Informacje

OŚWIĘCIM. Miasto będzie cały czas prowadzić zbiórki darów na rzecz Ukrainy

18 marca 2022 roku skończyliśmy zbiórkę darów na rzecz Ukrainy w Oświęcimskim Centrum Kultury.

Bardzo dziękujemy za Wasze otwarte serca i hojność, za zaangażowanie i chęć niesienia pomocy naszym Przyjaciołom z Ukrainy. Pokazaliście, że nie jesteście obojętni. Dziękujemy za Wasze wizyty w holu OCK przez ostatnie 3 tygodnie, za ręce gotowe do pracy, za wsparcie logistyczne i błyskawiczne reakcje na nasze posty z prośbami o pomoc publikowane na fb.

Oczywiście zbiórka w Oświęcimiu się nie kończy.

Będzie prowadzona już bezpośrednio przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, w punkcie przy ul. Partyzantów 1, gdzie przyjmuje dary codziennie w godzinach 10:00-13:00, a we wtorki w godzinach 10:00-17:00.

Nadal zbierane są rzeczy dla partnerskiego miasta Sambora oraz produkty dla uchodźców, którzy przybyli do Oświęcimia.

Prosimy, pomagajcie dalej!

My też nie ustajemy w pomocy!

Oświęcimskie Centrum Kultury tymczasem przygotowuje ofertę czasu wolnego i nauki języka polskiego dla osób z Ukrainy, które zatrzymały się w naszym mieście.


Zbiórkę karmy dla zwierząt prowadzi OTOZ Animals oddział Oświęcim.

Schronisko dla zwierząt
ul. Kamieniec 30
tel: 691 485 682
codziennie w godzinach 8:00-16:00

Schronisko dla zwierząt oferuje pomoc w wyżywieniu zwierząt, które wraz z opiekunami przyjechały z Ukrainy do Oświęcimia i okolic. Można tam bezpłatnie zaczipować psa czy kota. Pomogą również znaleźć dom tymczasowy dla zwierzęcia jeśli przez obecną sytuację mieszkaniową jego opiekun teraz nie ma możliwości się nim opiekować.

Osoby chcące zaoferować dom tymczasowy prosimy o przesłanie informacji mailowo: oswiecim@otoz.pl

 

Źródło: OCK Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

2 komentarze

  1. Nie sądzę, aby to co robi Kaczyński było wynikiem umoczenia w konszachty z kacapskimi służbami. On po prostu kurczowo trzyma się władzy, a uważa, że Tusk może mu ją odebrać. Ot i cała tajemnica. Dlatego aparat propagandowy pis pluje nadal bezustannie na opozycję i na unię, która z odrazą odsuwa od siebie myśl wsparcia pisowskiej skorumpowanej kliki miliardami euro z funduszu odbudowy.
    Kaczyński ma nieprawdopodobne szczęście: najpierw gdy gospodarka zaczęła się chwiać przyszedł covid, co dało rządowi alibi i pretekst do dalszego masowego drukowania pieniędzy. Potem, gdy Kaczyński nieudolnie wprowadził podwyżki podatków (polski ład) i ludzie się – nawet w części jego betonowego elektoratu – wkurzyli, przyszła wojna na Ukrainie. Ewidentnie szatan czuwa nad pis.

  2. TVP robi wszystko by Tusk był kojarzony z Putinem. Jednocześnie zapomina informować o kontaktach emerytowanego zbawiciela Polski i ewentualnie świata z agentem ówczesnego KGB Anatolijem Wasinem, które miały miejsce w latach osiemdziesiątych. O czym z nim rozmawiał Wasin i jakie haki na Kaczyńskiego zebrał? Rosyjskie służby jak kogoś dopadną, to już nie wypuszczą ze swoich łap. Tym bardziej, że Kaczyński jest smakowitym kąskiem dla służb. Dlaczego Macierewicz ujawnił listę polskich agentów i na dodatek przetłumaczył ją na język rosyjski? Czy umiejscowienie agenta w w ważnym urzędzie jakim jest USC jest pokłosiem rozwalenia służb? Ilu takich zdrajców mamy w ważnych urzędach?

Send this to a friend