Informacje

OŚWIĘCIM. Miejskie Święto Niepodległości 2020

Już za kilka dni 11 listopada przypada Święto Niepodległości. Co roku z tej okazji w Oświęcimiu odbywały się liczne wydarzenia i akcje. Jednak w tym roku, w związku z obowiązującymi przepisami dotyczącymi koronawirusa, możliwości organizacyjne przedsięwzięć są znacznie ograniczone.

Dlatego też Urząd Miasta Oświęcim obchody w dniu 11 listopada 2020 roku ogranicza do następujących działań:

a) msza święta w intencji Ojczyzny – godz. 10.00 w Sanktuarium Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Oświęcimiu odprawiona zostanie msza święta za Ojczyznę zamówiona przez Prezydenta Miasta Oświęcim od mieszkańców.
Osobisty udział we Mszy Świętej jest ograniczony stosownymi przepisami ale będzie ona również transmitowana na żywo na parafialnym kanale You Tube: https://www.youtube.com/channel/UCCnYdgarK1RsU6JqvfkI21g

b) oddanie hołdu przez Prezydenta Miasta Oświęcim, który  w imieniu mieszkańców złoży kwiaty w następujących miejscach:
– pod Ścianą Śmierci w Miejscu Pamięci Auschwitz-Birkenau
– pod Pomnikiem Niepodległości przy ul. Dąbrowskiego
– na płycie Grobu Nieznanego Żołnierza  na pl. Tadeusza Kościuszki
– na Cmentarzu Parafialnym – pod mogiłą Żołnierzy Polskich poległych w latach 1914-1918, 1918-1921, 1939-1945 oraz pomnikiem Żołnierzy poległych w obronie Oświęcimia we wrześniu 1939 r.
– pod kaplicą – mauzoleum rodziny Hallerów w Dworach

Uwaga! Ceremonie składania kwiatów będą miała charakter indywidualny. Jeśli Państwo wyrażacie również chęć oddania hołdu z Święta Niepodległości, to istnieje możliwość jedynie indywidualnego złożenia wiązanek kwiatów czy zniczy pod pomnikami w godzinach od 9.00 d 17.00.

Ponadto, zapraszamy wszystkich do udziału w akcjach specjalnych z okazji Święta Niepodległości:
– ZAŚPIEWAJ DLA NIEPODLEGŁEJ! – więcej informacji o zabawie znaleźć można tutaj
– WYWIEŚ FLAGĘ – zachęcamy do wywieszania flagi Polski w oknach, balkonach czy ogrodach jako wyraz naszego patriotyzmu!

Zapraszamy do udziału!

UM Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

68 komentarzy

 1. Dla rozluznienia,polecam internetowe memy po marszu narodowców w stolycy. Można się uśmiać. Albo popłakac. Nad tą Polską umęczoną…

 2. @sknerus – jakie to są mianowicie naczelne władze żydowskie i o jaki list ci chodzi?

 3. Odnośnie Żydów jakie mają poglądy i wiedzę: Pokazuje to pismo naczelnych władz Żydowskich do Burmistrza Janusza Chwieruta.

 4. @Nie lubią książek?

  Dresiarska husaria wlamala się do empiku by zdobyć nową książkę Olgi Tokarczuk…

  A gdzie tymczasem nasi trzej muszkieterowie? Czyżby wystraszyli się realnych działań? Krokodyle – wielkie paszcze do gadania – krótkie łapki do roboty…

 5. Gdzie jesteś zeroziobrowski prokuratorku? Wolno taki antysemityzm uprawiać, jak czyni to hotin? Za mały jesteś. Co ci zeroziobro każe, to zrobisz. Taki jest aktualny status tzw. prokuratury w naszym kraju.

 6. Jeśli komuś trudno sobie wyobrazić jak wyglądali prawdziwi niemieccy patrioci z SA – tak właśnie.

 7. Musieliśmy zareagować ponieważ jak zwykle zostaliśmy sprowokowani przez policjantów, żydów i lewactwo.

 8. Wszystko wskazuje na to że raca nie doleciała do celu którym było mieszkanie z balkonem opatrzonym teczowa flagą, a spadła dwa piętra nizej .
  Bandyci.

