Informacje

OŚWIĘCIM. Nowe drogi rozwiążą część problemów komunikacyjnych

 

Niedługo oddana zostanie do użytku jedna z dwóch nowych dróg, które mają usprawnić komunikację w mieście i poszerzyć tereny pod usługi i budownictwo mieszkaniowe. Przy rozbudowie ulicy Strzeleckiej oraz budowie połączenia do ulicy Cichej przez ulicę Jesionową prowadzone są już ostatnie prace, w tym m. in. brukarskie. Jej wykonanie kosztuje ponad 2,5 mln zł, w tym 1,19 mln zł stanowi dofinansowanie zewnętrzne.

– Życie musi toczyć się dalej, dlatego pomimo pandemii oraz wojny w Ukrainie przystępujemy do realizacji zadań zapisanych w tegorocznym budżecie miasta, które rozpoczęliśmy w ubiegłym roku – podkreśla Janusz Chwierut, prezydent Oświęcimia. Dodaje, że dwie nowe drogi w mieście to szansa na rozwój przyległych terenów, które do tej pory były nieużytkami. – Rozbudowując ul. Strzelecką stworzyliśmy nowy układ drogowy łączący Stare Miasto na wysokości ronda im. Płonki z ul. Nideckiego na Błoniach, co może być pomocne w różnych sytuacjach drogowych. Kolejnym atutem jest otwarcie nowych przestrzeni pod budownictwo mieszkaniowe, a to już się dzieje. W tym rejonie trwa budowa czterech budynków, w których powstaje 110 nowych mieszkań – dodaje.

Następną inwestycją jest droga, która przejdzie przez łąki i połączy ulicę Zaborską z ulicą Królowej Jadwigi za obecnymi marketami. Zarys traktu został już wytyczony. Obok powstaje chodnik i ścieżka rowerowa. Wzdłuż ulicy będzie oświetlenie uliczne. – Ogromna, niewykorzystana do tej pory łąka zostanie przecięta nowymi drogami, bowiem ta już budowana połączy się w przyszłości z kolejną, która będzie biegła od ulicy Batorego. Nie można też wykluczyć rozwoju w tym miejscu usług, czy budownictwa mieszkaniowego – mówi prezydent.

Inwestycja zakończy się w przyszłym roku. Miasto pozyskało na budowę drogi ponad 1,7 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Całość będzie kosztować ponad 3,5 mln zł, a ponad 1,8 mln zł zabezpieczy miasto.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

2 komentarze

  1. Tamtędy będą chodzić procesje, biegać biegi wilczym truchtem i marsze patriotyczne.

  2. Czyżby kolejny Marsz Żywych A.D. 2023 miał przejść tymi chodnikami szerszymi niż sama jezdnia? Kto te cuda projektuje?

Send this to a friend