Sport

OŚWIĘCIM. Mistrz Polski Re-Plast Unia Oświęcim spotkała się z kibicami [foto: Jarosław Fiedor]

W środę 17 kwietnia drużyna hokejowa Re-Plast Unia Oświęcim oficjalnie zaprezentowała w oświęcimskiej hali lodowej złote medale i puchar Mistrza Polski w sezonie 2023/2024.

Zdjęcia pochodzą ze strony społecznościowej klubu Re-Plast Unia Oświęcim, których autorem jest fotograf Jarosław Fiedor.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

23 komentarze

 1. Przykład:
  Kaczyński miał zaproszenie na defiladę 9 Maja 2010 roku .Tam obmacywał by się z Putinem , i podziwiał by defiladę na placu czerwonym.Moi mili bracia Rosjanie to cytat Kaczyńskiego do narodu Rosyjskiego.

 2. Niestety (dla ciebie) ale to nie Kaczynski przytulal sie z putinem i chcial z nim robic interesy bez wzgledu na wszystko…podaj jakis przyklad, ze Kaczynkski bratal sie z ruskimi…

 3. A nasz dzielny Jarosław zbaw Kaczyński też może załatwić poniekont jego korzenie genealogiczne są związane z Rosją. Stamtąd pochodzą jego przodkowie.

 4. @GUMIŚ
  Jak kochają to niech go przekształcą w spółkę i kupią udziały. Na pewno na tym zarobią.

 5. Wredny:
  Niszowy sport w Oświęcimiu to jest piłka natomiast hokej jest na wysokim poziomie ,i zawsze jest sporo kibiców,którzy kochają hokej.

 6. Co za bzdury ! Unia przegrywała , żle , wygrywa też żle , co tu jest grane ???

  kasa na piłkę nożną karmi przede wszystkim działaczy , tych z małej litery darmozjadów….

 7. „Posiadane przez Oświęcim tradycje sportowe koncentrują się wokół pływania, łyżwiarstwa figurowego oraz hokeja na lodzie – miejscowa Unia jest wielokrotnym mistrzem Polski w tej dyscyplinie. Pomimo to, w skali całego kraju wymienione dyscypliny cieszą się mniejszą popularnością w porównaniu z innymi sportami drużynowymi (piłka nożna, siatkówka) i w nieznacznym stopniu przekładają się na realne korzyści (np. marketingowe) dla samego miasta.”

 8. Znowu z nie swojej kieszeni szasta kasą na niszowy tzw. sport. Ale jeżeli chodzi o drobne przeróbki w infrastrukturze miasta to kasy „nie ma i nie będzie”. Typowe dla PO. Za cudze nie za swoje.

 9. Skrzypinski pokazal sie za powiatowa kase tylko nie wiedzial kto zdobyl zlotego gola-wstyd!

 10. Soft power – w lidze z trudem złożonej z 9 drużyn z zasadniczo jednego regionu. xD

 11. Wszystkich malkontentów zrzędzących tu malkontentów „ola Boga z naszej kasy” informuję, że łożenie na hokej jest w pełni uprawnione i potrzebne. W końcu będzie można utożsamiać nasze miasto nie tylko z instytucją na Zasolu i w Brzezince, ale jako miejsce życia normalnych osób, które również mają swoje plany i marzenia, a teraz dodatkowo mogą być z czegoś dumni. Dlaczego państwa wrzucają tyle pieniędzy na sport zawodowy? Odpowiedź jest prosta – to jest promocja kraju. Podobnie działa to w przypadku kultury – tzw. 'soft power’ państwa.

 12. @Dlaczegi
  Jeśli już dawać to na coś rozpoznawalnego. Z tego punktu widzenia hokej jakoś tam się broni czego nie można powiedzieć o innych dyscyplinach. Ale dawać powinni głównie sponsorzy. A tych w mieście rządzonym przez dobrego gospodarza powinno być zatrzęsienie.

 13. Dlaczego za miejskie pieniądze utrzymujemy tą drużynę? Ile mamy wychowanków Unii? Przecież mamy w Oświęcimiu też inne dyscypliny. Nie tylko ten drogi hokej.

 14. Zulusie, ale Katowice są 10x większe i 20x bogatsze. Jak zmierzysz to taką skalą to jakby Oświęcim dał 2,5 miliona.

 15. GKS Katowice hokeiści dostali od prezydenta Katowic 500000 za zdobycie srebrnego medalu , i nie płaczą tak jak ty Anonimie.

 16. Pięknie, kolejne miejskie pieniądze przeznaczone na prywatną drużynę hokejową. Bardzo się cieszę z wygranej, ale przekazywanie takiej kwoty z miejskiego budżetu to przesada. Moje podatki powinny być przeznaczone na inne, ważniejsze cele. Gdyby jeszcze drużyna składała się z wychowanków Unii…

 17. Nie byłem, bo byłem w pracy (ktoś musi na to zarabiać) ale wygląda na fajną imprezkę. Jeszcze raz gratulacje dla drużyny i podziękowania dla wszystkich podatników, którzy się na to złożyli.

Send this to a friend