Informacje

OŚWIĘCIM. Nowy klub radnych: Prawo i Sprawiedliwość – Nowy Oświęcim

Od Lewej: Paweł Plinta, Krzysztof Kuczek, Renata Fijałkowska, Jakub Przewoźnik

W Radzie Miasta Oświęcim powstał nowy klub radnych. Klub Prawo i Sprawiedliwość – Nowy Oświęcim zrzesza siedmiu radnych z różnych środowisk, w tym dwóch byłych kandydatów na prezydenta miasta.

We wtorek 7 maja odbyła się inauguracyjna sesja Rady Miasta Oświęcim. Prezydent Janusz Chwierut oraz nowo wybrani radni złożyli uroczyste ślubowanie. Przewodniczącym Rady Miasta został ponownie Piotr Hertig. Powołano komisje rady miasta. Powstały także następujące kluby radnych: Prawo i Sprawiedliwość – Nowy Oświęcim, Przyjazny Oświęcim, Koalicja Obywatelska i KOS2018.

– Prawo i Sprawiedliwość – Nowy Oświęcim, czyli nowy klub radnych w radzie miasta, to odpowiedź na głosy i pomysły mieszkańców naszego miasta usłyszane w trakcie kampanii wyborczej. Cieszę się, że udało się doprowadzić do utworzenia klubu. Myślę, że funkcjonowanie klubu PiS-Nowy Oświęcim przyczyni się do większego zaangażowania mieszkańców Oświęcimia w politykę lokalną rozumianą jako działalność dla dobra naszego miasta – mówi Jakub Przewoźnik, radny miasta Oświęcim i b. kandydat na prezydenta miasta.

W skład Prawo i Sprawiedliwość – Nowy Oświęcim wchodzą radni: Stanisław Biernat, Michał Chrzan, Renata Fijałkowska, Krzysztof Kuczek, Paweł Plinta, Jakub Przewoźnik, Michał Szczerbowski.

– Powołanie klubu radnych PiS-Nowy Oświęcim to wspólna inicjatywa środowiska Prawa i Sprawiedliwości w Oświęcimiu, działaczy komitetu wyborczego Oświęcim Miasto Perspektyw oraz Stowarzyszenia Instytut Spraw Obywatelskich „Nowy Oświęcim” – mówi Paweł Plinta, radny miasta Oświęcim i przewodniczący klubu PiS-Nowy Oświęcim. – W skład klubu wchodzą doświadczeni samorządowcy, lokalni liderzy, członkowie partii politycznej Prawo i Sprawiedliwość, a także osoby bezpartyjne i bardzo aktywni społecznicy. Wierzę, że ta poszerzona formuła stwarza też dodatkowe możliwości. Zapraszamy także do współpracy osoby zainteresowane funkcjonowaniem i rozwojem miasta. Celem jest realna poprawa jakości życia w Oświęcimiu i regionie – dodaje Paweł Plinta.

– W Oświęcimiu i szerzej, na całej Ziemi Oświęcimskiej, jest wielu wspaniałych ludzi, pełnych energii, pomysłów, wiedzy i wiary w lepsze jutro. Wiemy też przecież doskonale, że wspierając się i rozwijając lokalne środowiska, możemy skuteczniej zmieniać Oświęcim i otaczającą nas rzeczywistość. Dlatego, kierując się wspólnymi wartościami, mając tożsame samorządowe cele, utworzyliśmy wspólny klub radnych PiS – Nowy Oświęcim – mówi Renata Fijałkowska, radna miasta Oświęcim, b. kandydatka na prezydenta Oświęcimia oraz liderka komitetu wyborczego Oświęcim Miasto Perspektyw. – Mam jednocześnie wielką nadzieję, że szczególnie bliska mi grupa ludzi z Oświęcim Miasto Perspektyw nadal będzie się rozrastać i rozwijać naszą społeczną działalność. Uważam, że warto działać zespołowo, wykorzystywać wiedzę i doświadczenie – dodaje Renata Fijałkowska.

