Informacje

OŚWIĘCIM. Miasto kupiło budki lęgowe dla ptaków

Miasto kupiło budki lęgowe dla małych ptaków. Zawiesili je druhowie z oświęcimskiej Ochotniczej Straży Pożarnej. 10 nowych domków dla dziuplaków można zobaczyć w parku Pojednania Narodów na Kamieńcu. To kolejne działanie, które ma na celu ochronę przyrody i bioróżnorodności Oświęcimia. Wpisuje się w obchodzony w mieście rok 2022, jako rok troski o środowisko naturalne.

– Domki wiszą dość wysoko, co powinno ustrzec je przed innymi zwierzętami. Mamy nadzieję, że uda się zaprosić do parku jeszcze więcej ptaków, które swoim śpiewem będą nam umilały wypoczynek i zwalczały uciążliwe komary czy meszki – mówi Sylwia Stachura, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta. – Dziękuję też naszym niezawodnym strażakom z OSP, którzy użyczyli odpowiedniego sprzętu i pomogli nam rozwiesić domki. Zawsze możemy na nich liczyć – podkreśla. Dodaje też, że budek lęgowych będzie sukcesywnie przybywać w różnych miejscach miasta.

UM Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

7 komentarzy

  1. Dobre i 10 budek, ale prawde mówiąc w działaniach ekologicznych miasto raczkuje. Zwróćcie się prezydenci do młodzieży z LO Konarskiego….zawiesili tych budek duuuuuużo, duuuuużo więcej…

  2. Były już radny z PiS-u z powiatu puławskiego kradł prąd za co stał skazany przez Sąd. Mimo, że pozbawiono go mandatu radnego nadal pobierał diety i teraz nie chce ich oddać. Same kryształy w tym PiS-ie.

  3. Zasponsoruję jeszcze zakup ptaszków dla UM i PJCH JEŻYKÓW do tych budek bez przetargu.Bo PO co nam opryski waszych Bulwarów,jak mieszkańcy wypoczywają na i powyżej Kamieńca? PS. A co z teżniami i letnim basenem otwartym dla nas,mieszkańców tego getta POwskiego?

  4. Jest moc! 10 budek. Dobrze ze mamy JCh. Nikt inny, żaden pisowiec nie byłby w stanie ogarnąć 10 budek dla ptaszków 👍

  5. I w tym kierunku powinniśmy iść. W dalszej kolejności proponuję klatkę na króliki i gołębnik dla każdej rodziny. A od nowego roku kosę i widły dla każdego dorosłego mieszkańca Oświęcimia.
    Stop miejskiej dekadencji !
    Miano dobrego gospodarza zobowiązuje.

Send this to a friend