 9. Nie tylko podpalali, ale też blokowali wjazd do szpitala narodowego. Pewnie w karetkach byli lewacy.

 10. Dzisiaj koledzy hotina się popisali. Podpalili mieszkanie Bogu ducha winnemu człowiekowi.By było ciekawiej spalili bezcenne zdjęcia i materiały dotyczące Witkacego.

 11. No to zróbmy, zróbmy referendum w sprawie aborcji potworków. Wedlug sondaży wynik 4:1 gdy głosują wszyscy i pewnie 20:1 gdy głosują tylko kobiety w wieku 18-45 lat. Zgadzasz się? A może uważasz że skrajna prawica kościelna i tak ma rację i co się tam chamskiej hołoty pytać?

 12. Ale jak się zrobi referendum to „stare pierdziochy” sprzeciwią się Marcie Lempart,
  też do młódek nie należacej, która przegra w tym referendum i musi z Polski „wypierdalać”.

 13. Jak to wygląda w cywilizowanej Europie? 27:1.
  Trzeba po prostu zrobić referendum. Stare pierdziochy nie powinny zabierać głosu w sprawach, które ich nie dotyczą. Ja się nie wtrącam w twoje katogusła.

 14. Kłamczuszkiem to jesteś Ty i na dodatek obrażasz wyborców PiS.

  Działaczki Warszawskiego Strajku Kobiet przedstawiły żądania skierowane do władz. Podkreśliły, że zostały one zebrane od uczestników protestów, które od kilku dni odbywają się w Warszawie i wielu innych miastach Polski.

  „Rząd ma spełnić postulaty, ale i tak ich nie spełni, dlatego domagamy się dymisji rządu. Może je spełnić, a potem odejść, jest też taka opcja” – powiedziała liderka Warszawskiego Strajku Kobiet Marta Lempart.

  „Żądamy legalnej aborcji na żądanie i kropka” – powiedziała Klementyna Suchanow, wspólpracownica Marty Lempart, osoby wyjątkowo mało sympatycznej.

 15. Która walczy o prawo dla kobiet nie rodzenia potworków. Pisowicu – kłamczuszku.

 16. Rząd mówi, że Polacy mają teraz więcej pieniędzy. Wszystko dzięki… zamknięciu siłowni.

  Pisowcy to wspaniali ludzie 🙂 Podziękujmy Wielkiemu Polakowi JP2 za taki dar z niebios!

 17. Nie Pal Anonim, tylko Gall Anonim, coś się słyszało, ale nie zapamiętało z czasów gimbazy.

  Faktycznie, 12 listopada, 25 lat temu, urodziło się pierwsze polskie dziecko z probówki. Od tego czasu dzięki tej metodzie przyszło na świat 25 tysięcy Polaków. Niektórzy z nich być może uczestniczą dzisiaj w Strajku Kobiet na czele z Martą Lempart, która walczy o aborcję nienarodzonych.

 18. A 12 listopada 1987 roku urodziła się pierwsza Polka z zapłodnienia pozaustrojowego. Dla Kaczyńskiego to jedyna szansa na przedłużenie dynastii (Martusia wszeteczna raczej się nie nadaje).

 19. Niezwykle trafne pytanie o o rocznicowe wydarzenie 12 listopada, wprawdzie nie będzie to kolejna tragiczna egzekucja, jak ta w KL Auschwitz z 11 Listopada 1941 r.,

  lecz będzie to data 12 listopada 1962 r., bo wtedy miała miejsce premiera dzieła, które ma szansę zostać okrzyknięte najgenialniejszym w historii polskiej kinematografii.

  To „O dwóch takich, co ukradli Księżyc” — produkcja, w której główne role odegrali najważniejsi bliźniacy Rzeczpospolitej: jednym z nich był wówczas dr Jarosław Kaczyńscy, obecny prezes PiS, najbardziej wpływowej partii w Polsce, której bardzo nie lubią postkomuniści i ich dzieci.

  W tym roku mija 56 lat odkąd film wszedł na srebrne ekrany, proszę go sobie oglądnąć dla poprawienia humoru.

 20. Skoro jesteś taki obryty to się stało 12 listopada, może znowu jakaś ciekawa egzekucja?

 21. Człowieku, wrzuć na luz. Całkiem powariowaliście. Nic tylko egzekucje, trupy, trupy i egzekucje. W nowych programach szkolnych do historii mają być wyłącznie życiorysy bohaterów narodowych do zakucia i zdania, od Mieszka po Kaczyńskiego. Reszta jest nieistotna, tak?

 22. W rocznicę Święta Niepodległości – w dniu 11 Listopada 1941 r. – Niemcy pod Ścianą Straceń w KL Auschwitz rozstrzelali około 100 Polaków.

  Historia czasem lubi się powtarzać w różnych wymiarach, bo wolność Polakom niekoniecznie jest dana na zawsze, tym bardziej, że wielu z nich nie umie jej szanować.

 23. Wojna domowo-plemienna, o jakiej marzysz, jest już dzisiaj mocno passe. Ostatnio mordowali się w ten sposób tutsi z hutu, albo odwrotnie (dokladnie nie pamiętam) za pomocą dzid i maczet.
  Twoja wypowiedź potwierdza tezę, że zbytek przemyśliwiań o historii – ogłupia. A wziąłbyś wynalazł mózg pozytronowy, czy coś.

 24. Gdyby tak się nad tym zastanowić, to wszyscy jesteśmy Żydami. Jezus był przecież żydowskim wędrownym rabinem – kaznodzieją, twórca jednych z wielu żydowskich sekt, który wbrew zwyczajowi twierdził, że można stać się jej członkiem nie przez urodzenie, lecz nawrócenie czyli chrzest. No to szalom!

 25. Chłopaki, wszedłem tu po dłuższej przerwie i widzę, że ostro się nap…cie. To lubię. O co chodzi z tym Józefem i Marią ?

 26. @ Prawdziwy Polak Patriota,
  no jasne! I pochodzili z Częstochowy.

 27. @oświecimer
  przerażające jest, że są ludzie mający takie poglądy jak ty. To opinia. A Fakty? Rewolucja październikowa, była rewolucją wyłącznie w języku bolszewików, to był wulgarnyzamach na istniejące państwo, zniszczenie jego podstaw, zniszczenie więzów narodu i najbardziej zbrodniczy eksperyment w historii dziejów świata, czyli państwo chłopów i robotników, co rusz spływajace krwią i chłopów i robotników. Rewolucja Amerykańska? A jakież to wielkie państwo przez nią przeszło? Nazywanie wojny o niepodległość brytyjskiej kolonii to ciut przesada, ale niechaj będzie. Tyle, że w jej wyniku powstało niepodległe państwo (fedracyjne) w miejsce zlepku brytyjksich kolonii, o których można mówić wszystko, tylko nie to, że były jednym organzimem państwowym.
  Polacy zaś doświadczyli skutków co najmniej dwóch z wymienionych przez ciebie „rewolucji” i zapłacili za to krwią
  Oświecimer, kiedy piszesz, ze Polacy nie są narodem, przeczysz faktom. Zarówno w sensie prawnym jak i socjologicznym Polacy są Narodem. Jeżeli tego nie zauważasz, to znaczy, w wariancie optymistycznym, że nie wiesz o czym mówisz/piszesz.

 28. Hotinie dlaczego tak nienawidzisz Jezusa i jego matkę? Przecież oni byli Żydami.

 29. @Tja
  alfred nazwał rzeczy po imieniu, tyle i przykro mi to pisać, ale ja się z nim zgadzam. Bez odbioru.

 30. Tak, nazywam to chamstwem. Ja:
  – wyraziłem zniecierpliwienie, że w sprawie sypiącej się kamienicy w centralnym punkcie miasta od lat nic się nie dzieje
  – chciałem się dowiedzieć kto odpowiada za to zaniechanie: nieruchawy urząd czy ludzie stanowiacy prawo.
  Nie miałem zamiaru nikogo zbluzgać, wyszydzić ani obrazić. Nie zaatakowałem nikogo personalnie. Tymczsem Alfred zaczął bezczelnie od „bredzisz” i bezczelnym był do końca.
  Jak widzisz rozmawiam z Tobą po ludzku. Bez grama agresji. Da się?

 31. Mnie się wydaje, że nie ma co rozpaczać nad podziałami w społeczeństwie tylko przyjąć to do wiadamości i czekać na rewolucję lub wojnę domową. Wszystkie wielkie państwa świata przeszły ten etap: rowolucja Cromwella, rewolucja Francuska, rewolucja Październikowa, rewolucja Amerykańska. Można mnożyć przykłady. Polska nigdy nie przeszła rewolucji i to jest chyba nasz problem. Rewolucja jest wydarzeniem państwotwórczym, tworzącym państwową mitologię i homogenizującym naród. Albo my wyrżniemy ich albo oni nas. Nie ma trzeciej drogi. Zwycięscy biorą wszystko włącznie z wizją przeszłości i przyszłości. Polacy tak naprawdę nigdy nie byli narodem (i wbrew obiegowej opinii nigdy nie byli katolikami – w Polsce religia to głównie folklor). W I RP to był zlepek ludów (których nic nie łączyło) pod batem szlachty, potem była iluzoryczna jedność pod batem zaborców, potem postfeudalizm II RP. PRL zrobiła z chłopów mieszczuchów ale nie zrobiła z nich Polaków. III RP dostała w spadku cały ten syf i teraz mamy konsekwencje.

 32. Teraz przynajmniej już wiadomo, że Alfred pracuje w powiatowym inspektoracie nadzoru budowlanego. Więc co, lepiej nie robić nic? Sądząc po poziomie chamstwa jest też z pisu. Bez komentarza.

 33. @Tja
  jednak bredzisz, cyt. „Jeśli dobrze liczę, to spokojnie można zacząć karać właścicieli grzywną zaczynając od np, pół miliona złotych.”
  Pokaż mi Sąd, który, w praktyce, nałoży taką grzywnę i Sąd Apelacyjny, który ją utrzyma.
  „I dziękuję za „geniusza”.

  @Tja
  „małomiasteczkowy geniuszu”, internetowy profesorze prawa, bredzisz, bo jakoś nie chcesz zauważyć, że:
  1. grzywnę, o której piszesz może nałożyć wyłącznie Sąd.
  2. obecnie nie ma podstaw do nałożenia grzywny, budynki są zabezpieczone, przed dostępem osób trzecich i mam nadzieję, przed katastrofalnym zawaleniem.
  3. nie wierzę, że znajdzie się sędzia, orzekający w takich postępowaniach, orzeknie w tej sprawie, maksymalną możliwą grzywnę i że znajdzie się skład sędziowski, który zatwierdzi ten wyrok w postępowaniu odwoławczym.
  3. postępowanie sądowe, w naszym pięknym kraju jest co najmniej dwuinstancyjne i może trwać … i trwać, wszystko zależy tylko od tego, czy mamy wystarczająco dobrego adwokata, kłania się casus pewnego znanego warszawskiego prawnika i jego metody przeciągania postępowań.
  Reasumując, mój ty „geniuszu”, bredzisz.
  Nudzi mnie dyskusja z podobnymi tobie, więc to mój ostatni post, bez względu na to co napiszesz o bredzący we mgle.

 34. Ho, ho, ho, ho! Tym razem obyło się bez „bredzisz”. No to już mamy pewien sukces.
  Prawo budowlane
  Art. 91a. [Odpowiedzialność za nieutrzymywanie obiektu budowlanego w należytym stanie technicznym] Kto nie spełnia, określonego w art. 61, obowiązku utrzymania obiektu budowlanego w należytym stanie technicznym, użytkuje obiekt w sposób niezgodny z przepisami lub nie zapewnia bezpieczeństwa użytkowania obiektu budowlanego, podlega grzywnie nie mniejszej niż 100 stawek dziennych, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
  Kodeks karny
  Art, 33, para. 3.
  […] Stawka dzienna nie może być niższa niż 10 złotych ani tez przekraczać 2000 złotych.
  Jeśli dobrze liczę, to spokojnie można zacząć karać właścicieli grzywną zaczynając od np, pół miliona złotych.
  I dziękuję za „geniusza”. Wreszcie jakieś dobre słowo.

 35. @Tja
  Czekam, aż napiszesz coś rozsądnego. „Kamienica” w której jest księgarnia, stoi na skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Stolarskiej. Kolejna tzw. nowa czyli zmodernizowana – na skrzyżowaniu Mickiewicza i Sienkiewicza. Jedyny bydynek, o którym można powiedzieć, że jest w miarę nowy, to wyremontowany około 20 lat temu, po lewej stronie ul.Stolarskiej (patrząc w stronę ul. Solskiego).
  Art 66 prawa budowlanego? A jak myślisz, geniszu, na jakiej podstawie wydano decyzje, które spowodowały wyprowadzkę ostatnich użytkowników wspominanych przez ciebie kamienic?
  Do ich przejęcia przez gminę, droga daaaaaaleka.

 36. Proszę mieszkańców uważać załatwiając sprawy w urzędzie. Wielu z Was nie jest świadomych, że coraz więcej przypadków COVID 19. Jeden pracownik zaraża się od drugiego. I co jeden dzień mniej w pracy ludzi. Ale co tam ludzie i ich zdrowie, kogo to obchodzi.

 37. @Piss off – w Polsce się coś takiego nie uda. Zbyt mocno siebie nienawidzimy.
  Ludzie. Co się z nami porobiło. Jeszcze kilka lat temu mogliśmy się na siebie co najwyżej złościć. Ale nie było jadu, wściekłości, bluzgów. Teraz wielu utopiłoby oponentów w łyżce wody. Zajadle kłócą się ludzie w pracy, w sklepach, wrzeszczą na siebie i obrażają się członkowie rodzin. A politycy dają przykład.

 38. Bredzisz, bredzisz, bredzisz. Tam gdzie jest księgarnia to nie jest Stolarska. A kamienica 20 metrów dalej to prawdopodobnie jest Marszałkowska.
  Ja po prostu chciałem się dowiedzieć dlaczego nic się nie dzieje w temacie rozpadającej się kamienicy na Placu Kosciuszki. Alfred widocznie wie. Alfred widać dużo wie. Ale woli się wściekać. Co w takim razie z art. 66 prawa budowlanego. Też nic się nie da?

 39. ′′ Nie jesteśmy wrogami. Jesteśmy Amerykanami.” Prezydent-elect Joe Biden obiecał, że będzie dążył do jedności, a nie do podziału w pierwszym przemówieniu od zwycięstwa w wyborach prezydenckich, prosząc zwolenników prezydenta Donalda Trumpa, aby ′′ dali sobie szansę ′′ i ′′ odłożyli surową retorykę.”
  ***

  Demokracja zawsze jaśniej świeciła, niźli republika.

 40. @Tja
  kolejny, który sobie nie radzi? W Oświęcimiu się urodziłem i mieszkam. A ty najwyraźniej nie widzisz różnicy pomiędzy ulicami Mickiewicza a Stolarską, więc bredzisz po raz kolejny. Cóż najwyraźniej to forum cierpi na brak rozsądnych ludzi, dysponujących wiedzą na temat otaczającego świata, wykraczającą poza poziom środków masowego ogłupiania, w typie tvp i tvn. Co tam , żyj sobie w swoim świecie, bredni i fantasmagorii.

 41. @Jednak wścieklizna. Przypuszczalnie z Bulowic jesteś, na spacer na Stolarską albo na sąsiednią Mickiewicza zapraszam. Nie da się nic wybudować na Starym Mieście? Powiatowa inspekcja budowlana więc też nic nie może zrobić. Nic się nie da. Aż ta kamienica się zawali. I może kogoś przy okazji zabije. Ciekawe co wtedy powiesz.

 42. @Tja
  Nazywam twoje zachowania takim jakimi są. Bredzisz. Na ulicy Stolarskiej w ciągu ostatnicg dwudziestu lat nic nie wybudowano, za to zburzono kilka kamienic, w bardzo złym stanie technicznym. Pusty plac straszy do dziś. Po drugie, faktem jest, że nie masz pojęcia o prawie budolnaym i prawie cywilnym. Oczywiście, można nakładać mandaty, tyle, ze lata zajęłoby doprowadzenie do sytucji, w której można by mówić, o tym , że obciążenia posesji sa wyższe od jej wartości. A nawet gdyby, do przejęcia potrzebny jest wyrok Sądu. Nadzór budowlany to administracja państwowa i tu cię zaskoczę, lata zaniedbań albo zaniechań ze strony Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego doprowadziły do tego co mamy teraz. Według mojej oceny minimum dwadzieścia lat zaniechań. I jeszcze jedno pytanie – ile lat mogło by trwać postępwoanie sądowe o przejęcie posesji? Jakie byłyby jego koszty, w kontekście wartości działek? Potrafisz na to pytanie odpowiedzieć.
  Plac Kościuszki? Odpowiedz sobie na pytanie, dlaczego od czasów najlepszego prezydenta miasta Oświęcim, śp. Andrzeja Telki jakoś nikomu nie przyszło do głowy, żeby sprzedać ten teren? Przypomnę ci chronologię, od 1989 r. – Dariusz Dulnik, Andrzej Telka, Jóżef Krawczyk, Janusz Marszałek, Janusz Chwierut. Pięciu Prezydentów Miasta. Z tego co czytałem pamiętam, że Janusz Marszałek, chciał wybudowania w tym miejscu, nowoczesnego budynku dla Urzędu Miasta i nic z tego nie wyszło. Budowa parkingu, bo był taki pomysł, wymagała by przebudowy co najmniej jednego skrzyżowania i co najmniej dwóch dróg dojazdowych, inaczej włączenie się do ruchu na ulicę Dąbrowskiego byłoby torurą.
  Więc bredzisz, po raz wtóry i kolejny. Ale … wolność wypowiedzi pozwala ci na to, więc dalej możesz do woli bredzić, również pisząc, że jestem zarażony wścieklizną.

 43. @Allfred
  Kolejny zarażony wścieklizną. Zaczynajacy od „bredzisz”. Inaczej się nie da? Tja.
  Pamiętam gdzieś zdjęcie z pawilonem w tym miejscu i drugie z ruiną i podpisem, że się spalił. Wieki temu. Coś nie tak? Nie wiem do kogo należy ta działka, jeśli do miasta, to trzeba ją sprzedać jakiemuś inwestorowi. Jeżeli np. na Stolarskiej dało się postawić kilka domów, to w lepszym miejscu koło przystanku też się da.
  Sypiace się kamienice na Placu Kościuszki to zdaje się sprawa inspekcji budowlanej. Właściciel może sobie być nawet w Chinach, ale chyba można walić mu mandaty jeden za drugim, aż suma wierzytelności przewyższy wartość ruiny. Jeżeli „tak się nie da” to trzeba zmienić prawo „żeby się dało”.

 44. @Tja
  cyt.”Bardziej interesuje mnie dlaczego na tym zdjęciu widać dziurę w zabudowie koło przystanku mzk. Kiedyś tam był pawilon handlowy, ale się spalił i przez 50 lat nie udało się tam nic zbudować.”
  50 lat temu? Bredzisz. A poza tym. pawilon handlowy jest na terenie będącym włąsnością gminy miejskiej Oświęcim. Zapytaj obecnego prezydenta miasta i jego poprzedników dlaczego nie zdecydowali o zabudowie tego terenu? Większa jego część to miejsce w którym był Zakład Zieleni Miejskiej. Co najmniej jeden z rządzących miastem miał wizję zabudowy tego terenu ale radni jego pomysł wyrzucili do kosza na śmieci. Dlaczego? Bo to był jego pomysł a nie ich. Kamienice, o których piszesz, są własnością osób mieszkających między innymi, w jednym z państw, umownie nazywanych Bliskim Wschodem i jak wieść gminna niesie, nie są zainteresowani inwestowaniem w te budynki, nie są też zainteresowani sprzedażą. Czekamy więc na powtórzenie się sytuacji z co najmniej trzech innych posesji na terenie starego miasta. Wtedy coś się ruszy. Albo nie. 🙂

 45. Wiesz co? Mam ciebie dosyć. Zostawiam cię z twoimi bluzgami i paranojami. To forum jest Twoje.

 46. Owszem, tylko jeśli ktoś w towarzystwie regularnie psuje powietrze, to go się po prostu wyprasza. A wąchanie twoich bąków nie należy do przyjemności. Poza tym: „wszystkie komentarze uchodzące za wulgarne, będą przez administratorów usuwane”. Dlaczego nie są? Cóż, widocznie zwiększają klikalność, co przekłada się na wpływy z reklam. Mamy więc sytuację patową.

 47. Ja to mam szczęście,
  że w tym momencie
  żyć mi przyszło, w kraju nad Wisłą…
  Ja, to mam szczęście…
  Mój kraj szczęśliwy, piękny, prawdziwy,
  Ludzie uczynni, w sercach niewinni…
  Mój kraj szczęśliwy
  Ja, to mam szczęście…
  że w tym momencie
  żyć mi przyszło w kraju nad Wisłą…
  Ja, to mam szczęście…
  Ja, to mam szczęście…
  że w tym momencie
  żyć mi przyszło, w kraju nad Wisłą
  Ja, to mam szczęście…

 48. @obatel
  t’humanku, znowu wpadka, ty nie potrafisz … dla ciebie hotin to już wyzwanie, któremu nie jesteś w stanie sprostać.

 49. Ciaplaj sie dalej sam w swoim brodziku intelektualnym karzełku:)
  Cytujac klasyka …Nie chce mi sie z tobą gadac…

 50. @obatel
  tak dla przypomnienia, cyt. „Gdybys potrafił czytac ze zrozumieniem to moje wyrzygi na tej samej zasadzie mozna ukryc”
  Widzisz panie „umiejący czytać ze zrozumieniem” różnicę pomiędzy „cenzurą” a cenzurą? Nie? NO przykro mi, mój ty t’humanku bury.

 51. Ale rzeczywiście, możnaby spróbować. Zbanowanie śmiecia hotina mogłoby oczyścić atmosferę. Chamstwo wylewajace się z jego wpisów prowokuje innych do reakcji.

 52. Ja tylko chciałbym uprzejmie przypomnieć, kto zaczął.

 53. Gdybys potrafił czytac ze zrozumieniem to moje wyrzygi na tej samej zasadzie mozna ukryc .Cenzura to blokowanie odgorne a nie autokorekta na wlasne zyczenie.Jak uzywasz jakichs terminow to najpierw poczytaj ich definicje.

 54. „Żydki”, „wyrzygi”. Jak widać następuje w naszym pięknym kraju równanie w dół.

 55. @obatel
  Takie pytanie mam, człowieku „bez skazy”,, dlaczego proponowana przez ciebie „cenzura” ma dotyczyć tylko hotina a już twoje wyrzygi mają być powszechnie dostępne?

 56. czy administracja portalu mogłaby go usprawnić dodając obowiązkowa rejestracje dla komentujacych i możliwość ukrycia wszystkich komentarzy wybranych użytkowników np takich idiotów jak niejaki hotin?To śmieci 3 sortu ą chcąc czasem poczytać komentarze chcąc nie chcąc muszę czytać wypociny tego kretyna.Z góry dziekuje.

 57. Zator w całości opiera się o dinozaury i karuzele. Źle Zatorowi nie życzę, ale w obecnej sytuacji Zator może po prostu upaść.

 58. Ciebie hotinie należałoby wypchać i ustawić w dinozaurolandzie jako część prehistorii. Albo w zatorskim lunaparku jako dziwo, obok dwugłowego cielęcia, kobiety z brodą, itd.

 59. Jeżu, jaki ten Oświęcim piękny. Ciekawe kiedy te kamienice na rogu Dąbrowskiego runą ?

 60. Nie mam zamiaru iść na żadną mszę, a tym bardziej śpiewać patriotycznie. Bardziej interesuje mnie dlaczego na tym zdjęciu widać dziurę w zabudowie koło przystanku mzk. Kiedyś tam był pawilon handlowy, ale się spalił i przez 50 lat nie udało się tam nic zbudować. Przez to Plac Kościuszki wygląda jak rynek w Zatorze. Obok na rogu Sienkiewicza rozpadające się kamienice od lat odsłonięte siatką, żeby kawałki spadającego muru kogoś nie zabiły. Ale – kogo to obchodzi? Najważniejsze, żeby modlić się i śpiewać patriotycznie.

Send this to a friend