– Tak jak podkreślałem to wielokrotnie w kampanii wyborczej, uważam, że nasze miasto potrzebuje nowego impulsu. Zdecydowanie, jak wszyscy widzimy, potrzebne są nowe miejsca pracy w regionie, nowoczesny przemysł, lepsza międzygminna komunikacja, potrzebne jest gospodarcze ożywienie, dzięki któremu Oświęcim stanie się atrakcyjniejszym miejscem do życia. Bardzo dziękuję Pani Renacie Fijałkowskiej z Oświęcimia Miasta Pespektyw za przyłączenie się i wzbogacenie naszej wspólnej inicjatywy. Jesteśmy otwarci na nowe środowiska i pomysły. Chcemy wspólnej, rzetelnej dyskusji o potrzebach i rozwiązaniach korzystnych dla mieszkańców Oświęcimia – mówi radny Jakub Przewoźnik.

Źródło: Kurier Oświęcimski

Poprzedni artykułNastępny artykuł

25 komentarzy

 1. a radni pis za ten nowy klub – nowy oświęcim dostają kase diete itp……

 2. Do pozew.
  Myślę że po tym jak niejaki Obajtek sprzeniewierzył płacąc Za postój 6-ciu tankowców za cztery miesiące w portach 1.6 mld. złotych Polskich podatników nic mi nie grozi. A jak jakiś Złodziejski Pisowiec z Oświęcimia. chciałby się spotkać w sądzie – to czekam!!!! Stać mnie na adwokata . A reklama z procesu zapewne przyczyni się do upadku tego Pisowskiego barachła.!!

 3. as ja nie mam mieszkania po Mosadzie. Po FSB też nie. Może dlatego, że nie piłem wódki z Wasinem. Jak chcesz „czyste” mieszkanie, to pogadaj z byłym sędzią. On chody u Batiuszki.

 4. Drogi Panie podpisany jako policjant – czy Pan wie że radni mogą pana oskarżyć o ten komentarz? Ma pan jakieś dowody o złodziejstwo tych panów?

 5. @ policjant Głosowałeś na żydów, więc masz, jak wybrałeś. Przecież patokatolickie mordy nie rządzą.

 6. Pytanie do pisowców. Czy wymieniając się mieszkaniami z agentem FSB dostaje się mieszkanie z dodatkowym „okablowaniem”? Co prawda nie zajmuje prominentnego stanowiska, ale nie mam pewności czy ktoś mnie mimo to nie będzie podglądał.

 7. Nowy klub – ale te same złodziejskie patokatolickie fanatyczne pisowski-e mordy!!

 8. Brawo PiS, tak trzymać,
  Koalicja Oszustów nie może
  rządzić w Polsce.

 9. Chciałbym ubezpieczyć statek, który jest w fazie projektowania. Może ktoś PiS-u pomoże mi to zrobić, bo podobno mają w tym doświadczenie.

 10. Najważniejsze jest koryto + wyborców można olać . Przynosi pani wstyd, i obciach.

 11. Silna opozycja jest niezbedna by skutecznie zarządzać w sposób demokratyczny . Tylko nie poprzestawajcie na pisaniu nic nie znaczących interpelacyjek jak to było za poprzedniej kadencji . Zatem do pracy , powodzenia !

 12. Brawo p. Renato. Tylko w grupie siła. Sama skończyłaby pani jak radny Jan – Niezależny.

  W tym nowym klubie są fajni ludzie! Nie patrzcie na samorząd z perspektywy Warszawy.

  Brawo za wspólną inicjatywę nowego klubu PiS-Nowy Oświęcim.

 13. Pani Fijałkowska jak Pani mogła się do PiS przyłączyć. Taka Pani była inna, super w kampanii. A wyszło jak zwykle. Wstyd

 14. Na szczęście nie rządzą ani w mieście ani w powiecie a ich kandydat na prezydenta przepadł w pierwszej turze z marnym wynikiem, o wiele słabszym niż krajowy wynik PiS.

 15. Jedyne co może się wydarzyć z ich udziałem to upadek miasta (wzorcowy przykład: kartofel !)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Send this to a friend