Sport

Hokeista Jakub Šaur podpisał nowy kontrakt

Czeski defensor Jakub Šaur jest jednym z nominantów na hokeistę pasów 2021/2022. Šaur wraz z Jiřím Gulą stworzył pierwszą parę obrońców w minionym sezonie. Ofensywnie usposobiony obrońca to kolejny zawodnik, który będzie kontynuował karierę w klubie hokejowym Comarch Cracovia. Czech podpisał z klubem kontrakt, który będzie obowiązywał do końca sezonu 2022/23, informuje eksperci https://gg.bet/pl/sports.

Swoją ścieżkę zawodową w Comarch Cracovii Jakub Šaur rozpoczął w czerwcu 2020 roku. Po pierwszym spotkaniu Czech stał się podstawowym defensorem przyszłych wicemistrzów Polski. Przez cztery lata Šaur reprezentował barwy Unii Oświęcim. Wtedy Czech udowodnił, że jest dobrze wyszkolonym i walecznym zawodnikiem. Dzięki świetnej grze hokeista wzbudził zainteresowanie trenera Rudolfa Roháčka oraz propozycję kontraktu w Comarch Cracovii.

Jakub Šaur urodził się w 1992 roku w czeskim Brnie. Swoją przygodę z hokejem dzisiejszy obrońca Comarch Cracovii rozpoczął w HC Slezan Opava. Na dwa sezony hokeista przeniósł się do Finlandii, grając pod barwami młodzieżowej drużyny Tappara. Po tym, jak wrócił do Czech Šaur występował w rodzimych drużynach na drugim i trzecim poziomie rozgrywkowym. Zawodnik również uczestniczył w reprezentacji Czech do lat 20 i miał jeden występ w czeskiej ekstraklasie w PSG Zlin.

W poprzednim sezonie Jakub Šaur zaliczył 40 spotkań w Polskiej Hokej Lidze (zdobył 3 gole i 12 asyst), czym udowodnił swój profesjonalizm. W kolejnych rozgrywkach 30-letni obrońca znów założy biało-czerwoną koszulkę i zrobi wszystko możliwe, aby pomóc drużynie w walce o 13-tytuł mistrza Polski i w Hokejowej Lidze Mistrzów. Kontrakt Šaur przedłużył do końca sezonu 2022/23.

art. partnerski

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend