Informacje, Sport

OŚWIĘCIM. Oświęcimscy strzelcy z bardzo rokującymi wynikami

W dniach 21-24 września 2023 roku w Bydgoszczy rozegrano Mistrzostwa Polski Juniorów w strzelectwie sportowym. Udział w nich brało dwoje zawodników z LOK Oświęcim. Julia Grzesik i Kuba Bratek startowali w konkurencjach pistoletu pneumatycznego. Podopieczni trenera Grzegorza Kościelnika rozpoczęli zmagania od konkurencji mix, w której to w parze musieli się zmierzyć z 2×30 strzałów ocenianych. Nasza para spisała się bardzo dobrze i z nowym rekordem życiowym 541 pkt. uplasowali się na dziesiątym miejscu. Następnie przyszła kolej na starty indywidualne.

W piątkowy poranek rozpoczął Kuba i wśród 38 sklasyfikowanych zawodników zajął wysokie trzynaste miejsce z wynikiem 550 pkt. Do pełni szczęścia i awansu do finałowej ósemki zabrakło 5 pkt. Kolejny dzień to start Juli. Nasza zawodniczka strzelała bardzo dobrze i z nowym rekordem życiowym 544 pkt. sklasyfikowana została na 15 miejscu. Podobnie jak u Kuby do finału zabrakło 5-6 pkt. Wystartowało 39 dziewcząt. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego startu i z nadzieją patrzymy w przyszłość. Za dwa tygodnie w Mistrzostwach Polski wystartuje nasza młodziczka Milena Staroń.

Zapraszamy również na zajęcia dzieciaki ze szkół podstawowych z klas 6-8 do programu Polskiego Związku – Strzeleckie zajęcia sportowe.