Informacje

OŚWIĘCIM. Pijany 29 latek sprawcą wypadku

Policjanci oświęcimskiej drogówki zatrzymali 29 – letniego mieszkańca Oświęcimia, który będąc pod wpływem alkoholu doprowadził do wypadku drogowego, w którym ranny został jego pasażer. Drogowy przestępca jest również podejrzany o posiadanie amfetaminy.

Wczoraj (27.04.2021) tuż przed godziną 21.00 służby ratunkowe interweniowały w związku z wypadkiem drogowym, do którego doszło w Oświęcimiu na ulicy Dąbrowskiego w rejonie skrzyżowania z ulicą Słowackiego.

W trakcie czynności na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że kierowca samochodu marki Seat,  wyprzedzając inne pojazdy z dużą prędkością,  stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego wypadł z jezdni po czym uderzył w przydrożną latarnię, a następnie w ogrodzenie parku i drzewo. W wypadku ranny został 41 – letni mieszkaniec Oświęcimia, który był pasażerem pojazdu, został on przewieziony do szpitala na leczenie.

Badanie stanu trzeźwości kierowcy seata wykazało 2,3 promila alkoholu. Podczas jego przeszukania policjanci ujawnili woreczek z amfetaminą. Funkcjonariusze podejrzewają, że mężczyzna w chwili zdarzenia był również pod wpływem narkotyków, więc do badań toksykologicznych została mu pobrana krew. Następnie 29 – latek trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji.

Za spowodowanie wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości grozi kara do 4,5 roku pozbawienia wolności, natomiast za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Na ogromne podziękowania zasługują świadkowie wypadku, którzy natychmiast wezwali służby ratunkowe, a następnie udzielili pierwszej pomocy pasażerowi oraz sprawcy wypadku.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

12 komentarzy

 1. Może policja zainteresuje się tym odcinkiem drogi, a nie tylko uzupełnianie służbowych notatek na parkingu na Kamieńcu…

 2. Na prostej, szerokiej drodze. Na jego szczęście metalowa latarnia była cienka i złożyła się wpół amortyzując uderzenie, gdyby nie to, spoczywałby już na Krukach.
  Jeszcze jedno: to dość uczęszczane miejsce przez przechodniów, spacerowiczów, ludzi wyprowadzających psy. Debil przejechał przez chodnik, gdyby ktoś tam stał – nie miałby szans.
  Nie wiem co robić z takimi **************, ale dla mnie to usiłowanie zabójstwa, kara jednego roku więzienia powinna być traktowana jako minimum.

 3. @masterkosa

  miałem ciebie za inteligentnego osobnika, po co te złośliwości? Prostata nie pozwala usiedzieć?

 4. @hotin

  Średnio raz do roku dochodzi do wypadku spowodowanego przez kolejnego parszywego pijaka z szeregów PiS. Nad rządowa flotą aut pod rządami PiS też wisi jakaś klątwa. Przypadek? Nie sądzę…

  PS: osiem gwiazdek

 5. Dla jasności:

  debil – upośledzony umysłowo w stopniu lekkim; imbecyl – upośledzony umysłowo w stopniu umiarkowanym; idiota – upośledzony umysłowo w stopniu ciężkim; … Debil to osoba niemądra (o niskim poziomie inteligencji).

 6. Wierzchołek góry lodowej w Oświęcimiu. zwłaszcza po południu w weekendy.

Send this to a friend