Informacje

OŚWIĘCIM. Podczas 31 finału WOŚP do puszek trafiło ponad 143 tys. zł

W niedzielę 29 stycznia 2023 roku odbył się 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Finał zagrał dla wszystkich – małych i dużych – na zakup sprzętu do szybkiej identyfikacji bakterii, którymi zakażenie może doprowadzić do sepsy.

Oświęcimski sztab nr 6259 w Oświęcimskim Centrum Kultury dzięki wsparciu wspaniałych serc Oświęcimian

zebrał (kwota deklarowana do fundacji)
143.187,26 zł + 190 Euro
do eSkarbonki trafiło
(stan na 30 stycznia | godz. 17:00)
25.760,00 zł
(można nadal wpłacać)

To więcej niż podczas 30. Finału w 2022 roku, kiedy dzięki wsparciu wspaniałych serc Oświęcimian zebraliśmy razem 119.765,35 zł, a do eSkarbonki trafiło 8.070,00 zł.

Dziękujemy ludziom wielkiego serca za udział w finale i wielką hojność, wolontariuszom kwestującym, nauczycielom i opiekunom oraz sponsorom, wpierającym, darczyńcom, wykonawcom koncertów i wszystkim osobom zaangażowanym w zorganizowanie finału.

Podczas finału w oświęcimskim sztabie, na ulicach Oświęcimia i gminy, kwestowało ponad 100 wolontariuszy – uczniów Szkół Podstawowych nr 2, 4, 7, 8, 9 i 11 w Oświęcimiu, Szkół Podstawowych w Grojcu, Porębie Wielkiej i Rajsku, Powiatowych Zespołów nr 1, 2, 4 i Powiatowego Centrum Kształcenia Technicznego i Branżowego w Oświęcimiu oraz wolontariusze indywidualni. Zbiórkę wsparli również słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku działającego w Oświęcimskim Centrum Kultury oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Oświęcimiu.

Swoimi działaniami, oświęcimską eSkarbonkę zasiliło, kwotą 8.560,00 zł, Stowarzyszenie Pozytywni.


eSkarbonka oświęcimskiego sztabu

Poprzedni artykułNastępny artykuł

7 komentarzy

  1. Nagrody urzędnikom ministerstwa wypłacono nagrody za „szczególne osiągnięcia”. A jakie były te super osiągnięcia? Jedynym, ale za to najwspanialszym był „polski ład”, prawda?
    Widzisz panie Marianie, chyba jednak rozmijamy się w naszej ocenie sytuacji. Urzędnicy odpowiedzialni za „ład” powinni wylecieć z hukiem z roboty (z ministrem włącznie), a nie dostawać nagrody. To świetnie, że „zgodnie z prawem” urzędnikom można było wypłacić nie 64, ale 164 miliony. Chwała ci ministrze, żeś wydał na nagrody tylko tyle.

  2. @@
    Sprawdziłem i niestety mijasz się z prawdą. To nie były nagrody za „nowy ład” tylko standardowe premie okresowe zgodne z regulaminem premii ogłoszonym w rozporządzeniu premiera Donalda Tuska. To chyba dobrze, że nawet PiS przestrzega tych rozporządzeń ?

  3. Niestety w skali kraju to tylko dwa razy więcej niż wyniosła suma premii i nagród dla urzędników ministerstwa finansów za wzorcowe zaimplementowanie „polskiego ładu”. Jak sobie to człek uświadomi, to ma ochotę całkowicie zgodzić się z panem Maćkiem.

Send this to a friend