Informacje

OŚWIĘCIM. Po raz trzeci odkażono ścieżki, ławki i kosze na śmieci

Przez trzy dni Zakład Usług Komunalnych prowadził dezynfekcję przestrzeni publicznej, w miejscach najczęściej uczęszczanych przez mieszkańców.

To jeden z elementów walki miasta z koronawirusem. Takie zabiegi przeprowadzane są już po raz trzeci. Specjalnymi preparatami odkażano ławki, kosze na śmieci, a także targowisko miejskie.  Z wykorzystaniem zamiatarki Nilfisk i środków odkażających dezynfekowano ścieżki w tzw. małpim gaju. W przyszłym tygodniu zdezynfekowane zostaną ścieżki od ul. Wróblewskiego do ul. Tysiąclecia oraz na placu Pokoju. Służby komunalne przeprowadzą też dezynfekcję na Rynku Głównym.

UM Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

13 komentarzy

 1. do @Kodziarz
  Naucz się ortografii polskiej.
  Poprawnie pisze się: „dwójki” , a nie cytując twój komentarz: „dwujki”. Nieuku…

 2. Śledząc od dłuższego czasu komentarze użytkownika hotin, mam przekonanie graniczące z pewnością, że jest to jeden z dwujki naszych lokalnych pisowskich asów. A w szczególności obstawiał bym naszego pożal się boże radnego z pisu, który to uwielbia atakować prezydenta naszego miasta. Tego który ciagle zasypuje pana Chwieruta debilnymi interpelacjami.

 3. A czy ktoś pomyślał o zużytych maseczkach i rękawiczkach gdzie będą składowane ?

 4. Odkażają- źle. Nie odkażają- też źle. Częściowo odkażają- jeszcze gorzej. Mało odkażają- fatalnie! Nie ma to jak stale i wciąż na coś narzekać. Pozdrawiam optymistycznie.

 5. To, że odkażają ławki, kosze na śmieci, poręcze na schodach – jeszcze jestem w stanie zrozumieć. Ale ścieżki?

 6. Tam gdzie ruch pieszych jest niewielki lepiej zostawić pieszym zielone na żądanie żeby ograniczać niepotrzebne zatory.Rzecz jasna korzystamy z rękawiczki,łokcia,szmatki albo mocy jak joda itp itd.Automat będzie włączał zielone nawet jak nikt nie stoi przy przejściu.Po co?Fotokomórkę tez bez sensu montować na takim przejściu.Tak mnie „siem” wydaje.

 7. Dlaczego nadal na niektórych przejściach trzeba aktywować zielone światło przyciskiem?

 8. Zastanawiam się czy te działania są racjonalnie uzasadnione czy też służą pokazaniu, że coś się robi ?

  Obecnie mieszkam w okolicy znacznie bardziej dotkniętej COVIDem niż Oświęcim i nikt tu chodników nie odkaża bo byłoby to traktowane jako marnotrawstwo środków. Można zapobiegać znacznie bardziej skutecznie.

Send this to a friend