Informacje

OŚWIĘCIM. Mieszkańcy zareagowali na podejrzanego kominiarza

We wtorek 10 maja oświęcimscy policjanci otrzymali zgłoszenie od jednej z mieszkanek Oświęcimia dotyczące nieznanego mężczyzny w przebraniu kominiarza, chodzącego od  bloku do bloku i sprzedającego jakieś materiały profilaktyczne. Z relacji zgłaszającej wynikało również, że kontaktowała się  z oświęcimskimi kominiarzami, którzy przekazali, że to nie ich pracownik.

We wskazany rejon pojechał jeden z patroli. Po kilkunastu minutach poszukiwań przed jednym z bloków policjanci odnaleźli mężczyznę w charakterystycznym uniformie kominiarza. Podczas legitymowania okazało się, że jest to 19 – letni mieszkaniec Torunia, który oświadczył, że jest przedstawicielem firmy z województwa kujawsko – pomorskiego i reklamując firmę przekazuje mieszkańcom materiały profilaktyczne.

Przypominamy, że niektóre firmy używają metod tzw. agresywnego marketingu. Ich przedstawiciele sugerują, że urządzenia, które posiadamy zużyły się lub są niesprawne, a dla bezpieczeństwa własnego i rodziny należy dokonać jego wymiany. Zazwyczaj proponowane urządzenie jest w cenie o wiele wyższej niż podobne urządzenia dostępne na rynku. Przedstawiciele mogą również sugerować, że usługa ich firmy jest o wiele tańsza niż innych firm więc, aby skorzystać należy natychmiast podpisać umowę.

Dlatego zanim podpiszemy umowę zawsze musimy się dokładnie zastanowić, poprosić o poradę rodzinę lub swojego fachowca,  nigdy nie powinniśmy ulegać naciskom ze strony sprzedającego. Nie sugerujmy się wyjątkową okazją zwłaszcza gdy ta okazja sama zjawiła się w naszym domu.

W związku z powyższym policjanci ponownie zwracają się z apelem do mieszkańców powiatu oświęcimskiego, zwłaszcza do seniorów o kierowanie się rozwagą i ostrożnością w kontakcie z osobami obcymi oferującymi usługę lub sprzedaż różnego rodzaju urządzeń.

Apelują również o reagowanie i zainteresowanie się osobami przebywającymi na klatkach schodowych, pukających do różnych mieszkań lub chodzących od domu do domu.

W przypadku wątpliwości należy skontaktować się z Policją pod numer alarmowy 112

Ważnych porad i wskazówek w zakresie bezpieczeństwa oraz reakcji na różnego rodzaju zagrożenia udzielą również dzielnicowi, którzy każdego dnia odwiedzają osiedla czy miejscowości zgodnie z założeniami programu „Dzielnicowy bliżej nas”.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend