Informacje

OŚWIĘCIM. PO i PiS na jednym zdjęciu, czyli nie ma Polski „A” i Polski „B”

Ponad 2,4 mln zł dla gminy Zator i powiatu oświęcimskiego w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

– Środki z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg szerokim strumieniem płyną do małopolskich samorządów. Dzięki rządowemu dofinansowaniu w powiecie oświęcimskim zostaną przebudowane dwie drogi, których łączny kilometraż wynosi prawie 1,5 km – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

– Nie ma Polski „A” i Polski „B”. Środki z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg trafiają do wszystkich samorządów – niezależnie od tego, kto w nich rządzi. Nowe drogi, chodniki, bezpieczne przejścia dla pieszych z rządowym dofinansowaniem powstają także w tych miejscach, gdzie lokalne władze są krytyczne wobec administracji rządowej. Tak jest np. w powiecie oświęcimskim. Tym różnimy się od naszych poprzedników. Dla nas kluczem jest zrównoważony rozwój całej Małopolski. Tego oczekują od nas mieszkańcy i to wypełniamy – mówi wojewoda Kmita.

– Nasze małe ojczyzny są dla nas najważniejszymi miejscami. Rząd jest po to, by te potrzeby pomóc realizować. Każdy obywatel musi czuć, że jest beneficjentem wszystkich pieniędzy rządowych. Mam nadzieję, że budżet będzie na tyle duży, by potrzeby były realizowane – mówi poseł Dorota Niedziela.

– Bardzo się cieszę, że spotykamy się tutaj, w Oświęcimiu, w takim gronie. To bardzo istotne, że środki rządowe kierowane są do każdego samorządu. Polska jest jedna. Tak rząd podchodzi do inwestycji. Współpraca między rządem i samorządem jest na bardzo dobrym poziomie – mówi poseł Rafał Bochenek.

Dzięki przyznanemu dofinansowaniu zrealizowane zostaną następujące zadania:
•             gmina Zator – „Przebudowa drogi gminnej 510424K w km od 0+015 do km 0+149, w miejscowości Graboszyce” – 323 369 zł;
•             powiat oświęcimski – „Przebudowa drogi powiatowej 1900K ul. Gorzowska w km od 1 +611,41 do km 2+740,06 w miejscowości Gorzów” – 2 114 644 zł.

– Przyznane ponad 2,4 mln zł pozwoli przebudować drogę gminną w Zatorze oraz powiatową w miejscowości Gorzów. To wydawać by się mogło niewielkie inwestycje, ale mające duże znaczenie zarówno dla mieszkańców, jak i licznie przejeżdżających przez teren powiatu turystów. Właśnie takie inwestycje wpływają na zrównoważony rozwój regionu – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Źródło: Urząd Wojewódzki

Poprzedni artykułNastępny artykuł

13 komentarzy

 1. Nie ma Polski A i B. Rozumiem, że w ramach tego podejścia znajdą się pieniądze na żłobek i przedszkole na Starych Stawach, na razie jest kicha. Dlaczego?

 2. @Gość
  @Policjant

  Co nie pożyczą to dorobią. Drukareczki aż furczą…

  @hotin
  Byczku znów niechcący trafiłeś w sedno… Prawda z czarnych billboardów miała się zapisać w pamięci (zwłaszcza ludzi takich jak ty).
  To nie urząd rozpoczął tą „wojenkę”. Radni PiS odcięci od władzy i możliwości podejmowania decyzji miotali się całą kadencję by na koniec przypomnieć sobie o istnieniu swoich wyborców.
  Faktom jednak nie da się zaprzeczyć:
  Poparcie oswięcimskich radnych PiS (portal samorządowy)
  Łoziński – Nie popieram 71,79%
  Przewoźnik – Nie popieram 73,17%
  Kuczek – Nie popieram 63,16%

  Niezdarne próby ocieplania wizerunku za pomocą podcastów na „jutubie” niewiele pomagają. Wirtualna rzeczywistość jest dla lokalnego PiSu bezlitosna:
  Kanał założony 07.02.2023
  5 filmów
  10 subskrybentów
  1358 wyświetleń
  7 lajków (dislajki na YT są ukryte…)
  Jedyny plus tych materialow to poprawny dźwięk (pewnie zasługa „plina”) ale już treści ciężko się slucha – „towarzystwo wzajemnej adoracji”.
  Możliwość komentowania oczywiście wylaczona – dialog z wyborcami istnieje tylko w opowiastkach radnych PiS.

 3. Policjant jednak PiS bierze pożyczki na trzynastki. Poczytaj dzisiejsze doniesienia prasowe.

 4. Do Gość
  Akurat na 13-tki, 14-tki oraz socjal dla Ukraińców PIS nie bierze pożyczek. Tym skrętom nikt już nic od dawna nie pożycza. To pieniądze dojone przez Osrajtka z ponadnormatywnych dochodów Orlenu który od ponad roku sztucznie zawyżał ceny paliw oraz Gazu z którym jest tak jak z paliwem i przede-wszystkim drukowane – bez pokrycia w produkcie. Stąd najwyższa w Europie inflacja w stosunku do PKB.

 5. PiS żadnej łaski nie robi dając pieniądze na inwestycje. To są nasze ciężko zarobione pieniądze. Jeżeli nie daje tylko dlatego, że ktoś ma inne poglądy polityczne to sam sobie wystawia świadectwo. Jakie? Odpowiedzcie sobie sami. Czu PiS już dostał pożyczkę na trzynastki?

 6. Dla Pana Kmity priorytetem jest teraz zamazywanie prawdy obiektywnej dotyczącej chronienia pedofilów klerowych przez papę JP II. Wszystko inne teraz się nie liczy. A skoro pierwszoliniowy zakłamywacz prawdy niejaki Bochenek który wyssał wciskanie kitu jak Szydłowa z mlekiem matki twierdzi że współpraca układa się bardzo dobrze to każdy zdroworozsądkowy wie że jest zupełnie odwrotnie. I proszę tu nie wciskać kitu o podziale środków bo już nawet NIK dostrzegł patologie w kraju w tym zakresie tzn. tam gdzie w samorządach rządzi PIS są pieniądze – tam gdzie rządzi Platforma -nie!!!. A dlaczego? bo nie i już!!!

 7. Dlatego trzeba pogonić Chwieruta i całe kierownictwo UM z Oświęcimia. Swoimi wojenkami partyjnymi z PIS doprowadzą Oświęcim do ruiny. Ci ludzie nie potrafią rozmawiać z drugą stroną.

 8. A wystarczyło tylko nie iść na wojenkę z PiSem,a pieniążki dla Miasta też by się znalazły. ,,Czarne bilbordy” P-A-M-I-E-T-A-M-Y !

 9. Czy minister od kultury ma zabierać zabytkowe kamienic ludziom, których nie stać na remont. Taki jest zapis w ustawie o ochronie dziedzictwa. Kto odebranym mieniem będzie zarządzał?

 10. Kobielusz , facet z jajami i na poziomie ! To co wygadywał Jarek J. w towarzystwie emeryta Adama B. na jego temat w nagraniu poniżej to poziom zazdrosnej o powodzenie , strój i wygląd ,, przyjaciółki ” .

 11. Już niebawem Telewizor zostanie odpalony przez kolegów z PO. Witamy w realnym świecie.

 12. Czy Janusz Chwierut wykonałby taki gest?! Ile razy rozmawiał z politykami PiS?

Send this to a friend