Sport

OŚWIĘCIM. Nik Zupančič ponownie poprowadzi Re-Plast Unię Oświęcim

Nik Zupančič ponownie poprowadzi drużynę Re-Plast Unii Oświęcim. 53-letni Słoweniec podpisał z drużyną biało-niebieskich dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Gdy tylko pojawiła się opcja ponownego zakontraktowania trenera Nika Zupančiča, nie zastanawialiśmy się zbyt długo. Rozpoczęliśmy negocjacje i bardzo szybko doszliśmy do porozumienia

– informują przedstawiciele zarządu oświęcimskiego klubu.

Przypomnijmy, że Zupančič prowadził ekipę z Chemików 4 w sezonie 2019/2020. Awansował z nią do finału Pucharu Polski i sięgnął po srebrny medal, który przypadł oświęcimianom w wyniku przerwania sezonu związanego z pandemią COVID-19.

Z klubem rozstał się 16 listopada 2020 roku, składając dymisję w związku z problemami rodzinnymi, które nie pozwalały mu w pełni skupić się na pracy.

W poprzednim sezonie 53-letni szkoleniowiec prowadził HDD Jesenice, z którym sięgnął po wicemistrzostwo Ligi Alpejskiej.

Trener Zupančič powinien pojawić się w Oświęcimiu 15 lipca.

Nik zna nasze miasto, klubowe obiekty, możliwości niektórych zawodników i przede wszystkim specyfikę naszej ligi. Styl jego pracy bardzo nam odpowiada, dlatego podpisaliśmy z nim dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny rok

– dodaje zarząd Unii.

Działacze wicemistrzów Polski wspólnie z trenerem będą pracowali nad dalszym wzmacnianiem kadry. Szefostwo biało-niebieskich ma już gotową listę potencjalnych wzmocnień i obecnie sprawdza zawodników pod kątem ewentualnej przydatności do zespołu.

Wszystko po to, aby zespół z Chemików 4 jak najlepiej zaprezentował się w rozgrywkach Polskiej Hokej Ligi i Pucharu Kontynentalnego.

Źródło: Unia Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend