupę oświęcimian. W filmie pokazano miasto z lat trzydziestych – ówczesnych celebrytów oraz pracowników fabryki,  historia motoryzacji została spleciona z opowieścią o miłości.

To już trzeci film przygotowany przez miłośników historii z Oświęcimia. Tym razem zafascynowała ich historia kultowego samochodu Oświęcim-Praga. Auto było montowane w latach 30. w fabryce w Oświęcimiu. Samochód miał licznych fanów. Jeździł nim między innymi malarz Wojciech Kossak, śpiewak Jan Kiepura i rajdowy mistrz Polski Jan Ripper.

Bezpłatne wejściówki na projekcję do odbioru w kasie OCK od 7 wrześniaLiczba miejsc ograniczona ze względu na obostrzenia sanitarne.

Osoby odbierające wejściówki proszone będą o podawanie danych osobowych, które przechowywane będą przez 14 dni od daty projekcji.

Kasa czynna na godzinę przed pierwszym seansem w kinie do rozpoczęcia ostatniego seansu. Repertuar kina.

OCK

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend