Informacje

OŚWIĘCIM. Miasto sukcesywnie remontuje chodniki

Podobnie jak w minionych latach samorząd Oświęcimia zabezpieczył pieniądze na modernizacje chodników osiedlowych. Obejmują one trakty piesze znajdujące się na osiedlu Chemików w  kilku  różnych lokalizacjach.

Większość prac zaplanowana na ten rok została już wykonana, pozostały jeszcze do remontu chodniki znajdujące się przy ul. Czarnieckiego 3 do 11 oraz przy blokach pomiędzy aleją Słowackiego oraz ul. Wróblewskiego i ul. Mieszka I. Jak zapewniają wykonawcy nowe chodniki będą gotowe pod koniec września. Wkrótce ruszy też budowa oświetlenia terenu pomiędzy ul. Dąbrowskiego i ul. 3 Maja oraz oraz modernizacja chodnika przy przychodni nr 2 od strony ul. Czecha oraz budynku Czarnieckiego 13 do 17. Na tę drugą inwestycję przetarg jest w toku.

Pierwsze prace przy modernizacji ciągów pieszych ruszyły wczesną wiosną, a zakończyły w czerwcu. Część chodników prowadzących do budynków, które często musiały być dostosowane do przepisów pożarowych dobrze już służy mieszkańcom. Wśród nich są te znajdujące się przy blokach na terenie ograniczonym al. Słowackiego, al. Tysiąclecia, parkiem Pokoju i ul. Mieszka I, ul. Tysiąclecia 23-27, 35-39. Nowe dojścia są też do budynku przy ul. Tysiąclecia 47-51. Lepszy standard mają też chodniki w rejonie ul. Czarnieckiego 22 do 28 czy wzdłuż ul. Łukasiewicza  pomiędzy ul. Marchlewskiego i ul. Smoluchowskiego. Łączny koszt inwestycji wewnątrzosiedlowych wynosi blisko 2, 3 mln zł.

UM Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

16 komentarzy

 1. To obowiązek ustawowy który jeszcze nie wykonał wieśniak i zarządca z pegieeru, Jak wiemy wszystkie upadły bo je rozkradli.

 2. Genialne. Przecież za szkoły odpowiadają samorządy. A jeśli nie będą miały pieniędzy na ciepło, prąd itd – to będzie wina Chwieruta.

 3. @rafcio
  „bo… muszą jeździć do pracy w Katowicach czy Krakowie” – kto musi to musi. Janusz, Kazio, Andrzej jeden z drugim i wielu innych wiernych towarzyszy nie musi. Dla nich problem miejsc pracy nie istnieje. Przynajmniej obecnie 😉

 4. W obozie zróbcie jeszcze kostkę i betony!!! Same plusy. Koszty koszenia trawy odpadają i Żydzi sobie butów nie pobrudzą w czasie dorocznego łazikowania

 5. Jak nie zrobią czegoś to źle, jak zrobią to jeszcze gorzej bo… muszą jeździć do pracy w Katowicach czy Krakowie. A tam się jeździ za darmo?
  Macie paranoję albo inną chorobę.

 6. @masterkosa. Jednak jesteś tepym loginem zadumanym w swoim pracodawcy,jakim jest PJCH.

 7. Kiedy remont rynku ja się pytam? bo nie mogę się doczekać ciągu dalszego tej betonozy.

 8. Brawo Pan Janusz i całe PO! Będziemy mieć chodniki, a do pracy do Krakowa i Katowic. Świetne podejście gospodarza miasta!

 9. Zbliżają sie wybory samorzadowe,to i prezydent budzi się ze snu,a ze pomysłów mu już brakuje to wydaje na prawo i lewo nasze pieniądze ,zadłużając miasto,a winnym tego faktu zrobi rząd PiS=u i Kaczyńskiego którzy mu ksiezyc ukradli i 11 milionów.

 10. Tak, jesteśmy światową potęgą w remontach chodników. Oświęcim to taki chodnikowy Singapur.

Send this to a friend