Informacje

OŚWIĘCIM. Nie żyje Józef Krawczyk, były starosta oświęcimski i prezydent Oświęcimia

Z niedowierzaniem, bólem i smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci Józefa Krawczyka, starosty oświęcimskiego w latach 2010-2014, radnego Powiatu Oświęcimskiego, byłego prezydenta Oświęcimia.

– Pragnę złożyć wyrazy szczerego żalu i głębokiego współczucia dla rodziny i najbliższych Zmarłego. Ze śp. Józefem Krawczykiem miałem okazję współpracować w Zarządzie Powiatu. Bardzo ceniłem sobie Jego wiedzę i doświadczenie samorządowe. Cześć Jego Pamięci! – powiedział starosta oświęcimski Andrzej Skrzypiński.

Śp. Józef Krawczyk był Człowiekiem mocno zaangażowanym w działalność społeczną i polityczną na terenie Ziemi Oświęcimskiej, prawdziwym lokalnym patriotą. Prywatnie pasjonatem wędkarstwa i pszczelarstwa.

Odszedł dziś w domu po długiej i ciężkiej chorobie. W październiku skończyłby 72 lata…

powiat oświęcimski


Z żalem i ogromnym smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci Józefa Krawczyka, wieloletniego samorządowca, człowieka ogromnie zaangażowanego i oddanego sprawom miasta. Znanego i cenionego w środowisku samorządowym i wśród mieszkańców Oświęcimia.

Józef Krawczyk z oświęcimskim samorządem był związany od początku lat 90-tych XX wieku. W 1997 roku został wybrany na urząd Prezydenta Miasta Oświęcimia, którym zarządzał do 2002 roku. Zasiadał też w Radzie Miasta i Radzie Powiatu Oświęcimskiego. W 2010 roku został Starostą Powiatu Oświęcimskiego.

Dziękuję śp. Józefowi Krawczykowi za pracę na rzecz rozwoju naszego miasta.
Jego śmierć to niepowetowana strata dla Oświęcimia.

Małżonce, córkom i rodzinie śp. Józefa Krawczyka składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Janusz Chwierut
Prezydent Oświęcimia wraz ze Współpracownikami z Urzędu Miasta

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend