Informacje

OŚWIĘCIM. Od 10 grudnia więcej połączeń Kolei Małopolskich do Krakowa przez Zator

Wraz z zakończeniem przebudowy dworca kolejowego w Oświęcimiu oraz modernizacją lini kolejowej nr 94, wrócą połączenia do Zatora, Skawiny i Krakowa.

Jak informują Koleje Małopolskie już od 10 grudnia br. zostanie przywrócone połączenie z Oświęcimia przez Zator do Krakowa.

Obecnie spółka „Koleje Małopolskie” uruchamia 19 par pociągów na linii kolejowej nr 94. Spośród nich 9 kończy bieg w Podborach Skawińskich, a 10 dociera do Przeciszowa. Na etapie konstrukcji rocznego rozkładu jazdy 2023/2024, który wejdzie w życie 10 grudnia 2023 r. Koleje Małopolskie złożyły wnioski o przedłużenie relacji wszystkich 19 par do Oświęcimia. Informuje małopolski przewoźnik.

Czas przejazdu w pełnej relacji Oświęcim – Kraków Główny przez Skawinę wyniesie ok. 90 minut.

Aktualnie koszt biletu na trasie Oświęcim – Trzebinia – Kraków (65 km) wynosi 12,50 zł (normalny), natomiast bilet miesięczny w obie strony 265,00 zł. Koleje Małopolskie informują, że w przypadkach uzasadnionych szczególną dogodnością przejazdu, możliwe jest korzystanie z jednego biletu odcinkowego dwoma drogami przewozu – pod warunkiem nabycia biletu na dłuższą z nich. W przypadku przytoczonym powyżej pasażer powinien kupić bilet na relację Kraków Główny – Skawina – Oświęcim lub Kraków Główny – Trzebinia – Oświęcim.

Stacje kolejowe na lini nr 94 Kraków – Zator – Oświęcim (ok. 90 minut)

 1. Kraków Główny
 2. Kraków Grzegórzki
 3. Kraków Zabłocie
 4. Kraków Podgórze
 5. Kraków Bonarka
 6. Kraków Łagiewniki
 7. Kraków Sanktuarium
 8. Kraków Swoszowice
 9. Kraków Opatkowice
 10. Kraków Sidzina
 11. Skawina Jagielnia
 12. Skawina
 13. Skawina Zachodnia
 14. Podbory Skawińskie
 15. Zelczyna
 16. Wielkie Drogi
 17. Jaśkowice
 18. Brzeźnica
 19. Półwieś
 20. Ryczów
 21. Spytkowice Kępki
 22. Spytkowice
 23. Zator
 24. Zator Park Rozrywki
 25. Przeciszów
 26. Włosienica
 27. Dwory
 28. Oświęcim
 • bilet jednorazowy tam: 18,00 zł
 • bilet miesięczny T/P: 275,00 zł

Utrudnienia na trasie SKA2 Kraków – Oświęcim w okresie 10-22 XII

W okresie od 10 do 22 grudnia, w związku z końcowym etapem prac torowych na odcinkach Podbory Skawińskie – Brzeźnica oraz Dwory – Oświęcim i koniecznością prowadzenia na tych odcinkach ruchu pociągów po jednym torze, pociągi SKA2 na odcinku Kraków Główny – Skawina – Oświęcim będą kursować według znacząco zmienionych godzin kursowania.

Prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na różnice w godzinach odjazdów w terminie 10-22 grudnia oraz 23 grudnia – 9 marca.

 

 

Stacje kolejowe na lini nr 93 Kraków – Trzebinia – Oświęcim (ok. 60 minut)

 1. Kraków Główny
 2. Kraków Łobzów
 3. Kraków Bronowice
 4. Kraków Mydlniki
 5. Kraków Mydlniki Wapiennik
 6. Zabierzów Rząska
 7. Zabierzów
 8. Rudawa
 9. Krzeszowice
 10. Wola Filipowska
 11. Dulowa
 12. Trzebinia
 13. Chrzanów Śródmieście
 14. Chrzanów
 15. Libiąż
 16. Chełmek
 17. Gorzów Chrzanowski
 18. Oświęcim
Poprzedni artykułNastępny artykuł

37 komentarzy

 1. Dzięki PIS uniknął wykluczenia komunikacyjnego bo tusk pocisnął by nam używane wiatraki!

 2. Wolne media skończyły się w 2015 roku potem komuniści je zagarnęli ,i siali nienawiść ,i propagandę.

 3. @ Góra już dawno sobie zabezpieczyła tyły. Prawnie mogą im skoczyć, bo przy tym systemie prawnym postępowania mogą trwać lata. Gorzej na dole. Trudno będzie posklejać rodzinne i sąsiedzkie więzi. Ludzie są pamiętliwi.

 4. Niniejszym dziękuję p. Plincie (mimo rzucającej się w oczy stronniczości) za umożliwienie swobodnej wymiany poglądów na tym forum.

 5. Antyklakier – tu bym nie przesadzał. Ale raczej majątek Morawieckich już chyba na Kajmanach, a hacjenda Obajtka w Paragwaju gotowa?

 6. Zastanawiam się jak teraz będą żyć i z czego ci, którzy władzy klaskali? Czy ktoś im poda rękę?

 7. Orlen jedno z gorszych paliw na rynku ( syf ).jakość pozostawia wiele do życzenia, wole tankować u konkurencji.

 8. Nie wolno namawiać do głosowania na konkretne partie, ale można pokazywać programy propagandowe ministerstwa w mediach publicznych. Konkretnie chodzi o program nadawany z Krakowa.

 9. Drogi ZIBI, przecież jest wolność i demokracja. Też możesz sobie powiesić kogo chcesz na swoim płocie.

 10. Dopiero fundamenty 2 przęsła robią gdzie tam do końca. Tym bardziej, że Pan Przewoźnik chce żeby powiększyć światło mostu w pionie z 2 metrów na 4 metry żeby mogły tam jeżdzić ciężarówki. Postulował do władz miasta o to żeby obniżyć drogę o 2 metry. Taj więc nie prędko inwestycja będzie ukończona. Pan radny obwieścił swój płot banerami wyborczymi jak choinkę na święta. Żenujące !!!

 11. Na razie robią most na ul. Krasickiego w Oświęcimiu, drugi tor ,pierwszy gotowy i cała linia gotowa na szybką kolej😉

 12. Te Zibi z tobą jest coś nie tak jak wygracie wybory lecleć szybko na złomowisko kupuj w pierniki prętów i pancerne drzwi do mieszkania w okna kraty z tych pędów przyjadą magistrzy i po waszej władzy

 13. Te Zibi Lecz się lub doucz kto zwalił poprzednim dworzec a mogli tylko wyremontować pieniądze na obecny były w większości z pieniędzy rządowych a nie unijnych Poczytaj sobie to samo dotyczy nowego parkingu podziemnego ale to za dużo wiedzy jak na jeden raz dla ciebie

 14. Ale się pisiorki podniecają gdyby nie Unia Europejska to byli by du..e.,a tak to mają się czym chwalić, że to oni zrobili , i wyremontowali.Totalna kompromitacja, i żenada.

 15. Zibi czy jakiś tam POpapraniec ale to są wybory a Polacy to mądrzy ludzie ,nawet wam banaś nie pomoże, masz kibel?

 16. Do: PO=zacofanie i nic więcej
  Nareszcie w niedzielę odsuniemy te zdradzieckie mordy pisowskie od koryta.

 17. Skąd informacja, że bilet przez Trzebinię kosztuje 12,50? Jakaś promocja? Mnie się nieodmiennie wyświetla 15.

 18. Nareszcie skończy się wykluczenie komunikacyjne po POpaprancach, jeszcze obwodnica i będzie ok!

 19. Artykuły o lotnisku w Balicach i prezesie Włoszku mają tę zaletę, że można je będzie publikować w czasie ciszy wyborczej.

 20. A teraz będzie kolejny artykuł: „Znowu świetny wynik lotniska w Krakowie! W ubiegłym tygodniu wylądował na nim o jeden samolot więcej niż w poprzednim tygodniu. Pan prezes Włoszek …”

  I tak dalej.

 21. Przecież dwa dni temu tu na tym portalu Iwona Gibas i ten drugi pisowiec już się tym raz chwalili, pozując do sesji zdjęciowej na dworcu w Oświęcimiu. Co to ma być: rzut na taśmę przed wyborami?

Send this to a friend