Informacje

OŚWIĘCIM. Ósma kadencja Rady Miasta Oświęcim w latach 2018 – 2024 dobiegła końca

Ostatnia sesja w tym składzie odbyła się 24 kwietnia. W pierwszej części obrad pracy radnych przyglądali się młodsi koledzy z Młodzieżowej Rady Miasta. Miejscy radni zapoznali się między innymi z informacją o budowie żłobka i przedszkola, przyjęli sprawozdanie z realizacji rocznego programu współpracy miasta z organizacjami pozarządowymi czy raport z wykonania Gminnego programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii. Przyjęli też szereg uchwał, wprowadzili zmiany do budżetu i wieloletniej prognozy finansowej. Na zakończenie były podziękowania i okazja do krótkiego podsumowania najdłuższej w historii lokalnego samorządu, 5,5 letniej kadencji.

Jak podaje przewodniczący Piotr Hertig w tym okresie radni zebrali się na 74 posiedzeniach Rady Miasta, na których podjęli 1184 uchwały. Łącznie złożyli 453 wnioski, interpelacje i zapytania. Wiele pracy miały też komisje. I tak Komisja Prawa i Porządku Publicznego spotykała się 108 razy, Komisja Budżetu i Rozwoju Miasta odbyła 113 posiedzeń, Komisja Rewizyjna obradowała 89 razy. Komisja Oświaty, Kultury, Sportu i Rekreacji zebrała się 91 razy podobnie jak Komisja Skarg, Wniosków i Petycji. 90 posiedzeń odbyła Komisja Ochrony Zdrowia, Środowiska i Pomocy Społecznej. W sumie Komisje złożyły 185 wniosków i opinii. Funkcję przewodniczącego sprawował Piotr Hertig, a jego zastępcą był Ireneusz Góralczyk.

Inauguracyjna sesja Rady Miasta IX kadencji na lata 2024-2029 odbędzie się we wtorek, 7 maja o godzinie 15, w sali sesyjnej Oświęcimskiego Centrum Kultury.

Ósma kadencja Rady Miasta w latach 2018 – 2024 tworzyli: Marta Babiuch, Krystyna Dąbrowska, Agnieszka Tobiczyk, Mariola Madej, Agnieszka Komendera, Paweł Warchoł, Jakub Przewoźnik, Waldemar Łoziński, Andrzej Jakubowski, Michał Homa, Tadeusz Hoła, Bożena Godawa, Jacek Stoch, Zygmunt Osoba, Krzysztof Kuczek, Elżbieta Kos, Michał Chrzan, Stanisław Biernat, Jan Adamaszek, Ireneusz Góralczyk i Piotr Hertig.

Źródło: oswiecim.pl

Poprzedni artykułNastępny artykuł

6 komentarzy

  1. A co ten stary dziad Waldi ma taką posępną minę .Źle mu z oczu patrzy. Przecież teraz będzie miał więcej kasy niż w radzie miasta. W starostwie zarobki są wyższe.

  2. Mnie interesuje dlaczego do ostatnich wyborów PO musiało szukać kandydatów na pijackich melinach?

  3. Skład rady podany tutaj znacząco się różni o tego co był na pierwszej sesji i kilku innych. Czy radną tej kadencji nie była p Maria Pędrak, Sylwia Żak, p Krystyna Pamuła?

Send this to a friend