Informacje

OŚWIĘCIM. Mobbing i dyskryminacja w miejskich spółkach?

Radni miasta Oświęcim pytają prezydenta Janusza Chwieruta o możliwe przypadki mobbing i dyskryminacji w miejskich spółkach.

Pełna treść interpelacji:

Poprzedni artykułNastępny artykuł

22 komentarze

 1. Mam pytanie. Czy komendanta straży miejskiej nie obowiązuje noszenie munduru? Mieszkam na Jagiełły i ciągle widzę jak pani komendant chodzi w godzinach pracy w dziurawych jeansach. Biorę też udział w uroczystościach miejskich takich jak np.3 maja, 11 listopada i nigdy jeszcze nie widziałem ,aby w/w pani brała w nich udział. Zawszę natomiast widzę zwierzchników policji i wojska.

 2. Od dawien dawna wiadomo, że w SM jest mobbing. Odwołać komendanta i powołać nowego, który ma pojęcie o tej formacji i szanuje swoich podwładnych!

 3. Tak samo jest w Straży Miejskiej. Komendantka robi co chce z ludźmi. Nikt ją nie kontroluje!!!!

 4. Kłamliwe oskarżenia, kontrole,przesłuchania pracowników, odzieranie z godności.Trauma do końca życia. Wiem,co piszę.

 5. Stefanku, przestań juz pieprzyć bo czytać się ciebie nie da. Siedzą cicho, bo boją się, są zastraszeni. Ja tylko czekam na ruch MPWiK i MOSIR.

 6. Ludzie siedzą cicho bo nikt głupi nie jest, i wszyscy wiedzą że nie chodzi o to by pomóc komukolwiek a tylko zastapic dotychczasowych swoimi.
  Kto jest tak naiwny by wierzyć w dobre intencje sygnotariuszy owego pisemka, chyba niewielu, bo jakoś ci pracownicy wspomnianych zakładów nie ruszyli gremialnie na protesty antymobbingowe .

 7. Nie jeden by opowiedział co się tam dzieje w mzk układy prezeski i kierowniczka ruchu tak jak tu jeden napisał szukanie haków itp. tylko się ludzie boją o pracę i siedzą cicho…

 8. O przepraszam , wszak dziś żyjemy w państwie PIS , z powykrzywianym pod partyjną melodię sądownictwem i rozbuchanymi do granic zwiazkami. Zatem jeśli by komu w robocie zadziała się faktyczna krzywda , to są sądy pracy czy np. towarzysze z solidarności .
  Wybaczcie ale taki Waldi Ł. czy tych pozostałych dwóch byli by ostatnią personą do której zwrócił bym się z czymkolwiek.
  A tak, znowu ” kula w płot , a lufa w krzokach ” .
  ps. A tak na poważnie to wk…..rwia mnie że nie robią tego do czego zostali wybrani , a bawią się w politykę na poziomie piaskownicy za naszą ku….wa kasę.

 9. @Były pracownik

  W PWiK to samo. Jest jeden taki, który nie mając pojęcia o specyfice pracy, gdyż został nadany na stanowisko przez króla Oświęcimia dekretem, wprowadził pełen autokratyzm w spółce.

 10. Problem w mieście Januszka narasta, szambo wypływa a muzykanyt grają dalej.
  Tylko forsy szkoga na słabeusza burmistrza jak go tytuowali kumple z synagogi.

 11. Komentarze „zatroskanego kierowcy” pojawiają się tu naprzemian z wpisami „niedocenianego pracownika magistratu”. Umiejętny troling to też sztuka.

 12. Miałem Cię za mądrego człowieka, nie pozwól bym musiał zmienić zdanie. Tych trzech, którzy jak napisałeś chcą cis ugrać daj siebie, pytają, bo zgłaszają się do nich pracownicy, którzy zapewne mają już dość terroru w spółkach miejskich. Jeżeli nie rozumiesz tak prostej rzeczy, nie powinieneś zabierać głosu. Smutne to, że ludzie muszą prosić o pomoc w dążeniu do normalności obcych ludzi…

 13. A ja mam takie pytania:
  1. Czy ww. radni PiS codziennie biją żony?
  2. Czy radni PiS znęcają się nad zwierzętami?
  3. Czy kiedykolwiek radni PiS zostali zatrzymani podczas prób kradzieży w supermarketach?
  4. Czy radni PiS biorą narkotyki i czy robią to stale?
  Pytania te napełniają troską wielu mieszkańców Oświęcimia. Fakt bycia radnym nie zwalnia przecież od odpowiedzialności za swoje czyny.

  Obywatele i wyborcy.

 14. Słaba ta strategia strzelania na oślep i być może w końcu się coś trafi. Jakie „gienerały” taka strategia. Szanowni Państwo , pozwolę sobie jednak przypomnieć że owo „strzelanie” odbywa się za NASZE pieniądze.
  ps. A skoro w PEC-u powołano komisję antymobbingową , to zapytanie o efekty pracy powinni zaadresować do władz PEC. Nieprawdaż? Nie bądzmy naiwni, tym trzem nie chodzi o to by coś naprawić ale by popsuć. A nuż coś się w końcu uda…

 15. Nie, sam się zwolniłem z tego burdelu, bo nie pozwolę by ktoś wiecznie na mnie haków szukał. Nie pracowałeś tam się nie wypowiadaj. Nie tyłko w Mzk tak jest, niech się zaczną jeszcze wypowiadać pracownicy Mosir i wodociągów – odwagi. Jeszcze przeglądami autobusów niech się zaininteresują połowa z nich nie nadaje się do ruchu a na przegląd jedzie tylko dowód

 16. Niezły mają odlot ci nasi Trzej Muszkieterowie. Ciekawe co biorą. Na alkoholu takich omamów się nie ma, musi to być coś mocniejszego!

 17. do: były pracownik
  wywalili cię? bo po sposobie twojej wypowiedzi tak można stwierdzić

  p.s.
  a tak szczerze to nie dziwię się im – też bym takiego pracownika wywalił

 18. Bardzo dobrze, w końcu się biorą za ten układ a pracownicy zaczynają mówić głośno o burdelu w spółkach miejskich. Panie Przewoźnik, nie słuchaj debili i róbcie swoje! Stworzyli sobie układ w spółkach miejskich i myślą, że są nietykalni skur…

 19. Donosy: klasyczny przykład pisiorskiego myślenia, obraz zwariowania panującego w PiS.
  Dlaczego nie wypowiedział się na temat „lider- znawca wszelkich miejskich tematów, cenzor pracy Prezydenta”-pan kierowca?

 20. Przewożnik – pierwszy przykład cenzora od czasów upadku komuny ma czelność się wypowiadać na temat mobbingu….

Send this to a friend